- Лікар-фоніатр та фоніатрія - 01.08.2024
- Антрит (отоантрит): симптоми, лікування та профілактика - 01.03.2024
- Сухий кашель: лікування та профілактика - 10.01.2023
Через сильний тиск на вуха може розвинутися аероотит. Це серйозне захворювання, яке без правильного лікування може призвести до глухоти та інших тяжких наслідків. Розповідаємо, як лікувати аероотит та уникнути його!
Аероотит – це запальне захворювання оболонки середнього вуха, що виникає внаслідок різких перепадів барометричного тиску. Найчастіше це відбувається при швидкій зміні висоти – наприклад, під час польоту літаком, занурень на глибину, випробувань у барокамері. Також аероотит може розвиватися і натомість перепадів атмосферного тиску під час вибухів, авіаударів, контузій, падінь. Захворювання приносить багато дискомфорту і може викликати серйозні ускладнення. У нашому ЛОР-центрі ви зможете отримати допомогу у лікуванні аероотиту.
Причини розвитку патології
Коли розвивається аероотит, причини завжди пов’язані з різким перепадом тиску. Найбільше йому схильні:
- військові льотчики;
- пілоти та члени екіпажу цивільної авіації;
- піротехніки;
- водолази;
- військові;
- люди, які були поблизу авіаударів, артилерійських обстрілів, вибухів.
У нормі тиск навколишнього повітря та порожнини середнього вуха знаходиться в рівновазі. Але при його різкій зміні тиск у вухах не встигає вирівнятися. У результаті барабанна перетинка втягується всередину або випинається назовні і може розірватися, також відбуваються механічні пошкодження стін слухового каналу. Через це починається запальний процес у середньому вусі.
За час повномасштабного вторгнення Росії, в Україні почастішали випадки аероотиту. Найбільш типові причини виникнення хвороби – вплив ударної хвилі від обстрілів та вибухів, на тлі якої виникає перепад тиску.
Як проявляється хвороба
При діагнозі аероотит симптоми такі:
- тиск у вусі – відчувається як дискомфорт та розпирання;
- біль у вухах – може бути дуже сильним і віддавати за вуха та в щелепу;
- зниження чи повну відсутність слуху;
- рідкі або гнійні виділення з вух;
- підвищення фізичної температури.
Види аероотиту
Аероотит буває ускладненим та неускладненим. У першому випадку спостерігається почервоніння, крововилив, розрив тканин барабанної перетинки та інших структур вуха. Але запальна реакція при цьому не розвивається. Ускладнений аероотит – це запалення у середньому вусі. Також хворобу класифікують за ступенем тяжкості – всього 4 стадії.
Способи лікування
У нашому ЛОР-центрі доступні діагностика та лікування аероотиту за сучасними стандартами. Наші лікарі проводять отоскопію, беруть мазки із вуха, лабораторні аналізи. За підсумками обстеження, вони підбирають індивідуальний курс терапії для кожного пацієнта.
При діагнозі аероотит лікування залежить від типу та ступеня тяжкості захворювання. При легких неускладнених формах пацієнтам призначають краплі в ніс, що звужують судини, вводять турунди з ліками в слухові канали. У складніших випадках призначається курс антибіотиків та лікувальні процедури, зокрема, продування слухових труб. Розірвана барабанна перетинка зазвичай гоїться сама. Але якщо тканини сильно пошкоджені і не можуть зрости самі, пацієнту потрібна операція відновлення її цілісності.
Ускладнення після захворювання
Якщо у вас бароотит, лікування потрібно починати при перших симптомах, інакше будуть серйозні наслідки. Без правильної терапії захворювання може спричинити:
- незворотні порушення слуху;
- внутрішній отит;
- менінгіт;
- абсцеси, флегмони та інші гнійні процеси.
Профілактика
Захворювання можна уникнути, якщо виключити причини тиску у вухах. На жаль, така можливість є не завжди. Але людям, чия робота пов’язана з постійним впливом перепадів тиску, рекомендується використовувати спеціальні беруші, які його вирівнюють.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
Залиште коментар