Ксения Витальевна Омельченко

Болить вухо? Не потрібно ігнорувати цей симптом і блокувати його знеболюючими. Дізнайтеся, про що говорять вушні болі, чим вони небезпечні, і чому треба відразу звернутися до лікаря. Допоможемо прибрати біль у вухах і її причину!

Коли з’являється біль у вусі – це тривожний сигнал. У медицині це називається словом оталгія і може бути симптомом різних патологічних процесів. Якщо їх вчасно не вилікувати, то людина може втратити слух, а ще – «заробити» собі багато інших проблем зі здоров’ям. Тому при появі цього симптому треба терміново проконсультуватися з лікарем.

Якій буває біль у вухах

Біль у вусі може бути первинним або вторинним і відрізнятися по проявах.

Первинний і вторинний

Первинна оталгія – найпоширеніша. Пов’язана з патологіями вуха.
Вторинна – часто буває рефлекторною і проявляється при ковтанні. Викликана патологіями зубів, щелепних суглобів, носа, горла, гортані, стравоходу.

Прояви

Вушний біль може бути гострим чи тупим. У першому випадку людину турбує сильний біль у вусі, яких відчувається як пульсації, простріли, різі, поколювання. Найчастіше при цьому виявляються симптоми загальної інтоксикації. Тупий біль зазвичай буває ниючий або тягне і проявляється разом із сверблячкою і розпиранням. Найчастіше це свідчить про хронічні вушні патології або початкові стадії процесу.

Чому може боліти вухо

Етіологія і патофізіологія цього явища зазвичай пов’язана з патологіями вуха. Коли проявляється біль у вусі, причини наступні:

  • захворювання зовнішнього вуха – дифузний отит, фурункул, отомікоз;
  • запалення середнього вуха – середній отит, мірінгіт;
  • отосклероз;
  • синдром Меньєра – болі при цьому практично немає, він проявляється як надмірний тиск в вухах;
  • травми – при гучних звуках, сильных перепадах тиску, механічних пошкодженнях.

Поряд з болем можуть проявлятися і інші ознаки – повна або часткова втрата слуху, підвищення температури, закладеність у вусі.

Що робити, якщо болить вухо

Якщо ви відчули біль у вусі – що робити? Для початку розберемо, чого робити не треба. Вухо ні в якому разі не можна гріти. Навіть якщо це принесе полегшення, проблема тільки посилиться і перейде з локальної в більш широку. Також не варто закапувати в нього спирт, трав’яні відвари, масла. Це тільки посилить проблему. Коли у людини гострий біль у вусі, перша допомога – це випити анальгетик. Але не потрібно цим захоплюватися. Знеболюючі не лікують проблему, а лише притупляють відчуття.
Як зняти біль у вусі – знає ЛОР-лікар. Тому помітивши у себе цей симптом, краще звернутися до фахівця. Своєчасна діагностика допоможе визначити причину проблеми. За її підсумками лікар призначить лікування і підкаже, як прибрати біль у вусі.

Біль у вусі у дитини

Особливу небезпеку становить біль у вусі у дитини. Зазвичай вона говорить про гострі запальні процеси, які можуть призвести до тяжких ускладнень. Через це малюк може втратити слух безповоротно. Біль у вусі у дітей проявляється набагато болісніше, ніж у дорослих. Діти стають неспокійними, кричать, відмовляються від їжі. Треба вчасно помітити цей симптом.
Прибрати біль у вусі у дитини набагато складніше, ніж зняти біль у вусі у дорослого. Не треба напихати малюка анальгетиками – краще терміново звернутися до дитячого ЛОРа.

Як і коли варто лікувати біль у вусі

Коли у людини біль у вусі, лікування підбирається індивідуально. Все залежить від того, чим викликаний цей симптом. Коли пацієнта мучить гострий біль у вусі, перша допомога полягає в знеболюванні. А далі доктор підбирає комплексну терапію, щоб лікувати основне захворювання.
При болю у вусі лікування зазвичай включає прийом медикаментів, прописаних лікарем, а також процедури: промивання, турунди і т д. Іноді призначають фізіотерапію для посилення лікувального ефекту.
Вас турбує біль у вусі? Що робити – знають лікарі нашого ЛОР-центру. Вони проводять комплексну діагностику сучасним отоскопом, яка дозволяє безпомилково визначити причину. Також можна відразу на місці перевірити слух. Це допоможе зрозуміти, чи є проблеми зі слухом, і які вони – оборотні або більш серйозні. За результатами обстеження лікар розробляє індивідуальну схему лікування. Це допоможе позбутися не тільки від болю, але і від його причини, запобігти хронізації та рецидивам.

диагностика и лечение боли в ушах фото

До чого може призвести біль у вухах

Біль у вусі – не просто неприємний симптом. Її викликають гострі і хронічні захворювання, які можуть серйозно нашкодити людині. Запальний процес поширюється на сусідні органи і структури – м’які тканини, нервові волокна, скроневу кістку і навіть оболонку головного мозку. Через це може розвинутися мастоїдит, неврит, менінгіт та інші небезпечні патології. Крім того недоліковані вушні хвороби призводять до погіршення слуху, яке часто виявляється необоротним.

Профілактика вушних болів

Якщо вчасно звернути увагу на біль і почати лікування, то прогноз позитивний. Але краще – взагалі її уникнути. Для цього:

  • захищайте вуха від води і переохолоджень;
  • підтримуйте гігієну;
  • не користуйтеся ватяними вушними паличками;
  • регулярно перевіряйтеся у отоларинголога.

Якщо вухо заболіло – запишіться до нас на прийом!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Залиште коментар