Анна Іванівна Когут

Ваша професія чи хобі пов’язані зі стріляниною? Це може бути небезпечним для вух і навіть призвести до втрати слуху. Дізнайтеся, як захиститися за допомогою спеціальних берушів!

Проблеми зі слухом – звична справа серед військових, мисливців та тих, хто захоплюється спортивною стріляниною. А все тому, що звук пострілу значно перевищує норми гучності. Через це вуха стикаються з підвищеним навантаженням і зазнають постійної акустичної травми. Розповідаємо, як беруші для стрілянини допомагають захистити слух і як їх правильно вибрати!

Техніка безпеки при стрільбі та стандарти захисту слуху

Ось основні правила, яких варто дотримуватись при використанні вогнепальної зброї:

  • не можна залишати заряджену зброю без нагляду;
  • забороняється використовувати несправну зброю;
  • до стрільби допускаються лише люди, які мають достатньо знань про влаштування та роботу зброї;
  • тримати зброю потрібно лише у напрямку стрілянини або стволом вгору;
  • під час стрілянини рекомендується використовувати спеціальні захисні аксесуари, для очей це окуляри, а для вух – тактичні навушники або беруші.

Стандарти захисту слуху при стрільбі передбачають рівень ефективності (коефіцієнт NRR) не нижче 35 дБ. Тобто потрібно вибирати беруші з максимальним шумозаглушенням.

Стрілецькі беруші: їх особливості, плюси та мінуси

Для захисту від звуків пострілу давно вже розроблені спеціальні беруші, купити які можна у спеціалізованих центрах, аптеках та мисливських магазинах. Їхня головна особливість – високий коефіцієнт шумоподавлення.

Головна перевага використання цих аксесуарів – захист слуху від дії шуму. Це знижує ризик розвитку приглухуватості, допомагає бути більш зібраним, робить стрілянину більш комфортною.

З мінусів можна назвати відсутність нормальної вентиляції слухових каналів. До того ж вкладиші тісно контактують зі шкірою та провокують посилене виділення сірки. Також деякі моделі повністю блокують звуки, тому в них стрілок не чує, що відбувається довкола.

Види стрілецьких берушів

Якщо ви вирішили купити беруші для стрілянини, то спочатку потрібно визначитися з їх типом. Сьогодні нам доступний широкий вибір стрілецьких аксесуарів для захисту вух, і ось 3 основних види:

  • Пасивні. Найпростіші по конструкції моделі, по суті, це звичайні пробки, які вставляються у вуха. У результаті людина не чує шуму пострілу, але корисних звуків теж не сприймає. На такі беруші ціни доступні, але функціональність у них мінімальна.
  • Напівактивні – у конструкції цих моделей передбачена спеціальна заглушка, яка закривається під час пострілу та відкривається у перервах між ними. В результаті користувач може чути навколишні звуки, коли не стріляє.
  • Активні – вибірково приглушують звуки за рахунок спеціального фільтра чи динаміка. Тобто, вони пригнічують лише шум пострілу, при цьому стрілець чує промову та інші корисні сигнали.

Бажаєте отримати більше порад, як вибрати беруші для стрілянини? Зверніться до наших консультантів – вони допоможуть у цьому розібратися та підібрати відповідний варіант!

Інноваційні засоби захисту слуху

Сьогодні найефективнішими вважаються індивідуальні беруші для стрілянини. Купити у Києві та інших містах їх можна у спеціалізованих центрах, і попередньо потрібно зняти зліпки вух. У цих унікальних конструкцій є важлива перевага – вони точно повторюють контури слухових каналів, тому забезпечуються щільне прилягання і максимальний захист. Також за бажанням клієнта їх можна укомплектувати фільтрами, заглушками, динаміками, щоб вибірково гасити шкідливі звуки та чути корисні. А за рахунок використання якісних матеріалів ці аксесуари багаторазові та служать не один рік.

Де купити беруші для стрілянини?

Якщо вам потрібні надійні стрілецькі беруші, купити в Києві їх можна в нашому ЛОР-центрі. Ми виготовляємо їх індивідуально, по зліпках вух. При цьому використовуємо якісні матеріали та технології 3D-друку. Перед тим, як віддати зліпки у роботу, наші спеціалісти консультують клієнта, з’ясовують його побажання. Тут ви отримуєте дружній сервіс, якісні товари та найкращі ціни!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:    Залиште коментар