Пидтоптана Наталия Юрьевна

З цього тексту ви дізнаєтесь:

  • Чому для військових важлива висока гострота слуху
  • Як приглухуватість впливає на придатність до військової служби
  • Чому в армії у багатьох псується слух і що робити для профілактики

Тим, хто служить в армії, важливо мати гострий слух. Військові повинні швидко та чітко чути накази та швидко на них реагувати. Часом від гостроти слуху залежить життя солдата та його побратимів, а іноді й мирних жителів. При цьому навантаження на вуха в армії досить високе, тому є ризик розвитку приглухуватості. Давайте розберемося, як взаємопов’язані слух і армія, коли слабкий непридатний для служби, і як захистити себе від приглухуватості.

Ступені порушення слуху та армія

Для військової служби абсолютною придатністю вважається категорія “А”. Її привласнюють призовникам, які абсолютно здорові та підходять для служби у будь-яких видах військ. Але якщо людина має хоча б найменше порушення слуху, її придатність до служби буде обмеженою. Усього є 4 ступеня приглухуватості:

  1. Це категорія «Б», призовнику підходять не всі види військ, але загалом може служити.
  2. З цим порушенням слуху придатність до служби вважається обмеженою.
  3. Це серйозні проблеми зі слухом, за якого присвоюється категорія «В». Людина залишається військовозобов’язаною, але у мирний час від призову звільняється.
  4. Глибока приглухуватість, за якої слабочуючого повністю звільняють від військової служби, привласнюючи йому категорію «Д».

Також є стадія 5 – повна глухота, за якої слух зовсім відсутній. Люди з цим порушенням не можуть служити в армії і також потрапляють до категорії «Д».

Як підтвердити діагноз для військкомату?

Для цього потрібна довідка про приглухуватість, отримати яку можна у ЛОРа. Він проведе діагностику за допомогою аудіометрії. За підсумками обстеження лікар встановить, чи є у пацієнта втрата слуху і наскільки вона серйозна. Цю довідку треба надати до військкомату. Але часто призовна комісія воліє самостійно проводити медичне обстеження. Це необхідно, щоб виявити фальшування – адже багато призовників підробляють довідки.

Якщо у вас справді є приглухуватість, то побоюватися перевірки у військкоматі не варто. Армія висуває обґрунтовані вимоги, яким повинні відповідати військові, і слух є одним із найважливіших критеріїв. Тому тих, хто погано чує, визнають обмежено гідними.

Приглухуватість на одне вухо

Навіть якщо ваше порушення слуху є одностороннім, це все одно впливає на придатність до служби. Військові повинні добре слухати обома вухами – це важлива умова для їхньої безпеки. Тому при приглухуватості на одне вухо теж потрібно оформляти у ЛОРа довідку для військкомату.

Як впливає приглухуватість життя військових

Проблеми зі слухом знижують бойову придатність солдата. Навіть якщо хтось не може почути наказ, це ставить під загрозу безпеку всієї роти. Також солдат повинен легко розпізнавати звуки артилерії та іншої військової техніки, безпомилково визначати їхнє джерело. У слабочуючих солдатів із цим виникають труднощі. Тому навіть у період активних бойових дій їх не відправляють на передові лінії. Зазвичай вони служать на далеких лініях оборони чи прифронтових територіях.

Навіть якщо у солдата споконвічно здоровий слух, під час служби в армії він може постраждати. Адже там на вуха впливає постійна дія шумів від вогнепальної зброї, піротехніки, артилерії. Через це слух солдатів досить часто погіршується вже в перші ж місяці. Щоб цього уникнути, потрібний надійний захист вух.

Беруші від шуму для військовослужбовців

Отоларингологи рекомендують використовувати спеціальні беруші для військових – з ними служба стане комфортнішою та безпечнішою. Ці аксесуари вставляються у вуха та блокують шкідливі звуки. При цьому військовий чує промову та інші важливі сигнали. Для цього в беруші вбудовані фільтри, які вибірково поглинають ті звуки, які погано впливають на слух. Замовити беруші для стрілянини можна в нашому ЛОР центрі – ми робимо їх на замовлення по зліпках вух.

лечение лор заболеваний фотоПрофілактика втрати слуху

Щоб знизити ризик розвитку приглухуватості, військові повинні:

  • використовувати захисні аксесуари для вух;
  • підтримувати гігієну органів слуху;
  • регулярно проходити аудіометричну діагностику.

Якщо після служби ви стали чути гірше, то наш ЛОР-центр завжди готовий допомогти. Ми проведемо комплексне обстеження, виявимо проблеми та розробимо індивідуальну схему реабілітації.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар