Ассоль Владимировна Палферова

Якщо в горлі відчувається грудка або дискомфорт – не чекайте, поки «саме пройде». Це може бути симптомом фарингоневрозу. Дізнайтеся його основні причини та симптоми, отримайте кваліфіковану допомогу в нашому центрі.

Фарингоневроз є одним із розладів чутливості слизової оболонки глотки. Це захворювання вражає воронкоподібний канал, порушуючи його функціональність. При цьому людині стає важко ковтати, вона відчуває дискомфорт у горлі. Важливо вчасно звернутися за допомогою, щоб розібратися в причинах проблеми і вилікувати її.

Причини неврозу горла

Невроз глотки може розвинутися на тлі запущених ЛОР-захворювань, або в силу інших причин.

ЛОР-захворювання

Досить часто патологія пов’язана з хронічними запальними захворюваннями горла і глотки: тонзилітом, фарингітом, ларингітом. Затяжне запалення провокує структурні зміни в тканинах, викликаючи їх атрофію. В результаті слизова глотки поступово втрачає чутливість. У горлі при цьому з’являються дискомфортні відчуття, що не знімаються ліками.

Інші причини

  • психосоматичний розлад – при сильних емоційних переживаннях, стресах;
  • захворювання центральної нервової системи – інсульт, розсіяний склероз, пухлини мозку, нейроінфекції;
  • остеохондроз шийного відділу – порушує роботу периферичних нервів;
  • рефлюксна хвороба – нервові закінчення глотки дратуються шлунковим соком;
  • об’ємні зміни щитовидки – тиснуть на нервові волокна горла;
  • механічні травми – пошкоджують периферичну нервову систему.

Симптоми фарингоневрозу

Фарингоневроз симптоми проявляє досить чітко. При цьому чутливість буває підвищеною, зниженою, або зміненою. Найбільш часто клінічні прояви пов’язані з дискомфортом у горлі. Людина відчуває незвичну сухість, його турбує відчуття першіння, лоскотання, свербежу, грудки. Через це їй стає складно ковтати, іноді з’являється кашель. У деяких випадках може проявлятися оніміння. Також багато пацієнтів скаржаться на біль у горлі, яке віддають у вуха, щелепу, язик, шию. Якщо ви помітили характеризуючі невроз горла симптоми, зверніться до ЛОР-лікаря.

Класифікація неврозу

Фарингоневроз має 3 форми:

  1. гіперостезія – чутливість слизової глотки підвищена, що проявляється дискомфортом і болем;
  2. гіпостезія – чутливість знижена, через що горло німіє, ускладнюється ковтання;
  3. парестезія – сприйняття змінюється, у горлі з’являються дискомфортні ознаки: лоскотання, грудка, першіння.

Фарингоневроз у дитини

Діти можуть хворіти неврозами горла при хронічних запальних процесах у горлі. У цьому випадку їм потрібна своєчасна медична допомога – поки хвороба не встигла викликати серйозних відхилень у роботі організму.

Як вилікувати невроз глотки

Помітивши характеризуючі невроз глотки симптоми, потрібно звернутися до ЛОР-лікаря. Він проведе опитування і візуальний огляд, що дозволяє оцінити загальний стан горла. Для більш детальної діагностики проводиться фарингоскопія, що показує структуру слизових оболонок і тканин. Іноді для уточнення діагнозу призначається МРТ шиї і голови, а також інші обстеження. За результатами діагностики лікар підбирає індивідуальне лікування. У нашому центрі лікарі підбирають ефективну схему терапії, яка гарантує швидке одужання!
Якщо у пацієнта запальний фарингоневроз, лікування полягає в терапії основного захворювання. Йому призначають препарати, що знімають набряклість і запалення, а також усувають патогенне середовище. Також можуть знадобитися процедури промивання, полоскання, вливання лікарських речовин. При психогенному фарингоневрозі потрібна консультація психотерапевта чи психіатра, а при ураженнях ЦНС – невролога.

лечение горла у детей фото

Профілактика

Заходи профілактики включають своєчасне лікування ЛОР-хвороб, здоровий спосіб життя, нормальний режим сну і відпочинку. Також корисно щорічно проходити профогляди в отоларинголога і невролога.

Ускладнення

Невроз горла може викликати:

  • пригнічений стан, депресивні розлади, підвищену тривожність;
  • порушення ковтального рефлексу;
  • потрапляння їжі в дихальні шляхи, що провокує аспіраційну пневмонію і задуху.

Не запускайте хворобу – зверніться за допомогою прямо зараз!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+380500358717

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар