Ксения Витальевна Омельченко

Навігація по сторінці:

Багатьом фурункули в вухах здаються нешкідливими прищиками, які пройдуть самі. Насправді ж, це серйозна проблема, яка може обернутися плачевними наслідками. Тому якщо утворилися фурункули в вусі, лікування потрібно починати негайно, і тільки під контролем досвідченого лікаря.

Гнійне запалення вуха – фурункул

Фурункул утворюється внаслідок запалення волосяного фолікула через попадання інфекції. Спочатку тканини ущільнюються, а потім всередині утворилася капсули утворюється гнійнийексудат. Поступово він накопичується, розміри гнійника ростуть, запалення зачіпає хрящову тканину і сусідні структури. Сильно розрісся фурункул може прорватися, що становить небезпеку ускладнень.
Потрібно обов’язково лікувати гнійне запалення зовнішнього вуха у лікаря. Спроби самостійно розкрити дозрілий фурункул призводять до тяжких наслідків. З нього можуть витікати гнійні маси, проникаючи в середнє і внутрішнє вухо, через що розвивається отит і інші захворювання. Крім того самостійно людина не може видалити стрижень, тому висока ймовірність повторного запалення.

Причини появи фурункула

Патологія має інфекційну природу. Коли патогенна середовище потрапляє в підшкірний шар, розвивається гнійне запалення за вухом, всередині раковини або в вушному проході. Пусковими гачками до цього служать наступні фактори:

 • попадання води
 • переохолодження
 • неправильний туалет вуха
 • механічні травми
 • запальні захворювання органів слуху
 • ослаблений імунітет

Фурункул у вусі – поширене явище у плавців і нирців. Потрапляючи в слуховий прохід, вода створює вологе середовище, яке сприяє розмноженню бактерій. Особливо ризик посилюється, якщо людину потім продуває.
Також ймовірність занести інфекцію є при випадковому пошкодженні шкіри вуха під час неакуратної чистки. Таке нерідко трапляється з людьми, які чистять вуха ватяними паличками, сірниками і різними гострими предметами. У мікротріщини на шкірі потрапляє інфекція, провокуючи гнійне запалення.

Симптоми прояву фурункула

При такій патології, як фурункул у вусі, симптоми можуть варіюватися, залежно від стадії розвитку гнійника, віку пацієнта та інших факторів. Також можна чисто візуально розпізнати фурункул, фото в інтернеті допоможуть це зробити.

У дорослих

Головний прояв захворювання – дискомфорт і біль у вусі, фурункул зазвичай сильно заважає і фізично відчувається, особливо на запущених стадіях. Сама біль пульсуючий, з віддачею в скроню і потилицю. Крім цього у людини спостерігаються такі клінічні прояви:

 • Почуття розпирання в слуховому проході
 • Одностороннє пониження слуху – на тому вусі, просвіт якого перекрив гнійник
 • Сверблячка у вусі, що супроводжується почервонінням шкіри і набряком
 • Набухання лімфатичних вузлів під вухами
 • Підвищення температури
 • Нездужання

Якщо вчасно виявити у дорослої людини фурункул, лікування буде простим і швидким, а важких наслідків вдасться уникнути.

У дітей

Малюки важче переносять цю патологію. Діагностика і лікування ускладнюється тим, що коли зростає фурункул у вусі у дитини, це не відразу можна помітити, адже малюк спочатку не скаржиться. В результаті батьки помічають гнійник, лише коли він вже досягається великих розмірів. При цьому дитину мучить сильний біль, у нього підвищується температура.
Щоб цього не допустити, можна визначити проблему за непрямими ознаками – діти часто чіпають вухо, намагаються його чесати, плачуть при торканні до нього. Також вони стають примхливими і неспокійними, можуть відмовлятися від їжі, оскільки жування і ковтання посилює біль.

консультация лор врача в киеве

Методи лікування

Отже, у вас фурункул у вусі – що робити? Найголовніше – не намагатися вилікувати його самостійно компресами, примочками і проколюванням. Тільки грамотна терапія під керівництвом лікаря допоможе зняти запалення без ускладнень.
Щоб визначити, як лікувати фурункул у вусі, потрібно для початку його діагностувати. Це допоможе виявити патологію і стадію її зростання. Для діагностики в сучасній медицині використовується метод ендоскопічного обстеження – отоскопія.
Спеціальний прилад, оснащений світловою оптикою, вводиться в вушної прохід. З його допомогою ЛОР виявляє ущільнення або гнійник, бачить набряклість, почервоніння. Залежно від того, в якій стадії росту перебуває фурункул у вусі, лікування може бути консервативним або хірургічним.

Консервативний

Якщо розміри освіти невеликі, його можна вилікувати за допомогою медикаментів і процедур:

 • Антибіотиків – для придушення патогенної мікрофлори, яка спровокувала запальний процес
 • Протизапальних ліків – для усунення вогнища
 • Препаратів місцевої дії – лікар може призначити мазь від фурункулів, яка «витягує» гній назовні і інші засоби
 • Фізіотерапії – УВЧ, ультразвукова дія, магнітотерапія та інші

Якщо ж розміри гнійника досить великі, і всередині накопичилося багато гною, консервативне лікування фурункула в вусі не допоможе.

Хірургічний

У деяких випадках лікаря простіше зробити розтин фурункула у вусі, ніж лікувати його різними препаратами. Під місцевою анестезією він акуратно надрізає гнійник і видаляє його стрижень, після чого вухо промивається антисептиком для видалення гною. Зазвичай людині після цього відразу ж стає легше, всі симптоми зникають. Пацієнта відправляють додому, видавши рекомендації на період відновлення.
Важливо, щоб процедуру проводив лікар, в умовах санітарії і з застосуванням професійних інструментів. Спроби розкрити фурункул будинку, самостійно, призводять до негативних наслідків. Одне з важких ускладнень при цьому – сепсис, що викликає появу гнійників на всьому тілі. Важливо розуміти, що тільки лікар може забезпечити грамотне лікування фурункула!

Профілактика появи фурункула

Щоб не допустити утворення нариву в вусі, потрібно правильно чистити вуха – без застосування гострих предметів. При цьому важливо, щоб всередину проходу не потрапляла вода, він повинен залишатися сухим. Також слід зміцнювати імунітет, уникати переохолоджень і вчасно лікувати ЛОР-захворювання.
Якщо ж гнійник утворився, вам завжди допоможуть в нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Тут для діагностики застосовують сучасне ендоскопічне обладнання, що дозволяє поставити точний діагноз. За результатами обстеження лікар підбере відповідні заходи – консервативну терапію або хірургічне видалення гною. Запишіться на консультацію, щоб уточнити деталі!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залиште коментар