Анна Іванівна Когут

Ви не можете вилікувати хронічний гайморит? Мучитесь від постійного нежиттю і закладеності в носі? Позбутися цих проблем допоможе щадна операція – гайморотомія. Дізнайтеся, коли саме вона потрібна і як її проводять!

 

Гайморотомія – це ендоскопічна операція , в ході якої пацієнту розкривають верхньощелепну (гайморову) пазуху носа та виконують її промивання. Дане хірургічне втручання проводять для санації , видалення гною, слизу та іншого патологічного вмісту. Пройти цю процедуру можна у нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Тут гайморотомія проводиться сучасними методами, що щадять, з максимальною акуратністю. Наші пацієнти переносять її легко та швидко відновлюються.

Коли проводять гайморотомію – показання та симптоми

Основні показання, при яких ЛОР-лікар призначає розтин гайморової пазухи :

  • хронічний гайморит;
  • грибкові інфекції носових пазух;
  • поліпозно-гнійна форма синуситу;
  • поліпи, кісти та інші новоутворення в носі;
  • травми верхньощелепної пазухи;
  • сторонні тіла в носі.

Звернутися за допомогою до лікаря рекомендується при тривалому нежиті, хронічній закладеності в носі, зниженні чутливості до запахів. Отоларинголог проведе обстеження та підбере відповідний метод проведення операції.

Протипоказання до розтину гайморової пазухи – гострі запальні процеси в організмі. Також гайморотомія не проводиться під час вагітності, при порушеннях згортання крові та загостренні хронічних хвороб.

Види та методики операцій

Розтин гайморових пазух може проводитись різними способами – все залежить від патології, її форми та стадії, а також анатомічних особливостей пацієнта. Усього є 3 основних методи:

  1. Мікрохірургічний – щадна операція з доступом через порожнину рота, над 4-5 зубом. Лікар робить отвір у кілька міліметрів, вводити через нього мікроскоп, потім видаляє гній та інший патологічний вміст, потім зашиває розріз.
  2. Ендоназальний – малоінвазивна ендоскопічна гайморотомія з доступом через ніс. Лікар вводить спеціальний інструмент, розширює співусть гайморової пазухи та виконує необхідні дії.
  3. Радикальний – хірург робить отвір над верхньою губою, через нього вводить інструменти, очищає пазуху від патологічного вмісту, промиває і потім виводить дренаж в порожнину носа.

Залежно від того, яким способом проводиться гайморотомія, ціна в Києві та інших містах може відрізнятись.

Підготовка до гайморотомії

Перш ніж призначити розтин пазух носа , лікар проводить обстеження за допомогою риноскопії, бере мазки з носових пазух. Також пацієнту потрібно пройти серію лабораторних досліджень: загальні аналізи крові та сечі, коагулограма, тести на ВІЛ, гепатит, сифіліс тощо. Після цього підбирає відповідний метод проведення операції та призначає зручну дату. За кілька днів до гайморотомії рекомендується відмовитися від куріння та алкоголю, перейти на полегшене харчування, а за 4 години – нічого не їсти та не пити.

Етапи проведення операції на гайморових пазухах

Коли проводиться гайморотомія, техніка операції залежить від обраного методу, але загальний алгоритм має такий вигляд:

  1. Пацієнт розташовується на кріслі чи кушетці.
  2. Йому вводять анестезію – залежно від способу операції, може бути як місцевий, так і загальний наркоз.
  3. Лікар розкриває верхньощелепну пазуху вибраним методом, потім очищає її від слизу, гною, поліпів, сторонній тіл тощо.
  4. Пацієнту промивають гайморову пазуху.
  5. Лікар встановлює тампон в ніс, при необхідності вводить дренаж.
  6. Рану вшивають.

Відновлювальний період

Зазвичай, операція гайморотомія проводиться в амбулаторному режимі, відразу після неї пацієнт може йти додому. Оскільки йому в ніс встановлюють тампон, через 8-48 годин потрібно знову прийти на прийом до ЛОР, щоб витягти його. Також у перші 5-7 днів після операції можлива набряклість обличчя, чутливість крил носа, оніміння зубів з боку прооперованої пазухи. Пацієнту у цей період рекомендується:

  • стежити за гігієною носа та рота;
  • промивати носові ходи антисептичним розчином;
  • дотримуватись постільного режиму;
  • сякатись гранично акуратно;
  • відмовитися від фізичних навантажень, плавання, відвідин бані;
  • ванну замінити теплим душем;
  • не їсти занадто гарячу їжу і не пити газовану воду.

лор врач в киевеОсобливості гайморотомії у нашому ЛОР-центрі

Ми займаємося лікуванням захворювань носа, горла та вух, а також реабілітацією слуху. У нашому центрі операції проводяться висококваліфікованими хірургами, які віддають перевагу щадним методам. Тому наші пацієнти переносять хірургічні втручання легко та швидко після них відновлюються. Якщо вам потрібна гайморотомія, ціна вказана внизу сторінки.

Як уберегти себе від розтину гайморових пазух

Найкраща профілактика – це берегтися від інфекцій, вчасно лікувати ЛОР-захворювання та регулярно перевіряти у лікаря. Якщо ви все ж таки захворіли, зверніться до нашого ЛОР-центру – тут вам допоможуть!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар