Пидтоптана Наталия Юрьевна

Турбує біль та виділення з вух? Це можуть бути симптоми гнійного отиту. Дізнайтеся, чим небезпечне це захворювання, і як вилікувати його без наслідків для слуху!

 

Гнійний отит – це досить поширене запальне захворювання, при якому в середньому вусі накопичується гній. Розвивається на тлі бактеріальної інфекції, супроводжується закладеністю та болем у вухах, а також виділенням з них гнійного ексудату. Без правильного лікування патологія може призвести до серйозних ускладнень, аж до втрати слуху. тому важливо вчасно звернутися по допомогу до лікаря. У ЛОР-центрі ви зможете отримати ефективне лікування гнійного отиту сучасними методами.

Види та причини гнійного отиту

Отит гнійний розвивається при проникненні до середнього вуха патогенних мікроорганізмів, найчастіше бактеріальної природи. Вони можуть потрапити туди через слуховий прохід або з носоглотки по євстахієвих трубах. Основні фактори ризику:

  • переохолодження, особливо в області вух;
  • хронічні інфекційно-запальні захворювання дихальних шляхів – риніт, синусит, фарингіт тощо;
  • інфекції у ротовій порожнині;
  • гастроезофагеальний рефлюкс – зворотне перекидання шлункового соку в стравохід і горлянку;
  • незбалансоване харчування – велика кількість гострих, кислих, солоних страв у раціоні подразнює слизову оболонку глотки та слухових труб;
  • ослаблений імунітет.

За формою перебігу розрізняють гострий гнійний отит та хронічний. У першому випадку хвороба стрімко розвивається і протікає з вираженими симптомами. У другому її перебіг млявий і рецидивуючий, при цьому розвиваються структурні зміни в порожнині середнього вуха .

Як проявляється захворювання

Коли розвивається гнійний отит, симптоми такі:

  • шум та закладеність у вухах – сам пацієнт може чути звуки булькання;
  • біль, що розпирає всередині вуха;
  • слизово-гнійні виділення із слухових каналів;
  • зниження слуху;
  • підвищена температура;
  • слабкість та сонливість;
  • запаморочення.

Поширене питання, що цікавлять людей з діагнозом, гнійний отит – скільки триває хвороба? Все залежить від того, коли пацієнт звернувся по допомогу. На ранніх стадіях патологію можна вилікувати за 1-2 тижні. При ускладнених формах хвороби цей процес може тривати понад 6 тижнів .

Як протікає хвороба у різному віці

Найчастіше зустрічається гнійний отит у дітей віком до 5 років. Їхні вуха ще формуються і більше схильні до інфекцій. При цьому хвороба протікає в активній агресивній формі та без правильного лікування може призвести до серйозних ускладнень. Тому важливо на ранніх стадіях вилікувати гнійний отит у дитини , щоб у подальшому не було проблем зі слухом.

Гнійний отит у дорослого може розвинутись на тлі супутніх ЛОР-захворювань або хронічних соматичних хвороб. У цьому нерідко перетворюється на хронічну форму.

Що буде, якщо не лікувати захворювання

Коли гній накопичується в порожнині середнього вуха, то намагається знайти вихід. У результаті вражає важливі структури вуха та викликає серйозні ускладнення:

  • перфорація барабанної перетинки;
  • гнійне розплавлення слухових кісточок – розвивається кондуктивна приглухуватість;
  • ураження структур внутрішнього вуха – нейросенсорна приглухуватість;
  • менінгіт – запалення мозкової оболонки.

Лікування гнійного отиту в Києві

Коли пацієнт звертається до нашого ЛОР-центру, ми проводимо комплексну діагностику. Для цього наші лікарі використовують методи отоскопії, аудіометрії, беруть мазки із вух та загальні аналізи. Якщо підтвердився гнійний отит, лікування включає курс антибіотиків та протизапальних препаратів.

Також пацієнту проводять промивання вуха за допомогою антисептичних засобів. За потреби наш ЛОР виконає мікрохірургічну операцію – пункцію барабанної перетинки з метою евакуювати гній. Це ефективний спосіб лікування, що дозволяє уникнути ускладнень на запущених стадіях хвороби.

Відновлення слуху після гнійного отиту

Патологія може викликати порушення слуху різного ступеня. При ураженні барабанної перетинки, слухових кісточок та інших структур середнього вуха здатність чути поступово відновлюється. Для цього призначають курс спеціальних препаратів, пневмомасаж та інші процедури.

Якщо хвороба дала ускладнення на внутрішнє вухо, у пацієнта розвивається сенсоневральна приглухуватість або глухота, яка є незворотною. У таких випадках йому потрібні слухові апарати, за допомогою яких він знову зможе чути.

Профілактика гнійного отиту

Щоб уникнути цієї хвороби, рекомендується берегти вуха від переохолоджень, вчасно лікувати інфекційні ЛОР хвороби, стежити за гігієною рота. Також буде корисно дотримуватися здорового раціону та зміцнювати імунітет. Якщо ви все ж таки захворіли, запишіться на прийом до нашого ЛОР-центру – тут вам допоможуть вилікувати гнійний отит та відновити слух.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар