Кристина Альбертовна Оганян

Сучасні голосові апарати допомагають розмовляти людям, які втратили голос. Дізнайтеся, що таке електрогортань, і як вона працює!

Голосоутворювальний апарат – це сучасний електронний прилад, який вловлює м’язові коливання і перетворює їх на звуки. Цей пристрій, призначений для відновлення голосу, використовують люди, які не можуть говорити природним способом. Також його називають електронною гортанню.

Які бувають голосоутворювальні апарати

Перш ніж купити голосоутворюючий апарат, потрібно зрозуміти, яка модель вам підходить. Сучасні ларингофони мають різні характеристики і відрізнятися між собою по функціоналу. При виборі потрібно дивитися на частотний діапазон – чим він ширше, тим якісніше буде звук. Також має значення тип живлення – батарейки або акумулятор. Другий варіант зручніше і економніше.
У сучасних голосових апаратів є чимало корисних функцій. Наприклад, сенсорна панель для керування налаштуваннями, відображення рівня заряду та інші можливості. Також зверніть увагу на матеріал корпусу. Пластикові електрогортані більш легкі й компактні, але їх легко пошкодити або розбити. Металеві важче, але набагато міцніше і витриваліші.
Також варто дивитися на бренд – це повинна бути авторитетна компанія з офіційною ліцензією. Найнадійнішими виробниками вважаються TruTone, Romet Labex Inspiration, SERVOX, Хронос.

Галузь застосування електрогортаней

Ці пристрої замінюють природний голос людям, які його втратили з певних причин. У нормі у людини в голосоутворенні беруть участь гортань і голосові зв’язки. Але є ряд випадків, коли вони не можуть виконувати свої функції:

  • травми;
  • операції;
  • виражені запальні процеси;
  • тимчасова або постійна трахеостома;
  • підключення до апарату ШВЛ.

Найчастіше електрогортань купити вирішують люди, які перенесли ларингектомію – операцію з видалення гортані. Вона необхідна при злоякісних пухлинах і сильних пошкодженнях, коли орган неможливо врятувати. Людина в цьому випадку втрачає голос назавжди і може його компенсувати лише за допомогою імпланту або голосового апарату.Ларингофон в руке фото

Принцип роботи голосоутворювального апарату

Апарат голосоутворюючий є своєрідним аналогом голосових зв’язок. Його принцип роботи досить простий:

  • людина артикулює звуки за допомогою м’язів;
  • прилад вловлює м’язові коливання;
  • вібрації перетворюються в звуки.

Як розмовляти через голосоутворюючий апарат

Голосовий апарат потрібно прикласти до шиї, намацавши найактивнішу точку, де коливання вловлюються найкраще. Спочатку краще просто кілька разів спробувати увімкнути і вимкнути його. Потім настав час переходити до артикуляції. При цьому важливо промовляти слова якомога чітко і розбірливо. Але не варто поспішати! На етапі навчання краще починати з окремих букв, потім формувати їх в склади, далі – в слова і пропозиції.
У нашому ЛОР-центрі працюють фахівці, які допоможуть із реабілітацією голосу. Вони навчають пацієнтів і проводять із ними заняття, що дозволяють освоїти голосовий апарат. Також тут можна придбати відповідний пристрій.

Де купити електрогортань

Якщо вам потрібен голосоутворюючий апарат, купити в Україні його можна в нашому центрі. Тут вам допоможуть обрати відповідну модель і продадуть її з офіційною гарантією. Також ми допомагаємо з навчанням і реабілітацією голосу.
Наш центр пропонує продукцію авторитетних брендів. Тут можна підібрати голосоутворювальний апарат TruTone, Romet та інших надійних виробників.

Догляд за голосоутворюючим апаратом

Електронні гортані практично не потребують догляду. Достатньо лише періодично протирати мембрану і корпус сухою серветкою. Також потрібно берегти їх від ударів і впливу вологи.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:    Залиште коментар