Сучасні голосові апарати допомагають розмовляти людям, які втратили голос. Дізнайтеся, що таке електрогортань, і як вона працює!

Голосоутворювальний апарат – це сучасний електронний прилад, який вловлює м’язові коливання і перетворює їх на звуки. Цей пристрій, призначений для відновлення голосу, використовують люди, які не можуть говорити природним способом. Також його називають електронною гортанню.

Навігація по сторінці:

Які бувають голосоутворювальні апарати

Перш ніж купити голосоутворюючий апарат, потрібно зрозуміти, яка модель вам підходить. Сучасні ларингофони мають різні характеристики і відрізнятися між собою по функціоналу. При виборі потрібно дивитися на частотний діапазон – чим він ширше, тим якісніше буде звук. Також має значення тип живлення – батарейки або акумулятор. Другий варіант зручніше і економніше.

У сучасних голосових апаратів є чимало корисних функцій. Наприклад, сенсорна панель для керування налаштуваннями, відображення рівня заряду та інші можливості. Також зверніть увагу на матеріал корпусу. Пластикові електрогортані більш легкі й компактні, але їх легко пошкодити або розбити. Металеві важче, але набагато міцніше і витриваліші.

Також варто дивитися на бренд – це повинна бути авторитетна компанія з офіційною ліцензією. Найнадійнішими виробниками вважаються TruTone, Romet Labex Inspiration, SERVOX, Хронос.

Галузь застосування електрогортаней

Ці пристрої замінюють природний голос людям, які його втратили з певних причин. У нормі у людини в голосоутворенні беруть участь гортань і голосові зв’язки. Але є ряд випадків, коли вони не можуть виконувати свої функції:

  • травми;
  • операції;
  • виражені запальні процеси;
  • тимчасова або постійна трахеостома;
  • підключення до апарату ШВЛ.

Найчастіше електрогортань купити вирішують люди, які перенесли ларингектомію – операцію з видалення гортані. Вона необхідна при злоякісних пухлинах і сильних пошкодженнях, коли орган неможливо врятувати. Людина в цьому випадку втрачає голос назавжди і може його компенсувати лише за допомогою імпланту або голосового апарату.

Принцип роботи голосоутворювального апарату

Апарат голосоутворюючий є своєрідним аналогом голосових зв’язок. Його принцип роботи досить простий:

  • людина артикулює звуки за допомогою м’язів;
  • прилад вловлює м’язові коливання;
  • вібрації перетворюються в звуки.

Як розмовляти через голосоутворюючий апарат

Голосовий апарат потрібно прикласти до шиї, намацавши найактивнішу точку, де коливання вловлюються найкраще. Спочатку краще просто кілька разів спробувати увімкнути і вимкнути його. Потім настав час переходити до артикуляції. При цьому важливо промовляти слова якомога чітко і розбірливо. Але не варто поспішати! На етапі навчання краще починати з окремих букв, потім формувати їх в склади, далі – в слова і пропозиції.

У нашому ЛОР-центрі працюють фахівці, які допоможуть із реабілітацією голосу. Вони навчають пацієнтів і проводять із ними заняття, що дозволяють освоїти голосовий апарат. Також тут можна придбати відповідний пристрій.

Де купити електрогортань

Якщо вам потрібен голосоутворюючий апарат, купити в Україні його можна в нашому центрі. Тут вам допоможуть обрати відповідну модель і продадуть її з офіційною гарантією. Також ми допомагаємо з навчанням і реабілітацією голосу.

Наш центр пропонує продукцію авторитетних брендів. Тут можна підібрати голосоутворювальний апарат TruTone, Romet та інших надійних виробників.

Ларингофон в руке фото

Догляд за голосоутворюючим апаратом

Електронні гортані практично не потребують догляду. Достатньо лише періодично протирати мембрану і корпус сухою серветкою. Також потрібно берегти їх від ударів і впливу вологи.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (050) 035 87 17

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *