Пидтоптана Наталия Юрьевна

Горло почервоніло і болить? Схоже на симптоми катаральної ангіни. Дізнайтеся корисну інформацію про це захворювання і його лікування. Зверніться до нас за допомогою!

Катаральна ангіна – це гостре інфекційне захворювання, при якому запалюється лімфоїдна тканина мигдаликів. Така форма захворювання найпоширеніша, вона вважається легкою і при правильному лікуванні проходить за 5-7 днів. Але якщо не звертатися за допомогою і лікуватися неправильно, патологія розвивається і переходить у більш важкі форми – фолікулярну, лакунарну і т д.,

Наш ЛОР-центр пропонує ефективне лікування недуги з індивідуальним підбором ліків і процедур. Це допоможе швидко зняти симптоми хвороби, уникнути ускладнень і рецидивів.

Причини захворювання

Катаральна ангіна розвивається при інфікуванні глотки бактеріями або вірусами. Найчастіше хвороба має бактеріальну природу, в ролі збудника виступають стафілококи, стрептококи, пневмококи. Також запальне ураження мигдаликів можуть спровокувати грип, адено- і ентеровіруси. Основні причини зараження – контакт із хворою людиною повітряно-крапельним або побутовим шляхом. Особливо підвищуються ризики на тлі переохолодження, зниження імунітету, супутніх захворювань ЛОР-органів.

Як розпізнати хворобу

Коли у людини катаральна ангіна, симптоми проявляються:

 • вираженою гіперемією (почервонінням) і набряком глоткового кільця;
 • сухістю і першінням у горлі;
 • болем у горлі, особливо при ковтанні;
 • збільшенням шийних лімфовузлів;
 • підвищенням температури – зазвичай при цьому захворюванні вона буває субфебрильною (на рівні 37-38 градусів).

Катаральна ангіна у дитини

У дітей клінічна картина захворювання виражена яскравіше, вони відчувають сильний біль у горлі, страждають від ознобу і нездужання. Перехід в ускладнену форму відбувається швидко – тому важливо не втрачати ні хвилини і починати лікування при перших же симптомах. Якщо вчасно звернутися до дитячого ЛОРа – хворобу вдасться зупинити на ранній фазі. При діагнозі катаральна ангіна у дітей, як лікувати – знають лікарі нашого центру. Запишіться на прийом, щоб допомогти своїй дитині!

До чого призводить хвороба

Без правильно підібраної терапії ангіна катаральна переходить в ускладнені форми – фолікулярну або лакунарну. Також захворювання може стати хронічним, і тоді вилікувати його буде складніше. Якщо розвивається запущена катаральна ангіна, ускладнення можуть бути важкими – абсцеси, міокардити, поліартрити.

лор детськийЯк лікувати катаральну ангіну

Пацієнтам із підозрою на цю хворобу в нашому ЛОР-центрі проводиться діагностика методом фарингоскопії. Це дозволить оглянути глотку і мигдалики, побачити набряклість і почервоніння. Також лікар бере мазки, щоб визначити інфекційного збудника і підібрати необхідні препарати.

При діагнозі катаральна ангіна лікування включає:

 • прийом антибактеріальних або противірусних препаратів;
 • протизапальну терапію;
 • полоскання горла антисептичними розчинами;
 • використання спреїв і драже для зняття симптомів.

Більш докладні рекомендації можна отримати на прийомі у нашого лікаря. Він підбере індивідуальний курс терапії, який допоможе ефективно побороти захворювання.

Профілактика

Щоб не захворіти на катаральну ангіну, рекомендується уникати контакту із зараженими людьми, частіше мити руки, носити маску в громадських місцях. Також варто зміцнювати імунітет вітамінами, берегти горло від переохолоджень і вчасно лікувати хвороби носоглотки.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

 

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар