- Лікар-фоніатр та фоніатрія - 01.08.2024
- Антрит (отоантрит): симптоми, лікування та профілактика - 01.03.2024
- Сухий кашель: лікування та профілактика - 10.01.2023
Дане захворювання має назву неврит слухового нерва, також його часто називають перцептивною і нейросенсорною приглухуватістю. Ця поразка звуковосприймаючого апарату, яка може локалізуватися в різних його ділянках – як на периферичних відділах внутрішнього вуха, так і в мозкових центрах. Захворювання незмінно супроводжується падінням слуху, яке в більшості випадків є незворотнім, і доводиться купити слуховий апарат.
Причини і симптоми кохлеарного невриту
Захворювання може бути спровоковано різними факторами:
- Інфекційні хвороби (грип, менінгіт, сифіліс, тиф)
- Інтоксикація антибіотиками і іншими сильними препаратами
- Порушення кровообігу, викликані гіпертонією або шийним остеохондрозом
- Хвороба Меньєра
- Черепно-мозкові та акустичні травми, баротравми
- Постійний вплив шумів і вібрацій
- Стреси
Досить часто причини кохлеарного невриту неможливо встановити. Але варто зазначити, що для жителів Кременчука це досить часте захворювання. При цьому часто не вдається відразу діагностувати неврит. Навіть якщо людина звертається до отоларинголога, отоскопія нічого не показує, адже звукопровідні органи в нормі. Тільки ретельне обстеження в спеціалізованому центрі «Беттертон» допоможе виявити хворобу.
Один з основних симптомів невриту слухового нерва – зниження слуху, одно- або двостороннє. При цьому пацієнт краще чує звуки низьких частот, зокрема, чоловічі голоси. А ось дитяча та жіноча мова, шепіт, шиплячі звуки стають недоступними. Іноді виявляються супутні симптоми – шум у вухах і запаморочення.
Щоб виявити захворювання, проводять тональну аудіометрію. Як правило, на ній відгук по кісткової і повітряної провідності знижений. Найчастіше в таких випадках призначається слуховий апарат, купити який можна у нашому центрі . Жителі Кременчука нерідко звертаються до нас з описаною вище симптоматикою. Це пов’язано з тим, що тут багато підприємств з підвищеним рівнем шуму і вібрацій.
Що робити при кохлеарному невриті?
Дане захворювання дуже важливо «зловити» на ранній стадії. Тільки в цьому випадку можна домогтися успіху в терапії і повернути втрачений слух майже повністю. Але навіть рання діагностика дає лише 25-50% гарантії успіху. У більшості випадків туговухість, що розвивається при невриті слухового нерва, необоротна. І тоді єдиним рішенням стають слухові апарати, купити які необхідно відразу ж після постановки діагнозу.
Кваліфіковану допомогу при кохлеарної невриті в Кременчуці можна отримати в нашому центрі. Ми займаємося діагностикою захворювання і пропонуємо якісні прилади для компенсації слуху. Досвідчений фахівець підбере і налаштує їх за даними вашої аудіограми. Щоб записатися на прийом, телефонуйте 097 555 48 18, 700 612, 099 430 85 15. Знайти нас можна на вулиці Театральній (Воровського), 34, к.8 (район Автовокзалу).
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
Залиште коментар