- Щоденні звички, що шкодять здоров’ю вух, носа та горла - 10.09.2024
- Лікар-фоніатр та фоніатрія - 01.08.2024
- Антрит (отоантрит): симптоми, лікування та профілактика - 01.03.2024
Кондуктивна приглухуватість – це порушення слуху, при якому утруднене повітряне проведення звукових хвиль. Саме в цьому відрізняються кондуктивна і нейросенсорна туговухість: перша пов’язана з ураженням звукопровідного апарату, друга – з патологіями звуковоспринимающего апарату. У деяких пацієнтів діагностують змішану форму захворювання.
Причини кондуктивної приглухуватості
Патологія пов’язана з порушенням провідності звуку між зовнішнім і середнім вухом. У рідкісних випадках проблема буває вродженою, але частіше за все – придбаною. Її провокують такі чинники:
- Сірчані пробки і різні сторонні предмети – не дають сигналу пройти потрібний шлях
- Запалене зовнішнє вухо – слуховий прохід набрякає і не пропускає звук
- Середній отит та його ускладнення – в порожнині вуха накопичується рідина, барабанна перетинка і інші структури можуть пошкодитися
- Порушення рухливості слухових кісточок – заважає передачі звукового сигналу в вікно лабіринту
- Перфорація барабанної перетинки – призводить до того, що звук обривається, ледь досягаючи середнього вуха
Симптоми кондуктивної приглухуватості
При діагнозі кондуктивна приглухуватість симптоми проявляються у вигляді повної або часткової втрати слуху. Вона може бути одно- або двосторонньою. Іноді спостерігаються супутні симптоми – закладеність і біль, шум у вухах.
Ступені кондуктивної приглухуватості
Хворобу класифікують за ступенем втрати слуху. Найлегшою формою вважається кондуктивна приглухуватість 1 ступеня, лікування якої досить швидко дозволяє повернути слух. Головне – вчасно його почати, адже при такому невеликому ураженні людина може не здогадуватися про проблему.
До пошкоджень слуху середньої тяжкості відноситься кондуктивна приглухуватість 2 ступеня, лікування якої потребує більше часу і сил. Симптоматика у цієї форми патології більше виражена, хворий часто перепитує, погано розпізнає мову з відстані. Найбільш важкими формами є кондуктивна приглухуватість 3 ступеня і 4-й.
Кондуктивна приглухуватість у дітей
Дитячі розлади слуху – актуальна проблема, хоч і недостатньо добре представлена в ЗМІ. Про це мало говорять, і даремно. Адже якщо вчасно не допомогти дитині, слух буде падати, і це вплине на розвиток дитячого інтелекту, здатність до навчання. Якщо підозрюється кондуктивна приглухуватість 2 ступеня у дітей, лікування потрібно починати негайно, поки не виникли серйозні ускладнення.
Лікування кондуктивної приглухуватості
Наш ЛОР-центр допомагає пацієнтам при різних типах приглухуватості. Для початку проводиться діагностика, щоб точно встановити причину проблеми. Якщо підозрюється кондуктивна приглухуватість, аудіометрія і тимпанометрія дозволяють визначити пороги сприйняття звуку і оцінити функціональність середнього вуха. Далі лікар підбирає лікування індивідуально.
При діагнозі кондуктивна приглухуватість лікування (Київ) направлено на те, щоб усунути її причину. Якщо це отит і інші вушні хвороби – призначають препарати, щоб зняти запалення. Якщо проблема пов’язана з отосклерозом, роблять операцію. При сірчаних пробках проводять процедуру промивання.
Іноді буває так, що кондуктивна приглухуватість переходить в нейросенсорну, утворюючи змішану форму. У цьому випадку спочатку лікують першу, а потім підбирають слухові апарати, щоб компенсувати другу.
Профілактика
Проста профілактика допоможе уникнути вушні хвороби, що викликають зниження слуху. Для цього потрібно правильно харчуватися, берегти вуха від переохолодження, користуватися берушами від гучних звуків і вчасно лікувати запалення ЛОР-органів.
Можливі ускладнення
Кондуктивна приглухуватість, якщо її не лікувати, може перейти до невральної форми. У цьому випадку поразки слуху стануть незворотні.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:
+380977208711
Залиште коментар