Ксения Витальевна Омельченко

Коли потрібно накладати шви на ЛОР-органи і чи потрібно їх знімати? Відповіді на ці питання читайте нижче – дізнайтеся все про техніку накладання та види швів в отоларингології.

У отоларингології накладання швів застосовується після травм та хірургічних втручань. Це метод поєднання пошкоджених біологічних тканин за допомогою спеціального шовного матеріалу. Процедура робиться для того, щоб зімкнути краї рани та відновити цілісність стінок органів. Вона перешкоджає зараженню тканин інфекціями та створює сприятливі умови для загоєння.

У нашому ЛОР-центрі проводять накладення та зняття швів після операції, травми, потрапляння стороннього тіла. Наші лікар акуратно виконують всі маніпуляції та дотримуються ідеальної стерильності. Вони використовують сучасні техніки накладання швів, тому у пацієнтів не залишається шрамів.

Види швів на ЛОР-органах

Хірургічні шви в сучасній медицині класифікують за:

  • Тип шовного матеріалу:
    • розсмоктуються;
    • нерозсмоктуються.
  • Техніці виконання:
    • підшкірні безперервні;
    • внутрішньошкірні безперервні – бувають однорядними чи багаторядними;
    • вузлові – можуть бути шкірними чи підшкірними.

У нашому медичному центрі лікарі підбирають індивідуальний підхід до пацієнта під час накладання шва. Він залежить від типу рани, її локалізації, глибини ушкодження тканин та інших факторів. Наші лікарі використовують сучасну техніку виконання процедури, тому у пацієнта не залишається грубих слідів.

Підготовка до накладання швів

Перш ніж накласти шви, лікар проводить огляд країв рани, щоб оцінити її тип та глибину. Потім її потрібно промити, знезаразити та зупинити кровотечу.

Алгоритм накладання та зняття швів

Шви накладають за такою схемою:

  1. Лікар проводить антисептичну обробку ран.
  2. За потреби пацієнту дають місцеву анестезію.
  3. Краї рани вшивають обраним способом і зверху накладають стерильну пов’язку.

Після цього лікар дає пацієнту рекомендації, як доглядати за областю рани, як часто треба змінювати перев’язку після накладання швів.

Коли проводять зняття швів, алгоритм такий:

  1. Рану оглядають, обробляють антисептиком.
  2. Лікар бере спеціальний пінцет або ножиці та акуратно видаляє шовний матеріал.
  3. Проводиться повторне оброблення рани.

Чому важливо вчасно зняти шви?

Якщо шовний матеріал розсмоктується, знімати шви не потрібно. Але якщо лікар використовував нитки, що не розсмоктуються, то важливо їх видалити як тільки рана затягнулася. Інакше вони почнуть вростати в тканини і можуть спровокувати запалення, а видаляти такі шви буде дуже боляче. Зазвичай лікар приймає призначає дату, коли краще проводити зняття швів.

Чому не варто самому знімати шви?

Найпоширеніша і найнебезпечніша спокуса – просто потягнути за ниточку і витягнути її. Але найчастіше це призводить до травм тканин та судин, кровотечі та навіть інфікування рани. А все тому, що людина не має знань про те, як це потрібно робити, і спеціальних інструментів.

наложение и снятие швов фотоДе можна накласти та зняти шви?

Запишіться на прийом до нашого ЛОР-центру, і досвідчений лікар зніме вам шви без ризиків та травм. Ми використовуємо сучасні шовні матеріали та техніки, тому процедура пройде максимально комфортно для вас та не залишить шрамів.

Правила відновлення після зняття швів

Терміни загоєння залежать від того, як виглядає рана після зняття швів. Чим глибше і ширше пошкодження, тим довше тканини гояться. Щоб прискорити цей процес, потрібно приймати лікарські засоби, які пропише лікар, а також берегти рану від забруднень, агресивних хімічних речовин, сонячних краще. І, звичайно ж, обробляти її антисептиком. Докладніші рекомендації можна отримати на прийомі у нашого лікаря. Він підкаже, скільки гоїться рана після зняття швів, і що для цього потрібно робити.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар