Ассоль Владимировна Палферова

Змінився голос, і з’явилося відчуття грудки в горлі? Це може бути симптом новоутворень. Не втрачайте часу – зверніться за допомогою. Багато пухлини можна видалити безкровним шляхом. Дізнайтеся, як можна швидко і без болю позбутися пухлини в горлі у нас!

У гортані і глотці іноді формуються різні новоутворення. Це пухлини, утворені з залозистої, сполучної, судинної та інших тканин. Вони відрізняються між собою за характером, локалізації, розмірів і темпам зростання. Найчастіше зачіпають надглотковий простір, а найбільш рідкісне розташування – нижня частина гортані.

Види новоутворень

Новоутворення в горлі і гортані поділяються на 2 великі групи: доброякісні та злоякісні.

Доброякісні

Відрізняються повільним зростанням і відсутністю інвазивності. Вони не кровоточать і не метастазують, але звужують дихальний просвіт і заважають людині нормально дихати.
Види доброякісних пухлин:

 • поліп
 • папілома гортані
 • фіброма
 • ангіома
 • хондрома
 • ліпома
 • кіста
 • невринома

У деяких випадках доброякісна пухлина в горлі або гортані може переродитися в злоякісну.

Злоякісні

Найбільшу небезпеку становлять злоякісні новоутворення гортані. Вони швидко ростуть і поширюють метастази, вражаючи сусідні органи і структури.
Злоякісне новоутворення гортані найчастіше локалізується в її верхньому відділі – в 70% випадків. Також нерідко пухлина формується в середньому відділі – розвивається рак голосових зв’язок. Спочатку, як правило, пухлина починає рости на одній зв’язці. Якщо її вчасно не видалити, рак голосової зв’язки переходить на іншу сторону, і вражає обидві зв’язки. Найрідше пухлина зачіпає нижній відділ гортані – на його частку припадає до 2% випадків.
Злоякісна пухлина в горлі найчастіше формується на піднебінних мигдаликах. Також вона може вражати задню стінку глотки і м’яке піднебіння.
У більшості випадків злоякісне новоутворення гортані – це плоскоклітинний рак. Рідше зустрічаються залізисті пухлини і базаліоми. Рак глотки може бути карциномою, лімфоепітеліоми, цитобластомою.

Симптоми пухлин горла

На ранніх стадіях новоутворення може ніяк себе не проявляти. Але в міру зростання пухлини виникають такі ознаки:

 1. Зміна голосу – найчастіше так проявляється пухлина голосових зв’язок
 2. Відчуття грудки або стороннього тіла в горлі
 3. Періодичне покашлювання
 4. При великих розмірах пухлини – утруднене дихання, аж до асфіксії

Якщо у людини рак голосових зв’язок, симптоми не обмежуються одною лише зміною голосу. Спочатку він стає хрипким, а з часом може зовсім пропасти. Також для злоякісних пухлин характерні болі і загальна симптоматика. У хворого часто болить голова, підвищується температура, різко знижується вага, відчувається слабкість.
При розпаді пухлини починаються кровоточити. Спочатку з’являються домішки крові в мокротинні та слині, потім кров починається йти з носа або горла.

Чому утворюються пухлини в горлі?

Виникненню новоутворень сприяють:

 • Генетична схильність
 • Хронічні запальні ЛОР-хвороби – ларингіт, фарингіт і т. д.
 • Часте вдихання токсичних речовин
 • Сильне голосове навантаження
 • Зловживання сигаретами і алкоголем

Діагностика

Діагностика і лікування пухлин даного типу проходить у ЛОР-лікаря. Він проводить ендоскопічне обстеження, яке дозволяє побачити пухлину, оцінити її розміри. Додатково у пацієнта беруть аналіз крові на онкомаркери. Також в деяких випадках можуть призначити біопсію – якщо є підозра, що пухлина злоякісна. Якщо це підтвердилося, буде потрібно консультація онколога.

лечение заболеваний горла фото

Лікування всіх видів новоутворень

Будь-які пухлини в гортані або глотці потрібно видаляти. Якщо вони доброякісні, видалення новоутворень проводять методом кріотерапії. На уражену область направляється струмінь рідкого азоту наднизьких температур, який заморожує патологічні тканини. Після цього вони відриваються самостійно.
Якщо пухлина злоякісна, буде потрібно хірургічне видалення. Обсяги втручання залежать від ступеню і розмірів новоутворення. У найважчих випадках гортань повністю видаляється разом з голосовими зв’язками. В результаті людині на шию виводять спеціальний отвір, щоб вона могла дихати трахеєю.

Ускладнення після новоутворень

Навіть доброякісні пухлини в горлі небезпечні. Вони заважають нормальному диханню і можуть переродитися в рак. Якщо пухлина злоякісна, то ускладнень ще більше. Можливе ураження сусідніх органів і структур та навіть смерть. Рак голосового апарату часто призводить до того, що люди втрачають голос безповоротно.

Профілактика

 • Вчасно лікувати ЛОР-хвороби
 • Захищати дихальні шляхи від токсичних речовин
 • Не перенапружувати голосову м’яз
 • Вести здоровий спосіб життя

Якщо ви відчули дискомфорт в горлі – не відкладайте візит до лікаря. Запишіться на прийом в наш ЛОР-центр – вам допоможуть!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар