Ксения Витальевна Омельченко

Помітили, що ваш літній родич став чути гірше? Цю проблему легко можна вирішити, якщо купити слуховий апарат. Він поверне слабочуючим комфорт сприйняття звуків та радість спілкування. Але важливо розуміти, що підбір слухових рішень для кожної вікової категорії має свої особливості, які потрібно врахувати.

Вимоги до слухових апаратів для літніх людей

Для кожного віку існує своя норма слухового сприйняття. У міру старіння в організмі людини відбуваються природні процеси, що впливають на слух. Цілком логічно, що в 70-80 років неможливо чути так само гостро, як в 20. Але у деяких старих людей туговухість починає сильно прогресувати, роблячи життя некомфортним. У цьому випадку необхідна грамотна реабілітація слуху.

Слухові рішення повинні підбиратися – це головне правило, яке працює для будь-якого віку. Однак для приладів, що підбираються літнім людям, існує кілька нюансів:

  • Форму носіння краще вибирати завушну – у людей похилого віку нерідко виникають проблеми з моторикою, через що внутрівушні і внутрішньоканальні моделі складно надягати.
  • Бажано підібрати модель з цифровим типом обробки сигналу – це забезпечить більш комфортне сприйняття звуків.
  • Рекомендується підбирати модель з електронним управлінням і автоматичним регулюванням гучності – це позбавить похилого користувача від необхідності розбиратися з настройками.
  • Слуховий апарат повинен бути потужним – щоб був «запас» посилення в разі прогресування недуги.
  • Краще підбирати модель з шумозаглушенням – у людей похилого віку тиннитус є поширеною проблемою.
  • У приладу повинна бути опція придушення зворотного зв’язку – щоб літня людина не страждав від різкого свисту у вусі.
  • Бажано брати енергозберігаючі моделі, з тривалим періодом автономної роботи – щоб рідше міняти батарейки.

Для літньої людини слуховий апарат купити – це питання зручності спілкування. Тому дизайн в цьому випадку не в пріоритеті, важливі функціональні властивості. Помітність пристрою на вусі – не критичний момент, оскільки старі люди спілкуються в основному з членами сім’ї. Головне, що повинне давати їм слухове рішення – комфорт і якість життя.

В силу цих причин для літніх пацієнтів зазвичай рекомендують завушні моделі, і чим більше їх розмір, тим краще. По-перше, це полегшує процес їх установки і зняття. По-друге, чим більше слуховий пристрій, тим більше в ньому батарейки. Відповідно, чим вони об’ємніше, тим довше буде період автономної роботи. Найчастіше в слухових рішеннях для людей старшої вікової групи використовуються батарейки 13 і 675 типу.

проблемы со слухом у пожилых людей фото

Не варто економити на здоров’ї  людей похилого віку!

Довгий час вважалося, що старим людям краще брати слухові пристрої простіше – аналогові, з мінімум опцій. Але в сучасній аудіології дотримуються іншої думки. Адже з віком проблеми зі здоров’ям посилюються – коливається артеріальний тиск, виникають порушення в роботі серцево-судинної системи і т д. І головним пріоритетом стає комфорт. А неякісний звук в аналоговому пристрої може доставити багато незручностей, тим самим зашкодивши здоров’ю.

Літні родичи потребують нашої підтримки та піклування. Так, з їх фінансовими можливостями дорогий слуховий апарат купити неможливо. Добре, якщо поруч є близькі люди, готові «підставити плече». Важливо розуміти, що неякісний аналоговий прилад здатний не тільки доставити масу незручностей, але і нашкодити здоров’ю, яке і без того ослаблене. Чи виправдовує себе така економія?

Підбираючи слухове рішення для старої людини, важливо детально дослідити слух. Якщо вражені обидва вуха, купується два апарати. Це додасть сигналу об’ємності, допоможе краще фокусуватися на джерелі, підвищить рівень безпеки під час прогулянок по вулиці. Бажано віддавати перевагу моделям зі спрямованими мікрофонами – вони сприяють кращій концентрації уваги, з якою у людей похилого віку зазвичай проблеми.

Де придбати слухові апарати для літніх людей?

Отримати якісну реабілітацію слуху можна в центрі «Беттертон». Тут можна пройти комплексну діагностику, точно визначивши ступінь приглухуватості. Досвідчені фахівці допоможуть підібрати якісні слухові апарати, купити батарейки та інші аксесуари до них. Розкажуть, як правильно користуватися приладом, як за ним доглядати. Допоможуть на етапі адаптації.

У центрі пропонується продукція відомого бренду Starkey,яка відмінно себе зарекомендувала на ринку слухових рішень. З її допомогою ваш літній родич поверне собі радість спілкування і зможе насолоджуватися повноцінним життям, не звертаючи уваги на недугу!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:    Залиште коментар