- Лікування вушного дерматиту - 01.02.2024
- Бульозний або вірусний отит - 01.05.2023
- Екзостоз слухового проходу (вухо серфінгіста) - 10.10.2022
Дитина захворіла на свинку? Це може бути небезпечним через ускладнення на вуха та інші важливі органи. Дізнайтеся, як полегшити перебіг хвороби та уникнути наслідків!
Епідемічний паротит – це інфекційне захворювання вірусної природи, що викликає запалення привушних слинних залоз та нервових тканин. У народі його називають свинка . Їм хворіють діти віком від 5 до 15 років, переважно хлопчики. Кір, краснуха, паротит – це типові «дитячі» хвороби вірусної етіології , після яких виробляється стійкий імунітет. Але при цьому вони небезпечні своїми ускладненнями, які можуть бути необоротними. Давайте розберемося, як впливає паротит на слух і як уникнути негативних наслідків.
Шляхи та причини зараження
Хвороба викликається вірусом Paramyxovirus, що міститься у слині хворого і передається повітряно-краплинним або контактним шляхом. Інкубаційний період у середньому триває 18-20 днів, після чого з’являються ознаки захворювання.
Як проявляється патологія
Коли розвивається паротит, симптоми такі:
- помітна припухлість під щелепою;
- набряклість обличчя – його овал набуває грушоподібної форми;
- біль та розпирання в привушній ділянці;
- сухість в роті;
- болючість при натисканні за мочкою вуха – синдром Філатова;
- слабке слиновиділення;
- хворобливе жування;
- підвищення температури, лихоманка;
- головний біль;
- слабкість.
Також захворювання може викликати шум у вухах та зниження слуху. Тому важливо вчасно звернути увагу на його симптоми та розпочати лікування .
Свинка у дітей
Епідемічний паротит вважається дитячим захворюванням, оскільки дорослі хворіють на нього вкрай рідко. Клінічна картина хвороби дуже яскрава, тому її складно з чимось переплутати. Дуже важливо вчасно звернутися по допомогу до лікаря. Адже без правильного лікування паротит у дітей може призвести до серйозних наслідків.
Можливі ускладнення
Основна небезпека паротиту у цьому, що може провокувати порушення слуху. Запалена слинна залоза тисне на вухо , викликаючи порушення кровообігу та знижуючи прохідність слухової труби. У результаті порушується вентиляція в середньому вусі, може розвинутися отит, що викликає тимчасову кондуктивну приглухуватість.
Ще одна небезпека полягає в тому, що вірус вражає і нервові тканини також, тому може пошкодити волоскові клітини внутрішнього вуха, які не відновлюються. У цьому випадку розвивається сенсоневральна приглухуватість, яка необоротна. У результаті дитина не може нормально чути, і в неї порушується мовленнєвий розвиток.
Крім цього, можливі й інші ускладнення:
- серозний менінгіт;
- гострий панкреатит;
- парези та паралічі лицьових м’язів;
- оофорит (запалення яєчників) у дівчаток;
- орхіт та епідидиміт (запалення яєчок та їх придатків) у хлопчиків.
Розуміючи, що таке паротит і чим він небезпечний, важливо вчасно звернутися за допомогою до лікаря.
Як лікувати паротит (свинку)
Своєчасна діагностика в нашому центрі ЛОР допоможе вам уникнути важких наслідків захворювання. Наші лікарі підберуть відповідну методику лікування та розкажуть, як уникнути ускладнень. Також вони становитимуть прогноз подальших дій. Наприклад, якщо через свинку у пацієнта вже встигли розвинутися незворотні порушення слуху, ми підберемо і налаштуємо йому слухові апарати. Особливо це важливо для дітей – допомагає уникнути проблем із мовним розвитком.
Як уберегти себе від паротиту
Найкращим засобом профілактики є вакцинація – проводити її рекомендують дітям від 1 року та далі з інтервалом у 5 років. Якщо дитина не щеплена, і в її оточенні є заражені – потрібно обмежити контакт на 21 день.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
Залиште коментар