Ксения Витальевна Омельченко

Дитина захворіла на свинку? Це може бути небезпечним через ускладнення на вуха та інші важливі органи. Дізнайтеся, як полегшити перебіг хвороби та уникнути наслідків!

 

Епідемічний паротит – це інфекційне захворювання вірусної природи, що викликає запалення привушних слинних залоз та нервових тканин. У народі його називають свинка . Їм хворіють діти віком від 5 до 15 років, переважно хлопчики. Кір, краснуха, паротит – це типові «дитячі» хвороби вірусної етіології , після яких виробляється стійкий імунітет. Але при цьому вони небезпечні своїми ускладненнями, які можуть бути необоротними. Давайте розберемося, як впливає паротит на слух і як уникнути негативних наслідків.

Шляхи та причини зараження

Хвороба викликається вірусом Paramyxovirus, що міститься у слині хворого і передається повітряно-краплинним або контактним шляхом. Інкубаційний період у середньому триває 18-20 днів, після чого з’являються ознаки захворювання.

Як проявляється патологія

Коли розвивається паротит, симптоми такі:

 • помітна припухлість під щелепою;
 • набряклість обличчя – його овал набуває грушоподібної форми;
 • біль та розпирання в привушній ділянці;
 • сухість в роті;
 • болючість при натисканні за мочкою вуха – синдром Філатова;
 • слабке слиновиділення;
 • хворобливе жування;
 • підвищення температури, лихоманка;
 • головний біль;
 • слабкість.

Також захворювання може викликати шум у вухах та зниження слуху. Тому важливо вчасно звернути увагу на його симптоми та розпочати лікування .

Свинка у дітей

Епідемічний паротит вважається дитячим захворюванням, оскільки дорослі хворіють на нього вкрай рідко. Клінічна картина хвороби дуже яскрава, тому її складно з чимось переплутати. Дуже важливо вчасно звернутися по допомогу до лікаря. Адже без правильного лікування паротит у дітей може призвести до серйозних наслідків.

Можливі ускладнення

Основна небезпека паротиту у цьому, що може провокувати порушення слуху. Запалена слинна залоза тисне на вухо , викликаючи порушення кровообігу та знижуючи прохідність слухової труби. У результаті порушується вентиляція в середньому вусі, може розвинутися отит, що викликає тимчасову кондуктивну приглухуватість.

Ще одна небезпека полягає в тому, що вірус вражає і нервові тканини також, тому може пошкодити волоскові клітини внутрішнього вуха, які не відновлюються. У цьому випадку розвивається сенсоневральна приглухуватість, яка необоротна. У результаті дитина не може нормально чути, і в неї порушується мовленнєвий розвиток.

Крім цього, можливі й інші ускладнення:

 • серозний менінгіт;
 • гострий панкреатит;
 • парези та паралічі лицьових м’язів;
 • оофорит (запалення яєчників) у дівчаток;
 • орхіт та епідидиміт (запалення яєчок та їх придатків) у хлопчиків.

Розуміючи, що таке паротит і чим він небезпечний, важливо вчасно звернутися за допомогою до лікаря.

лечение лор заболеваний фотоЯк лікувати паротит (свинку)

Своєчасна діагностика в нашому центрі ЛОР допоможе вам уникнути важких наслідків захворювання. Наші лікарі підберуть відповідну методику лікування та розкажуть, як уникнути ускладнень. Також вони становитимуть прогноз подальших дій. Наприклад, якщо через свинку у пацієнта вже встигли розвинутися незворотні порушення слуху, ми підберемо і налаштуємо йому слухові апарати. Особливо це важливо для дітей – допомагає уникнути проблем із мовним розвитком.

Як уберегти себе від паротиту

Найкращим засобом профілактики є вакцинація – проводити її рекомендують дітям від 1 року та далі з інтервалом у 5 років. Якщо дитина не щеплена, і в її оточенні є заражені – потрібно обмежити контакт на 21 день.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар