- Лікар-фоніатр та фоніатрія - 01.08.2024
- Антрит (отоантрит): симптоми, лікування та профілактика - 01.03.2024
- Сухий кашель: лікування та профілактика - 10.01.2023
Болісний шум у вухах заважає людині нормально жити і знижує його продуктивність. Існують різні види вушного шуму – у двох різних людей буде шуміти у вухах зовсім по-різному. Відрізняються і причини цієї недуги. Лікарі вказують, що шум у вухах може з’являтися:
- при зниженні слуху;
- через стрес;
- у людей, хворих на гіпертонію;
- внаслідок вушних інфекцій;
- при хворобі Меньєра;
- через проблеми з судинами;
- при патологіях ЦНС;
- через патологій скронево-щелепного суглоба.
Через постійний шум у людини можуть розвинутися часті запаморочення, гіперакузія, депресія і т.д. Тому вчені постійно досліджують це явище.
Нові дослідження про вушні шуми
Німецькі вчені провели дослідження, яке виявило, що важливу роль відіграє час появи вушного шуму. Чим пізніше у людини з’являється вушний шум, тим більше він від нього страждає. До цього результату призвів статистичний аналіз, проведений на основі анкетування 4000 членів німецької Ліги проти вушного шуму.
З анкетованих вчені відібрали 755 осіб, які страждали від вушного шуму, але не мали зниження слуху. Вплив вушного шуму на їх слух було оцінено завдяки анкеті під назвою Mini TQ (Mini Tinnitus Qustionaire), виробленої в 2004 році двома авторами цього дослідження, Вольфганом Хіллером і Герхардом Гебелем, за шкалою від 0 до 24.
Що показало дослідження
В ході анкетування з’ясувалося, що вік випробовуваних сильно впливає на ступінь вушного шуму:
- У пацієнтів з появою вушного шуму до 32 років показник був 10,5
- У тих, хто зіткнувся з шумом після 53 років, цифри досягають показника 12,3
Група німецьких медиків з’ясувала, що існує пряма залежність між тим, коли з’являється вушний шум, і його силою. Це може бути пояснено зниженням пластичності головного мозку з віком, що призводить до зниження ефективності механізмів компенсації вушного шуму.
Надалі плануються інші дослідження вушного шуму. Вони повинні уточнити, як зниження когнітивних здібностей і пластичності мозку впливає на вушний шум у літніх людей і акцентує викликане ним страждання.
Як боротися з вушним шумом
Вчені можуть ще довго досліджувати це питання, але що робити тим, у кого дзвенить у вухах прямо зараз? Ця проблема сильно отруює життя, тому не потрібно від неї відмахуватися. Краще звернутися до лікаря якомога раніше. Він з’ясує, яка хвороба викликає шум в голові, а потім підбере правильне лікування.
Наприклад, якщо шум пов’язаний з розладами слуху або вушними інфекціями, то вам допоможуть у центрі “Беттертон”. При запальних хворобах лікарі застосовують ефективні методи лікування, які швидко прибирають вогнище запалення. Пацієнтам з приглухуватістю рекомендують слухові апарати. Вони створюють необхідну звукову стимуляцію слухових центрів, завдяки якій хаотичний звук поступово заміщається корисними сигналами.
Запишіться до нас на прийом, щоб пройти комплексну діагностику. Досвідчені лікарі допоможуть вам позбутися від вушного шуму!
Подробную информацию можно получить в колл-центре нашего ЛОР-центра для взрослых и детей по телефону:
Залиште коментар
Залиште коментар