Ксения Витальевна Омельченко

Пульсує у вусі? Обережніше – це одна з ознак небезпечної патології. Не ігноруйте цей симптом – дізнайтеся більше про його причини і отримаєте медичну допомогу в нашому ЛОР-центрі.

При деяких вушних, судинних та інших патологіях у людини виникає почуття пульсації у вусі. Також одночасно з цим можуть відчуватися простріли і стукіт. Ця проблема досить болюча – завдає чимало дискомфорту, псує якість життя. Але найгірше те, що вона може призвести до серйозних ускладнень. Тому важливо якомога швидше звернутися за допомогою до ЛОР-лікаря.

Види і симптоми

Пульсація у вусі класифікується по локалізації та може мати різні прояви.

Види

 1. Одностороння – відчувається пульсація в лівому вусі (або в правому).
 2. Двостороння – пульс проявляється одночасно в обох вухах.

Симптоми

Разом із пульсуванням, хворий може відчувати свербіж, дискомфорт, закладеність навіть біль у вусі, а також погіршення слуху і вушний шум (тинітус). Якщо у вухах пульсує – цей симптом говорить про серйозні патології, які потрібно діагностувати і лікувати.

Причини пульсації у вусі

Коли відчувається пульсація у вусі, причини можуть бути пов’язані з вушними та іншими патологіями.

Вушні хвороби

Якщо пульсує з одного боку, швидше за все, це отит. Пульсація у вусі при цьому супроводжується болем і погіршенням слуху, а також виділеннями із слухового каналу. Також симптом виникає при інших запальних захворюваннях вуха – мастоїдиті, етмоїдиті, тубоотиті і т д. Нерідко він є ознакою сірчаних пробок, травм вух і пухлин слухового нерву або інших структур слухової системи.

Інші патології

Нерідко пульсацію викликають причини фізіологічного характеру, які не пов’язані з патологіями вух:

 • Патології серцево-судинної системи – ламкість судин, перепади тиску, порушення серцевого ритму, бляшки всередині судин і т д.
 • Остеохондроз шийних хребців – порушує процес надходження крові в середнє і внутрішнє вухо, через що з’являється пульсація і шум.
 • Черепно-мозкові травми – через пошкодження нервові імпульси не доходять до мозку, і слухова система генерує шум.
 • Нервове перенапруження – може викликати почуття пульсування, особливо якщо у людини перевтома і низька стресостійкість.
 • Невралгія трійчастого нерва – викликає біль та відчуття пульсації у вусі
 • Запалення ротової порожнини – біль може іррадіювати у вухо та викликати пульсацію.
 • Психічні захворювання – пульсації і шуми є однією з різновидів галюцинацій.

Що робити, якщо у вас пульсує в вусі?

Правильна відповідь – звернутися до ЛОР-лікаря. Він проведе діагностику, яка допоможе визначити, з чим пов’язана пульсація в правому вусі (або лівому). Діагностика проводиться шляхом отоскопії, яка дозволяє оглянути структури зовнішнього вуха і барабанну перетинку, побачити запалення і травми. Також додатково призначається тимпанометрія, аудіометрія та інші обстеження слуху. Якщо проблем із боку слухової системи не виявлено, отоларинголог направляє пацієнта до інших фахівців.

Як вилікувати пульсацію і стукіт у вусі

Якщо у людини пульсація у вусі, лікування проводять шляхом терапії основних хвороб, що викликають його. Отит лікують за допомогою консервативної терапії – призначають пацієнту антибактеріальні, протизапальні, протинабрякові препарати. Також допомагають промивання, введення турунд у слуховий прохід і фізіотерапевтичні процедури. Якщо пульсація пов’язана з пухлиною, доводиться прибирати її хірургічним шляхом. При системних патологіях допомагають дієта, специфічні препарати, масаж та інші заходи, які лікар підбирає для пацієнта індивідуально.

Konsultatsyya-lora-v-lor-tsentre-dlya-vzroslyh-y-detej

Можливі ускладнення

При відсутності грамотного лікування патології, що викликають пульсацію, можуть призвести до серйозних наслідків. Запальні патології вуха поширюються на сусідні тканини – скроневу кістку, лицевий нерв, мозкову оболонку. Системні хвороби, через які у вусі може пульсувати, теж викликають ускладнення. Через них може трапитися інфаркт, інсульт та інші тяжкі стани, що загрожують життю людини. Тому важливо звернутися за допомогою, як тільки пульсація з’явилася у вусі.

Методи профілактики

Щоб у вусі не пульсувало, лікарі рекомендують:

 • вчасно лікувати вушні запалення та інші ЛОР-хвороби;
 • регулярно проходити обстеження в отоларинголога і діагностику слуху;
 • вести здоровий спосіб життя;
 • стежити за станом судин і серця;
 • збалансовано харчуватися;
 • займатися фізичними навантаженнями;
 • берегти голову і вуха від травм.

Якщо ж у вас пульсує у вусі, зверніться в наш ЛОР-центр. Досвідчені лікарі проведуть комплексну діагностику і знайдуть причину проблеми. За підсумками обстеження вони випишуть індивідуальні рекомендації, які допоможуть позбутися від пульсації. Запишіться на прийом, щоб отримати лікування!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар