Ассоль Владимировна Палферова

У вас проблеми зі слухом? Не хвилюйтеся – сьогодні можна комфортно жити з туговухістю, завдяки сучасним приладам. Дізнайтеся, як проходить слухопротезування, і чим ми можемо вам допомогти.

Слухопротезування – це комплекс заходів для поліпшення слуху у людей, які страждають нейросенсорною приглухуватістю. Включає підбір і налаштування слухових апаратів для компенсації зниження слуху і навчання, як їх використовувати, а також допомога в адаптації до них.

Види слухопротезування

Розрізняють моноуральне (на одне вухо) і бінауральне слухопротезування (на обидва вуха).

На одне вухо

Коли у пацієнта глухота на одне вухо, лікарі рекомендують купувати 1 слуховий апарат. Це рішення називається моноуральним слухопротезуванням. При цьому слуховий апарат встановлюють на те вухо, що чує краще.
Деякі пацієнти вважають за краще протезування одного вуха навіть при двосторонньої приглухуватості. Це робиться з метою економії. Але лікарі не рекомендують цього робити – бінауральний слух дано людині не просто так. Доведено, що мозок сприймає звуки краще, коли вони надходять з обох сторін.

На 2 вуха (бінауральне)

Коли у пацієнта двостороннє порушення слуху, йому рекомендують бінауральне слухопротезування. Що це таке? Все просто – слухові апарати встановлюються на обидва вуха. Це забезпечує комфортну чутність по обидва боки.
Бінауральне рішення – найефективніший спосіб реабілітації слуху. Воно забезпечить стерео-ефект при сприйнятті звуку. Для нашого мозку це дуже важливо. Коли він сприймає сигнали тільки однією півкулею, то перевтомлюватися. В результаті людина живе в постійному стресі і перевтомі. Щоб не доводити до цього, краще купити слухові апарати на обидва вуха і насолоджуватися хорошою чутністю!

Коли необхідно слухопротезування

Приводом для протезування вуха є сукупність симптомів:

  • Погіршився слух
  • Хочеться постійно підвищити гучність телевізора, комп’ютера та інших пристроїв
  • Все частіше в розмові виникає потреба перепитати
  • Мова співрозмовників здається нерозбірливою
  • Деякі звуки неможливо почути

Це вірні ознаки того, що слух вимагає коректування.

Слухопротезування у дітей і немовлят

Туговухість та глухота у дітей є серйозною перешкодою для розвитку. Через проблеми зі слухом вони не можуть нормально навчитися говорити. Якщо вони не освоять слухоречового спілкування, то не зможуть піти в звичайну школу. Надалі будуть проблеми в навчанні, соціальному житті, пошуку роботи.
Саме тому слухопротезування дітей потрібно починати, як тільки була виявлена ​​приглухуватість. Бажано робити скринінг слуху з перших днів життя, щоб знати про порушення. Перші місяці дуже важливі для розвитку дитини. Якщо він не освоїть мову вчасно – то далі буде стабільно відставати від однолітків. Щоб цього не сталося, йому з дитинства підбирають спеціальні слухові апарати, які в міру зростання перенастроюють і змінюють.

Загальні показання до слухопротезування

Лікарі рекомендують носити слухові апарати при незворотному порушенні слуху. Тобто, коли у пацієнта виявлена ​​нейросенсорна туговухість, і немає доступних способів лікування глухоти.
Чому важливо відразу почати реабілітацію слуху? Слухові апарати забезпечують тренування мозкових центрів, що відповідають за сприйняття звуку. Якщо ж їх не носити, ці центри поступово атрофуються, і глухота прогресує.

Слухопротезирование в Киеве и Украине фото

Слухопротезування при різних ступенях глухоти

Лікарі радять починати протезування вже при 1-му ступені приглухуватості. Це допоможе зупинити або хоча б сповільнити процес втрати слуху і зробить сприйняття звуків більш комфортним.
При 2-3 ступені приглухуватості носити слухові апарати потрібно обов’язково. Без цих пристосувань людина не може повноцінно жити в соціумі. Чим сильніше втрата слуху, тим потужнішим має бути прилад. При 4-му ступені підбирають надпотужні слухові апарати.
Якщо у людини повна глухота на обидва вуха, слухопротезування вже не допоможе. Йому доводиться освоювати альтернативні способи спілкування – вчитися читати по губах і розмовляти за допомогою жестів.

Слухопротезування в Києві

Наш центр слухопротезування пропонує комплексну допомогу в реабілітації людей з вадами слуху людей. Ми проводимо точну діагностику слуху, за результатами якої підбираємо слухові апарати і налаштовуємо їх. Також наші фахівці активно підтримують пацієнтів на етапі адаптації.

Профілактика втрати слуху

Щоб не втратити слух, рекомендується:

  • Захищати вуха від гучних звуків спеціальними беруші
  • Поменше користуватися навушниками
  • Вчасно лікувати ЛОР-хвороби
  • Берегти голову і вуха від травм
  • Є продукти, які сприяють поліпшенню слуху – морська риба, печінка, яйця, лісові горіхи, спаржа, житній хліб, сухофрукти, шпинат, авокадо
  • Вести здоровий спосіб життя

Якщо виникли проблеми зі слухом – запишіться до нас на прийом прямо зараз!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар