Ассоль Владимировна Палферова

Свербить у носі? Це може вказувати на серйозні патології. Дізнайтеся, чим небезпечний свербіж, чому виникає, і як від нього позбутися!

Коли у людини з’являється свербіж у носі, це доставляє багато дискомфорту. Всередині носа ніби щось лоскоче, пече і свербить. Також при цьому часто спостерігається почервоніння шкіри крил носа, з ніздрів тече слиз, а дихання ускладнюється. Крім неприємних відчуттів, свербіж може бути небезпечним. Адже він є наслідком серйозних патологій, які можуть призвести до тяжких ускладнень.

Чому свербить у носі

Коли виникає свербіж у носі, причини можуть бути пов’язані з алергічною реакцією, інфекцією та іншими факторами.

Алергія

Коли на слизову оболонку носа потрапляє алерген, то викликає подразнення. В результаті виникає набряклість, свербіж у носі, рясне виділення слизу. Також нерідко при цьому дихання стає ускладненим. У таких випадках потрібно якнайшвидше почати медикаментозне лікування, щоб зняти алергічний напад.

Запальні хвороби

Свербіж може бути ознакою інфекційного запалення в порожнині носа. Частими причинами є риніт, мікоз носа, а також сікоз носового присінку. При інфекційному захворюванні важливо вчасно звернутися до лікаря, щоб не допустити поширення запального процесу.

Інші причини

Коли у людини свербить у носі, причини можуть бути наступні:

 • механічні травми;
 • опіки слизової оболонки;
 • сухе забруднене повітря;
 • вдихання парів їдких речовин;
 • зловживання цигарками.

Що робити, якщо відчуваєте свербіння в носі?

Краще рішення – звернутися до ЛОР-лікаря. Він проведе діагностику і визначить причину проблеми, потім призначить відповідну терапію. У наших лікарів часто запитують, як прибрати свербіж у носі в домашніх умовах. Хочемо відразу застерегти, що займатися самолікуванням – не тільки марно, але й небезпечно. Захворювання, що викликають цей симптом, здатні призвести до важких ускладнень. Тому лікувати їх потрібно тільки під наглядом лікаря.

Протипоказання при свербінні в носі

Якщо у вас свербить у носі, не рекомендується:

 • ігнорувати проблему – свербіж сам не пройде, а лише посилиться;
 • використовувати судинозвужужуючі краплі – вони можуть посилити проблему;
 • полоскати сольовим розчином – сіль викличе зневоднення і ще більший свербіж;
 • лікуватися народними методами – вони не дають результату і можуть спровокувати ускладнення.

Як вилікувати свербіж у носі

Якщо вас турбує свербіж у носі, лікування можна отримати в нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Наші лікарі проведуть комплексну діагностику і уважно проаналізують симптоми. Вони підберуть схему терапії, спрямовану на лікування основного захворювання. У нашому центрі використовуються сучасні медичні протоколи та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Лікування буде залежати від характеру свербежу, поставленого діагнозу і загального стану вашого організму. Щоб дізнатися подробиці, запишіться на прийом!

лечение храпа холодом фото

До чого може призвести свербіж

Носовий свербіж є проявом захисних реакцій організму на алергени, забруднення, інфекції і т д. І важливо якомога швидше усунути подразник, що викликає його. Інакше основна патологія буде прогресувати. Наприклад, при алергічному свербінні може дійти до нападів бронхіальної астми. А запальні захворювання порожнини носа поширюються на інші органи і системи. Зверніться до лікаря при появі перших ознак свербежу!

Профілактика

Щоб у носі не свербіло, рекомендується:

 • частіше бувати на свіжому повітрі;
 • при алергії – лікування у алерголога – призначення антигістамінного препарату або імунотерапії;
 • вести здоровий спосіб життя;
 • вчасно лікувати ЛОР-захворювання;
 • використовувати маски і респіраторі при роботі в запилених або загазованих приміщеннях, з їдкими речовинами.

Якщо ж ви відчули свербіж, зверніться до нас – наші лікарі завжди допоможуть!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

 

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар