- Лікар-фоніатр та фоніатрія - 01.08.2024
- Антрит (отоантрит): симптоми, лікування та профілактика - 01.03.2024
- Сухий кашель: лікування та профілактика - 10.01.2023
Вам важко зробити вдих або видих? Дізнайтеся, чим небезпечний цей симптом, і як його вилікувати. Пропонуємо медичну допомогу при ускладненому диханні.
Якщо вам стало важко дихати – це тривожний симптом. Стійкі, хронічні та декомпенсовані дихальні порушення призводять до кисневого голодування і погано позначаються на роботі всього організму. Не менш небезпечні і причини, що викликають ускладнене дихання, вони можуть призвести до серйозних ускладнень. Давайте розберемося, як позбутися цієї проблеми!
Види і симптоми
Порушення носового дихання бувають двох типів – коли складно зробити вдих або видих.
Ускладнений вдих
При респіраторних захворюваннях люди іноді не можуть вдихнути на повні груди. Через це вони сильно лякаються і можуть впасти в паніку. У деяких випадках до цього симптому додається нежить, відчуття закладеності, свербіж у носі, нездужання.
Ускладнений видих
Видих подовжується, супроводжуючись розпиранням і здавленням грудей. Найчастіше це відбувається в положенні лежачи. Така патологія називається експіраторна задуха або ортопное. Якщо вам важко дихати лежачи, це може бути ознакою проблем із нижніми дихальними шляхами – бронхами або легкими.
Причини ускладненого дихання
Якщо вам важко дихати, причини можуть бути різноманітними – від банального нежитю до серйозної пневмонії. Але найчастіше це пов’язано з різними захворюваннями носа.
Хвороби носа
Однією з поширених причин є риніт і синусит. Закладений слизом набряклий ніс погано пропускає повітря, створюється механічна перешкода. Цю проблему можуть викликати бактеріальні або вірусні інфекції, через які слизова оболонка запалюється, носові ходи звужуються. Крім цього набряклість може бути викликати алергією – коли подразнююча речовина потрапляє на слизову носа, дихання ускладнюється.
Людині буває важко дихати носом при різних новоутвореннях – поліпи, гіпертрофія слизової оболонки, збільшені аденоїди, пухлини. Вони поступово розростаються, залишаючи в носових ходах все менше місця. Через це повітря не може вільно через них пройти, дихання ускладнюється. Також причиною можуть бути вроджені аномалії будови – наприклад, викривлена носова перетинка.
Інші причини
Чому важко дихати? Це може бути симптомом різних серйозних захворювань дихальних шляхів:
- ларингіт – при запущеній формі хвороби розвивається круп (задуха);
- хронічний обструктивний бронхіт – викликає серйозні порушення дихання;
- бронхіальна астма – призводить до утруднення видиху при контакті з подразнюючими речовинами;
- патології легень – емфізема, пневмосклероз, пневмонія;
- професійні захворювання – при постійному вдиханні токсичних речовин порушується дихальний процес;
- коронавірусна інфекція – ускладнене дихання є одним із симптомів хвороби.
Що робити, якщо важко дихати носом
Не знаєте, що робити, якщо важко дихати? Такий стан потребує професійної медичної допомоги. Щоб полегшити носове дихання, можна зробити промивання сольовим розчином або використовувати спеціальні краплі. Але зловживати цим не потрібно – лікування повинен призначати лікар.
Якщо вам періодично стає важко дихати – що робити? Відповідь на це питання знайде ЛОР-лікар. Він проведе комплексне обстеження і призначить правильне лікування.
Як вилікувати ускладнене дихання
Щоб підібрати терапію, пацієнтів оглядають і проводять комплексне обстеження – риноскопію, іноді КТ носових пазух Це дозволяє лікареві оцінити стан слизових оболонок і побачити все, що може ускладнювати дихання – запалення, скупчення слизу і гною, новоутворення і т д.
За результатами діагностики призначають ліки і процедури, які лікують основне захворювання. Також лікар може призначити симптоматичне лікування.
Можливі ускладнення
При відсутності правильного лікування можливі наслідки дуже серйозні. Людині стає дуже важко дихати вночі, а потім і протягом дня, виникають напади задухи. Все це викликає погіршення її стану та хронічну дихальну недостатність.
Профілактика
Щоб дихати не було важко, потрібно вчасно лікувати запальні хвороби ЛОР-органів, берегти їх від переохолодження, регулярно перевірятися в отоларинголога. Також рекомендується захищати дихальні шляхи від їдких речовин за допомогою респіратора.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11
Залиште коментар