Кристина Альбертовна Оганян

Підозрюєте, що ваша дитина погано чує? Дізнайтеся, за якими ознаками можна розпізнати дитячу приглухуватість, і як її компенсувати. Пропонуємо комплексну корекцію слуху для дітей!

Проблеми зі слухом у дітей зустрічаються досить часто: із 1000 немовлят 1 народжується з приглухуватістю, і ще двоє втрачають слух у перші 2-3 роки життя. Всього в світі близько 32 мільйонів дітей зі зниженим слухом, і це серйозна проблема. Адже хороший слух – важлива умова для гармонійного розвитку малюка. Він допомагає дитині сприймати і пізнавати світ, розуміти інших людей, вчитися говорити. Тому важливо вчасно розпізнати порушення слуху у дитини і вжити заходів. Розповідаємо, як це зробити.

Порушення слуху у немовлят

Багато дітей народжуються з вадами слуху – ця патологія називається вродженою приглухуватістю. Найчастіше етіологія цієї проблеми пов’язана зі спадковістю – якщо один або обоє батьків слабочуючі, то і у дитини буде поганий слух. Також причинами можуть бути перенесені матір’ю під час вагітності інфекційні захворювання, прийом сильнодіючих ліків, нездоровий спосіб життя.
Приглухуватість у дітей грудного віку потрібно починати компенсувати вже в 4-6 місяців. Але проблема в тому, що в цьому віці її дуже складно виявити. І все ж, це можливо, якщо уважно спостерігати за малюком.

Як зрозуміти, що у дитини до 6 місяців проблеми зі слухом?

Вас має насторожити, якщо дитина:

  • не озивається на голос матері;
  • не реагує на гучні звуки;
  • байдужа до звукових іграшок.

У домашніх умовах можна зробити простий тест на рефлекс Моро – поплескати в долоні на відстані 15-20 см від дитини або стукнути по столу, на якому лежить малюк. Дитина при цьому розщеплює пальчики, підкидає напів зігнуті в ліктях ручки, його зіниці розширюються або рухаються. Якщо новонароджена не реагує – швидше за все, у неї проблеми зі слухом.
Лікарі рекомендують робити немовлятам скринінг слуху. Його можна проводити вже з 3-го дня життя. Тест точно покаже, чи є у дитини порушення слуху.

Ознаки порушення слуху у дитини до 1 року

У період з 9 до 12 місяців діти з порушенням слуху:

  • не агукають і не видають простих звуків;
  • не намагаються вимовляти прості слова: «мама», «тато» і т д;
  • не відгукуються, коли з ними розмовляють.

Проблеми зі слухом у дітей до 2 років

Зазвичай якщо у дитини вроджена приглухуватість, то у віці 1-2 роки це вже явно помітно. Основні ознаки – уповільнений мовленнєвий розвиток і слабка реакція на джерела звуку. Крім того в цьому віці малюк може втратити слух під впливом різних несприятливих факторів.

Основні причини порушення слуху у дітей:

  • перенесені гострі інфекційні захворювання – ГРВІ, грип, кір та інші;
  • хронічні запальні процеси у вухах – отити, евстахіїти і т д;
  • акустичні, механічні баротравми вух;
  • монотонний частий вплив шуму.

Важливо вчасно звернути увагу на погіршення слуху у малюка і вжити необхідних заходів.

Ознаки порушення слуху у дітей до 3 років

У дітей зі зниженим слухом в цьому віці проявляється досить яскрава патофізіологія. Запишіться на прийом до сурдолога, якщо дитина:

  • не розуміє простих фраз – наприклад, не реагує на прохання подати якийсь предмет, показати частину тіла і т д;
  • при розмові сильно перекручує слова, говорить нерозбірливо;
  • має маленький словниковий запас – в цьому віці він повинен становити не менше 150 слів;
  • не може сформувати слова в прості речення;
  • занадто голосно розмовляє;
  • погано засвоює інформацію;
  • говорить мало або взагалі не говорить.

Особливості порушення слуху у дітей шкільного віку

Діти, які йдуть до школи, вже повинні докладно і розбірливо говорити, вміти висловлювати свої думки і засвоювати почуте. В їх словниковому запасі повинно бути не менше 2000 слів. Якщо розвиток дитини відрізняється від цих норм – її можуть не взяти в звичайну школу, а порекомендувати навчатися в спеціалізованій.

Іноді буває так, що школярі, які народилися з хорошим слухом, можуть втратити його після хвороби або з інших причин. Ось список проявів, які на це вказують:

  • дитина слабо вчиться;
  • скаржиться, що не чує вчителя на уроках;
  • погано засвоює інформацію;
  • робить багато помилок у словах – особливо при усному диктанті;
  • часто перепитує при розмові.

Всі ці симптоми говорять про те, що потрібно звернутися до лікаря і перевірити дитині слух.

нарушение слуха у детей разного возроста фото

Психологічні особливості дітей з порушеннями слуху

Дитяча приглухуватість призводить до уповільнення психічного розвитку. Особливо це проявляється у дітей, які народилися з вадами слуху. Без правильної корекції вони стають дратівливими, уразливими, замкнутими, невпевненими в собі. У них підвищена тривожність і високий ризик депресій та інших психічних проблем. Тому важливо зайнятися корекцією дитячого слуху з ранніх років.

Що робити, якщо у дитини ознаки порушень слуху?

Сьогодні проблеми зі слухом у дитини можна легко вирішити за допомогою слухових апаратів. Це цифрові пристрої, які компенсують приглухуватість та допомагають чути повноцінно. Їх підбирають і налаштовують індивідуально під користувача.
Щоб підібрати слухове рішення, потрібно показати дитину лікарю і провести йому діагностику слуху. Далі слідує консультація сурдолога, який вивчає результати обстеження, становить прогноз і підбирає відповідний спосіб корекції. Після того, як вибір зроблено, він вносить індивідуальні налаштування в програму слухових апаратів і допомагає дитині з адаптацією.
Всі ці послуги можна отримати в нашому центрі. Ми займаємося корекцією слуху у дітей і дорослих. Тут можна пройти діагностику, проконсультуватися з фахівцем, купити слухові рішення і отримати їх комплексне сервісне обслуговування.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар