Ассоль Владимировна Палферова

Турбує сильний набряк носа? Хороший ефект дає внутрішньоносова блокада. Дізнайтеся більше про цю процедуру і запишіться на прийом!

Блокада внутрішньоносова – це лікувальна процедура, в ході якої у товщу носової раковини вводять лікарський препарат. Ця нестандартна методика використовується в отоларингології для лікування патологій, що супроводжуються сильним набряком слизової оболонки носової порожнини. За рахунок точкового впливу, вона дозволяє поліпшити живлення тканин і стимулювати обмінні процеси в них. Завдяки цьому спадає набряк, притупляється біль, поліпшується носове дихання.

Показання до блокади носа

ЛОР-лікарі призначають блокади в ніс при:

Процедура проводиться виключно за призначенням лікаря, який попередньо проводить діагностику і аналізує всі показання та протипоказання. Блокада носа показує високу ефективність у лікуванні риніту, а також запалень придаткових пазух носа. Однак є ряд випадків, коли її не можна застосовувати.

Протипоказання до блокади носа:

 • гостра фаза запальних захворювань носоглотки;
 • індивідуальна непереносимість препаратів;
 • онкологічні патології;
 • порушення згортання крові;
 • вагітність.

Ефект від процедури

Ендоназальна блокада в ніс дозволяє зняти більшість неприємних симптомів, пов’язаних з набряком і хронічним запаленням. Після неї:

 • полегшується носове дихання;
 • спадає біль;
 • зменшується набряклість;
 • тканини швидше відновлюються.

Цей метод лікування неспецифічний, але допомагає досягти швидкого вираженого ефекту. Після ін’єкцій пацієнти відчувають себе значно краще.

Блокада носа у дітей і немовлят

Маленьким дітям не можна робити блокади в ніс. Ця процедура не проводиться у віці до 12 років. У деяких випадках при лікуванні хронічних ринітів у дітей лікар може призначити блокаду без ліків по Драгомирецькому. Суть цієї процедури полягає в тому, що лікар злегка торкається слизової оболонки нижньої носової раковини стерильною голкою. Це викликає спазм, який підвищує тонус судин порожнини носа.

Як проводиться блокада носа

Перед процедурою лікар підбирає необхідні препарати – це робиться індивідуально, з урахуванням особливостей організму пацієнта. Сама ж блокада носа проводиться за таким алгоритмом:

 1. На область майбутньої ін’єкції наноситься анестетик – спрей, гель або мазь.
 2. Лікар робить укол у нижню носову раковину або бічну стінку носа. Ін’єкція виконується таким чином, щоб ліки проникли в тканини або підслизовий шар.
 3. Лікар спостерігає за пацієнтом 10-15 хвилин – щоб відстежити реакцію організму на укол.

Процедури проводяться курсом, тривалість якого визначає ЛОР-лікар. Зазвичай він становить 5-6 сеансів, але іноді може знадобитися близько 10-14 ін’єкцій.
Чи боляче робити блокаду носа? Якщо її проводить умілий кваліфікований лікар, то немає. Перед процедурою пацієнту дають анестезію, а сам укол потрібно зробити якомога обережніше. Тому важливо обрати лікаря, який вміє робити такі ін’єкції. Знайти його можна в нашому ЛОР-центрі. Ми застосовуємо ефективні методи лікування ЛОР-захворювань і проводимо процедури з ювелірною точністю. У переліку наших послуг доступна блокада носа, ціна якої повністю відповідає якості виконання.

лечение лор заболеваний фото

Переваги блокади носа

Процедура проводиться амбулаторно і займає не більше півгодини в цілому.
Пацієнт відчуває моментальний ефект – його стан полегшується відразу після уколу. При цьому ефект лікування стійкий і може тривати до декількох років.
Внутрішньоносові блокади дають високу ефективність – за рахунок безпосереднього впливу на осередок патології. Вони застосовуються, коли консервативна терапія не допомагає.
Під час процедури пацієнт не відчуває болю і сильного дискомфорту.
Серед пацієнтів, яким проводилася внутрішньоносова блокада, відгуки переважно позитивні. Вони відзначають, що полегшення прийшло швидко, а ефект процедури тривав досить довго. Багатьом стає легше вже після 1 уколу.
Потрібна блокада пазух носа? Записуйтеся на прийом у наш ЛОР-центр для дітей та дорослих. Наші лікарі проведуть діагностику і підберуть відповідні препарати.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар