Анна Іванівна Когут

В холодну пору року ЛОР-захворювання стають доволі актуальною проблемою. Це пов’язано з тим, що в цей період в багатьох погіршується імунітет, і організм стає більш вразливим до впливу негативних факторів довкілля. До того ж, холодна погода створює сприятливі умови для розмноження вірусів та бактерій.

Саме тому вушні інфекції взимку стають дуже поширеними. Вони спричиняють запалення в різних частинах вуха, викликають біль, неприємні відчуття й можуть навіть призвести до погіршення слуху. Розповідаємо, як запобігти вушним інфекціям в холодний сезон та правильно лікувати їх при зараженні.

Причини частих вушних інфекцій взимку

Зимовий період створює ідеальні умови для розвитку інфекційно-запальних захворювань ЛОР-органів, зокрема вух. Найпоширеніші фактори ризику:

  1. Переохолодження вух – типова проблема людей, які не люблять носити шапку навіть у люті зимові морози. Особливо посилюється ймовірність захворіти, якщо на вулиці сильний вітер, який продуває вуха. Ще одна причина – різка зміна температур, з якою вуха стикаються, коли людина виходить з теплого приміщення на вулицю. Це призводить до спазмів судин і зниження місцевого імунітету.
  2. Вплив застуди та вірусних інфекцій – доволі часто зимові хвороби вух є ускладненням запальних процесів носа та горла. Патогенна мікрофлора з носоглотки переходить по слуховій трубі у барабанну порожнину, провокуючи отит. Крім того, віруси та вуха – дуже небезпечний взаємозв’язок. Нерідко грип, коронавірус та інші хвороби дають ускладнення у вигляді погіршення слуху.
  3. Неправильна гігієна вух – якщо людина їх не чистить або, навпаки, надмірно видаляє сірку, це може спровокувати накопичення мікробів та розвиток інфекцій. Зокрема, одним з факторів ризику є користування ватними паличками для очищення слухових каналів. Вони можуть спровокувати сірчані пробки та травми, що нерідко призводять до запальних процесів у вухах.

Симптоми вушної інфекції, які не можна ігнорувати

Зазвичай вушні захворювання зимою мають такі ознаки:

  • відчуття закладеності у слуховому каналі;
  • погіршення слуху або його відсутність;
  • виділення з вушних проходів, що можуть мати неприємний запах;
  • біль у вухах;
  • лихоманка, підвищення температури та погіршення загального самопочуття.

Якщо ви відчуваєте ці симптоми, важливо не зволікати та звернутися до лікаря, щоб уникнути ускладнень. Без правильного лікування зимові ЛОР-інфекції можуть призвести до порушень слуху, які часто бувають незворотними. Також запальний процес може поширитись на інші важливі структури: кістки, лімфовузли, мозкову оболонку тощо.

Профілактика вушних інфекцій взимку

  1. Підтримуйте чистоту вух, обережно очищаючи їх від зайвої сірки, але уникайте надмірного втручання, яке може пошкодити вушний канал.
  2. Забезпечте надійний захист від холоду – поступово привчайте організм до холодних температур, обмежуючи довготривалі прогулянки при сильному морозі. Виходячи на вулицю, особливо в холодну вітряну погоду, завжди тепло вдягайтеся й не ігноруйте головні убори. На жаль, далеко не всі знають, як правильно носити шапку. Важливо, щоб вона повністю прилягала до голови й прикривала вушні раковини. Обирайте моделі з натуральних або теплоізоляційних матеріалів, що зберігають тепло й при цьому дозволяють шкірі дихати, уникаючи надмірного потіння.
  3. Якщо ви займаєтесь плаванням та іншими водними видами спорту, використовуйте спеціальні беруші, що блокують потрапляння води до слухових каналів. Такий захист вух взимку допоможе уникнути запальних процесів.
  4. Регулярно приймайте вітаміни, дотримуйтеся здорового харчування та режиму сну, щоб зміцнити захисні сили організму в холодний період.
  5. Якщо ви носите слуховий апарат, взимку очищуйте його частіше, щоб уникнути накопичення вологи та бруду.

лікування вух лор клінікаЛікування вушних інфекцій

Якщо ви помітили дискомфорт у вухах, не варто займатись самолікуванням – це може призвести до ускладнень. Краще одразу звертатись до ЛОР-лікаря – особливо якщо у вас застуда, і вуха закладені й болять. Отоларинголог проведе ретельну діагностику, за результатами якої призначить курс терапії: антибіотики, протизапальні краплі, промивання вух. Більш детальну інформацію можна отримати на консультації в нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Ми проводимо ефективне лікування вушних інфекцій за принципами доказової медицини та дотримуючись індивідуального підходу.

Не ігноруйте перші симптоми отиту, бережіть своє здоров’я та відвідуйте ЛОР-лікаря для профілактичних оглядів у нас, щоб забезпечити своїм вухам надійний захист від зимових інфекцій!

Подробную информацию можно получить в колл-центре нашего ЛОР-центра для взрослых и детей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар