Ассоль Владимировна Палферова

Якщо з підбором дорослих слухових апаратів все більш-менш ясно, то у випадку з дитячими все не так просто. Адже тут сурдологу доводиться враховувати не тільки ступінь приглухуватості й частотні характеристики, але й вік дитини, характер, спосіб життя, стан здоров’я та інші фактори. До того ж, органи слуху у дітей постійно ростуть, й буде потрібно прилад, здатний адаптуватися до цих змін. В силу цих причин підбирати слухове рішення для дитини потрібно тільки в спеціалізованих установах. Такі послуги надаються в нашому центрі.

Що враховується при виборі слухового апарату дитині?

Перш за все, увага приділяється формі. Внутрішньовушні та внутрішньоканальні моделі дітям не рекомендовані. Це пов’язано з тим, що вушна раковина і слуховий прохід ще ростуть. Тому краще віддати перевагу завушним моделям.
Діти, які є інвалідами по слуху, пізнають світ за допомогою слухових апаратів. Тому потрібно домогтися, щоб слуховий прилад забезпечував максимально природне звуксприйняття. Для цього ретельно вивчається аудиограмма маленького пацієнта, а потім підбирається прилад з потрібною потужністю і частотними характеристиками. Важливо, щоб слуховий апарат міг повністю адаптуватися під особливості порога сприйняття у дитини. Тому рекомендується віддавати перевагу цифровим програмованим моделям слухових апаратів: чим сучасніше і функціональніше – тим краще! Вони здатні виробляти чутливу обробку сигналу, виділяти слова, придушувати шуми і підлаштовуватися під акустичну середу.
Нерідко батьки дітей, що носять слухові апарати, бояться, що дитина буде знімати пристрій. Така проблема дійсно існує, і провокується наступними причинами:
Некоректні настройки (занадто голосно на чутних частотах, або ж, навпаки, тихо і нерозбірливо)
Фізичний дискомфорт – кріплення натирається, вкладиш прилягає нещільно або занадто туго, матеріал викликає алергічну реакцію
Психологічні причини – не подобається зовнішній вигляд слухового апарату, сором від носіння, помітність
 Всі ці проблеми не торкнуться вашої дитини, якщо звернутися в центр «Беттертон». Там працюють досвідчені фахівці, які підберуть компактний та зручний дитячий слуховий апарат і правильно його налаштують.

Особливості настройки дитячих слухових апаратів

Для здійснення цієї операції індивідуальний підхід важливий, як ніколи. Сурдологу належить тонка і кропітка робота, щоб запрограмувати слуховий пристрій під індивідуальні особливості маленького користувача.     Налаштування виконується на підставі тональної аудіометрії, з докладним розбором по частотах.
Особливості настройки слухового апарату для дитини залежать від віку. Для дошкільнят досить одного запрограмованого режиму. Це дозволить малюкові адаптуватися до слухового приладу, не перевантажуючи його мозок зайвою звуковою інформацією. Зате за допомогою слухового апарату він зможе навчитися розпізнавати мову, говорити перші слова, читати, спілкуватися в соціумі і т п.
Школяру будуть потрібні більш тонкі налаштування слухового апарату – з декількома режимами і можливістю підлаштовуватися під різну акустичну середу. Це дозволить розширити спектр сприйманих їм звуків, зробити процес навчання і соціалізації більш комфортним.
Слуховой аппарат при снижении слуха фото

Особливості слухової реабілітації дітей

Не можна просто надіти дитині слуховий апарат і вважати, що справу зроблено. Дитяча реабілітація слуху повинна бути комплексною, і включає кілька складових:

  • Підбір слухового рішення
  • Індивідуальні заняття з сурдологом
  • Допомога в соціалізації шляхом занурення в мовну середу
  • Вироблення моделі поведінки в соціумі

Важливо, щоб дитина розуміла, що у неї є особливі потреби, і могла це донести оточуючим. Його особливість також повинні враховувати в сім’ї, в школі та інших освітніх установах.
Важливо привчити дитину звертатися до дорослих, якщо він зауважив, що слуховий апарат не функціонує належним чином. Наприклад, у дітей, через високу рухливості, часто виникає проблема свисту приладу. Все просто – вкладиш відійшов, і спрацював ефект зворотного зв’язку. Отже, потрібно якомога сильніше його встановити. Якщо проблема повторюється, це сигнал про те, що у дитини виріс слуховий прохід, і потрібно знову робити зліпок для нового вкладиша під замовлення.
Завдяки сучасним слуховим апаратам можливості дітей з приглухуватістю вже не можна вважати обмеженими. Вони можуть вільно спілкуватися, дивитися кіно, ходити в театри, слухати музику і в цілому вести досить активний спосіб життя. Головне – правильно підібрати слухове рішення. У в цьому Вам допоможуть в нашому центрі!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+380500358717

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар