Ассоль Владимировна Палферова

Зі статті ви дізнаєтесь:

 • Чим відрізняються застуда, ГРВІ та грип
 • Як за симптомами відрізнити грип від ГРВІ
 • Що робити при підозрі на грип
 • Які ускладнення дає грип та респіраторні інфекції

Чи відчуваєте, що застудилися, але не знаєте, наскільки все серйозно? Застуда та ГРВІ лікуються досить легко, а ось з грипом все інакше. Тому важливо зрозуміти, яка саме хвороба вас атакувала. Якщо вчасно не почати лікування, грип може призвести до серйозних наслідків, аж до смерті. Давайте розбиратися, яка принципова різниця між цими хворобами!

Різниця в симптомах

Щоб відрізнити грип від застуди та ГРВІ, потрібно уважно прислухатися до симптоматиці.

Як проявляється застуда і ГРВІ

Симптоми ГРВІ наступні:

 1. Температура наростає поступово і зазвичай тримається на рівні 37-37,5 ° С
 2. Хворий відчуває сильну закладеність в носі, його додаткові пазухи набрякають, з носа рясно випливає слиз
 3. Горло запалене і болить при ковтанні, проявляється сухий кашель
 4. Ознаки інтоксикації виражені слабо, проявляються відчуттям втоми, невеликий ломота в тілі
 5. Головного болю практично немає

Як проявляється грип

Коли у людини грип, симптоми такі:

 1. Різке підвищення температури до рівня 38-39 ° С
 2. Нежиті і закладеності майже немає, можуть з’явитися через кілька днів після зараження
 3. Сильний кашель, що супроводжується болем за грудиною
 4. Симптоми інтоксикації різко виражені – проявляються відчуттям слабкості, ознобу, ломоти, болі в м’язах
 5. Сильний головний біль

Причини грипу та ГРВІ

Захворювання викликають різні види збудників.

ГРВІ

ГРВІ – це узагальнена назва респіраторних інфекцій, які викликаються вірусами. Вони передаються повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини і вражають верхні дихальні шляхи. Дуже близька до цього захворювання застуда, яка часто викликана бактеріальною інфекцією.
Зараження зазвичай відбувається на тлі переохолодження, стресу, ослабленого імунітету. Саме тому в осінній і зимовий період зазвичай зростає кількість простудних захворювань.

Грип

Збудником є ​​віруси грипу різних штамів. Вони швидко поширюються, викликаючи епідемії і навіть пандемії. Спалахи інфекції активізується з кінця жовтня і тривають до кінця зими.

Різниця між грипом і застудою у дітей

За статистикою, понад 60% хворих – діти до 17 років. Вони важко переносять грип – для незміцнілого організму це захворювання може стати смертельним. Крім того у них бувають серйозні ускладнення на нирки, мозок, дихальну та серцево-судинну систему.
Головна складність полягає в тому, що явної симптоматики захворювання не проявляє – дитина просто стає млявою, примхливою, апатичною. Через це батьки звертаються до лікарів за допомогою на пізніх стадіях, коли інфекція встигла сильно нашкодити організму.
Застуду діти переносять легше, але запускати її теж не можна. Зазвичай її легко запідозрити по сильному нежиті. Потрібно відразу ж починати лікування, поки хвороба не встигла дати ускладнень.

Інші особливості грипу, ГРВІ та застуди

При застуді і респіраторних інфекціях симптоматика наростає поступово. Спочатку вона може проявлятися дуже слабо, але з часом посилюється. У разі грипу погіршення самопочуття завжди різке – людина навіть може сказати точний час, коли захворіла.
Найбільше до вірусних інфекцій схильні люди, чий організм ослаблений. Крім дітей, в групі ризику знаходяться вагітні жінки і люди похилого віку. Навіть невелика застуда при вагітності може призвести до серйозних відхилень у розвитку плоду. При грипі ця шкода зростає в рази, тому на етапі планування вагітності краще пройти вакцинацію.

Лікування в нашому ЛОР-Центрі

лор диагностика у детей и взрослыхНаш ЛОР-центр надає допомогу пацієнтам з респіраторними інфекціями різного профілю. Наші лікарі знають, як швидко вилікувати застуду і звести до мінімуму ризик ускладнень. Для цього вони призначають препарати, які надають протизапальний ефект, і лікувальні процедури, які прибирають симптоматику.
Якщо пацієнт звертається з ГРВІ, лікування включає прийом препаратів, що блокують дію вірусів, а також засобів для зміцнення імунітету. Іноді паралельно з цим призначають антигістамінні, судинозвужувальні і протизапальні ліки. У деяких випадках призначають анальгетики для зняття болю.
Доктори центру  уміють ефективно лікувати грип, знизивши ризик ускладнень. Для цього вони застосовують комплексну терапію, яка нищить вірус і зміцнюючу імунні сили організму. Також хворому прописують препарати, що полегшують симптоматику. Дуже важливо почати лікування вчасно, поки вірус не встиг заподіяти організму великої шкоди. Пацієнти, яких лікували на ранніх стадіях, зазвичай повністю перемагають хворобу без серйозних наслідків.

Ускладнення при грипі та ГРВІ

Респіраторні інфекції небезпечні тим, що можуть призвести до хронічних запалень верхніх дихальних шляхів. Це, в свою чергу створює ризик для інфікування сусідніх органів і структур, послаблює імунітет. Популярними ускладненнями є отит, синусит, бронхіт, трахеїт. Але в цілому, якщо вчасно почати лікувати простудні хвороби, від них можна позбутися без ускладнень.
З грипом все набагато складніше – якщо вчасно не надати хворому допомогу, захворювання може стати смертельним. У минулому сезоні 2018-2019 грип в Україні забрав життя 64 людей, з них 12 – діти. В цілому їм перехворіли понад 98 тисяч українців.
Крім летального результату, у грипу дуже багато ускладнень:

 • пневмонія
 • ураження печінки
 • Руйнування серцевого м’яза
 • енцефаліт
 • менінгіт

Чому так відбувається? Більшість людей не знають, як лікувати грип правильно, і намагаються впоратися своїми силами, за допомогою народних методів. Це лише погіршує ситуацію.

Як уберегти себе від грипу та застуди

 1. Ведіть здоровий спосіб життя
 2. підвищуйте імунітет
 3. У пору спалахів інфекцій носіть в людних місцях маски-респіратори
 4. Частіше провітрюйте і прибирайте приміщення
 5. Одягайтеся за сезоном

Від грипу кращим способом профілактики залишається вакцинація. Зараз набирає обертів грип-2019 – саме час зробити щеплення!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар