Защита от шума как уберечь слух

До здоров’я потрібно ставитися дбайливо, і знають про це всі. Про прості правила його збереження ми часто чуємо, але, на жаль, не завжди ними користуємося, щоб уникнути значних проблем. Щоб здоров’я вистачило до кінця життя, цей ресурс потрібно витрачати дуже економно, і щоб не вичерпати його швидше, ніж хотілося б, варто прислухатися до рекомендацій фахівців в медицині.

Все це в рівній мірі стосується і такої легко вразливої системи нашого організму як слухова. При нинішньому ритмі життя і акустичному забрудненні збереження слуху стає пріоритетним завданням.

Що слід зробити для збереження слуху?

  1. Громадський транспорт і метро. Не потрібно прагнути до того, щоб звучання вашого програвача заглушувало навколишній шум.
  • джерело звуку (динаміки навушників) знаходяться глибоко всередині слухового каналу;
  • при посиленні звучання збільшується електромагнітне випромінювання, представляючи небезпеку для органів слуху і мозку.
  1. У літаках. Зліт і посадка, які супроводжуються перепадами тиску, багатьом спричиняють дискомфорт. Для полегшення цього стану під час маневрів транспорту варто користуватися спеціальними берушами, в яких передбачені мікроотвори. Також жування, ковтання, позіхання або «продування» вух при прикритих ніздрях допомагає вирівняти тиск на барабанну перетинку.
  2. На виробництві. Для захисту органів слуху під час роботи, особливо це стосується виробничих цехів, гірських виробок, будмайданчиків і металургійних виробництв, обов’язково потрібно використовувати спеціальні шумозахисні навушники, беруші або вкладиші. Персональний шумовий захист дозволяє значно знизити рівень шкідливого високочастотного впливу на внутрішнє вухо.
  3. При заняттях спортом. Для галасливих видів спорту, особливо стрілецького, прийнято використовувати шумозахисні беруші з електронікою. Так, такі прилади досить дорогі, коштують вони не менше, ніж хороший мобільний телефон. Але, вибираючи пристрій з максимальним рівнем шумозаглушення (SNR повинен становити не менше 35 дБ) ви найкращим чином захистите свій слух від пошкодження. При купівлі вкладок потрібно звернути увагу на матеріал. Краще всього вибирати гіпоалергенний полімер, який забезпечить високий рівень шумозахисту.
  4. Стрибки з парашутом і підводне плавання. Під час пірнання під воду наші вуха потребують особливого захисту. Потрібно стежити за тим, щоб внутрішній і зовнішній тиск не мали значних перепадів, це загрожує травмою барабанної перетинки. Тиск регулюється продуванням вух при закритому носі або частим ковтанням. Не варто займатися дайвінгом без досвідченого інструктора і спецспорядження – потрібно, щоб ви могли розраховувати на допомогу при необхідності.

Парашутний спорт теж небезпечний придбанням баротравми, тому своєчасне «скидання» перепадів тиску теж обов’язкове. Про отриману баротравму свідчить виникнення дзвону і болю у вухах, запаморочення, зниження слуху. У важких випадках можливі напади нудоти та втрата свідомості.

  1. На відпочинку. В нашому божевільному світі кращим варіантом буде перебування на безлюдному острові, або далеко в лісі – тиша і спокій. Але багато хто, особливо молодь, воліють відпочивати по-іншому: ресторани або розважальні заклади з гучною музикою. Але навіть любителям активно повеселитись іноді потрібно давати своєму організму можливість відпочити від шумового впливу. Регулярне відвідування таких закладів може не тільки зіпсувати вам слух, але й викликати захворювання нервової і серцево-судинної систем.
  2. В побуті. Для шумоізоляції в житлових приміщеннях слід використовувати сучасні екологічні матеріали для звукоізоляції. У просторих приміщеннях з невеликою кількістю меблів акустику приглушують з допомогою драпірування, тканинних штор, килимових покриттів. Кращими звуковбирними властивостями володіють нещільні, ворсисті та пористі матеріали: килими, оксамит, парча, вовна і т. д. Звукова хвиля втрачає до 25%своєї сили, проходячи через такі матеріали. Використання в житлових приміщеннях таких звукоізоляційних пристроїв дозволить забезпечити комфорт і таку необхідну тишу.

Від вуличного шуму добре захищають сучасні пластикові вікна. Особливо це важливо для приміщень, чиї вікна виходять на жваву вулицю.

І це ще не все…

Якщо вчасно і добре лікувати сезонні застуди та респираторки, берегти вуха від акустичних травм, холоду і перепадів тиску, дотримуватися правил догляду за вухами – зберегти хороший слух можна на довгі роки.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *