Кристина Альбертовна Оганян

У статті сказано:

  • Чим небезпечний нежить у дітей
  • Чому дитина «сопливих»
  • Як лікувати затяжний нежить у дитини

Нежить у дітей небезпечний тим, що може порушити процес формування дихальних шляхів, привести до хронічних захворювань. Тому якщо малюк часто «сопливих», це не варто залишати без уваги. Важливо розібратися в причинах і вчасно їх усунути.

Основні причини затяжного нежитю у дітей

Причини, за якими у дітей з’являється затяжний нежить, пов’язані із запальними ЛОР-захворюваннями і алергічними реакціями.

ЛОР-захворювання

Зазвичай нежить з’являється на тлі респіраторних інфекцій. Коли збудник потрапляє в носові ходи, розвивається запалення слизової оболонки. Це можуть бути:

  1. Риніт – досить поширене захворювання, при якому запалюється слизова порожнини носа.
  2. Синусит – запалення придаткових пазух носа. Запалитися можуть верхньощелепні, гратчасті, лобові або клиновидні синуси. Іноді вони запалюються всі одночасно – це захворювання називається пансинусит.
  3. Патологічні новоутворення – частіше за все їхня поява пов’язана з хронічними інфекціями носових шляхів. Від постійного запалення слизова оболонка розростається, формую поліпи або гіпертрофію. Також у дитини можуть вирости аденоїди – скупчення лімфоїдної тканини в носоглотці. Всі ці процеси викликають затяжний нежить.

Алергічні реакції

Коли на поверхню слизової оболонки потрапляють алергени, слиз починає активно вироблятися, носові ходи набрякають. Через це розвивається нежить у дитини. Він може бути сезонним (при алергії на пилок та інші рослинні подразники) і постійним (на пил, шерсть і т д).

Симптоми нежитю у дітей

Затяжний нежить у дитини проявляється закладеністю в носі і соплями, які найчастіше каламутні, жовтого або зеленуватого кольору. При цьому відділення слизу не активні, вони можуть виділятися періодично – самостійно або коли дитина чхає. Іноді це супроводжується підвищенням температури, слабкістю, ознобом.
При алергічних реакціях у дітей розвивається сильний нежить. Зазвичай він проходить, якщо ізолювати дитину від алергену і промити носові шляхи.

Діагностика

Щоб розібратися в причинах появи нежитю, потрібно звернутися до дитячого ЛОР-лікаря. Він проведе риноскопию, в процесі якої огляне порожнину носа, оцінить стан слизової оболонки. Додатково береться мазок на мікрофлору, за яким можна визначити інфекційного збудника. Якщо є підозра на алергічну природу хвороби, робляться алергопроби. Іноді для додаткової діагностики призначають КТ і рентген носових пазух.

Затяжний нежить у дитини

Постійний нежить у дитини 1 рік і старше вимагає підвищеної уваги. Важливо вчасно звернутися до лікаря, щоб не допустити хронічного перебігу хвороби. В іншому випадку можуть розвинутися патологічні зміни в тканинах слизової оболонки.
лечение горла у детей фото

Затяжний нежить у немовляти

Нежить у новонародженого проявляється досить часто, і це не обов’язково пов’язано з хворобами. Справа в тому, що у немовлят носові ходи ще не до кінця сформовані і активно ростуть. Тому малюки страждають від підвищеного вироблення слизу. Через це батьки часто можуть помічати нежить у немовлят.
Небезпека в тому, що складно розібратися, коли виділення слизу є нормою, а коли нежить у немовляти пов’язаний із хворобою. Таке завдання під силу тільки лікарю. Тому рекомендується щомісяця привозити дитину на профілактичний огляд. Також якщо нежить у немовляти супроводжується підвищенням температури та іншими підозрілими симптомами – варто негайно звернутися до дитячого ЛОРа.

Що робити при частому нежиті у дитини?

Якщо малюк постійно чхає – швидше за все, це ознака хронічної хвороби. Потрібно розібратися в її причинах і подумати, як лікувати. При цьому не потрібно покладатися на себе – краще відразу звернутися до лікаря. Він знає, як швидко вилікувати нежить так, щоб не було рецидивів, і ваш малюк дихав вільно.

Лікування затяжного нежитю

Зазвичай ЛОР-лікар вирішує, як вилікувати нежить у дитини, за результатами обстеження. Він підбирає антибіотики або противірусні препарати, в також засоби місцевої дії для зняття симптомів. Також може призначити промивання носа, фізіотерапію та інші процедури.
У нашому ЛОР-центрі точно знають, як вилікувати нежить. Ми використовуємо сучасні методи лікування і підбираємо їх з урахуванням причини хвороби.

Як уберегти дитину від затяжного нежитю

Щоб дитина не чхав, потрібно виключити причини, за якими розвивається нежить. Для цього постарайтеся, щоб він більше бував на свіжому повітрі, правильно харчувався, одягався по погоді. Також краще обмежити його спілкування з джерелами інфекції, особливо в пору епідемій.

Можливі ускладнення при нежиті

Від затяжного нежитю слизова оболонка починає змінювати структуру. Через це виходить гіпертрофія, формуються поліпи, кісти та інші новоутворення в носі. Також запальний процес може перейти на інші структури – нижні дихальні шляхи, кісткову тканину, зоровий нерв, мозкову оболонку. Щоб не допустити цього запишіться на прийом до нашого центру при перших же симптомах.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар