Децибелами по ушам

Зараз більшість підлітків мають проблеми зі слуховим сприйняттям. Основна причина цього – регулярні походи до дискотеки та на інші гучні заходи. Однак потрібно зауважити, що конкретних статистичних даних про те, звідки беруться проблеми зі слухом, – не існує. Деякі дослідження вказують, що зниженням чутності, зазвичай, частіше страждає молоде покоління. І якщо не брати до уваги гострі звукові травми, то підвищені аудіонавантаження є найпоширенішою причиною травмування звукосприймальних клітин внутрішнього вуха і равлика, через що й з’являються проблеми зі слухом, іноді аж до абсолютної його втрати.

За певними оцінками 10% молодих людей, що піддаються регулярному впливу звуків підвищеної гучності протягом 5-10 років, починають втрачати слух. Причому, чим частіше і довше вплив, тим більший ризик повної втрати слуху.

Однією з багаторазових скарг молодих людей, які потрапляють на приймання до отоларинголога, є шум і дзвін у вухах, який має назву «тиннітус». Причини його появи досить різноманітні – починаючи від проблем з хребтом або психічних захворювань, і закінчуючи аудіо травмами від тривалого підвищеного шуму. Симптоми тиннітуса зазвичай вказують на наявність невеликих слухових порушень.

Погіршення слуху до 20 децибелів майже не сприймається людиною. Відчутні проблеми зі слухом з’являються, тільки коли сприйняття знижується до 30 дБ.

Залежність слуху від рівня гучності

Гучність до 95 децибелів не небезпечна, якщо дитина піддається її впливу не частіше одного разу на кілька днів. Але зазвичай на розважальних заходах шум набагато вище цієї норми. А якщо при цьому годинами безперервно голосно слухати музику, ризик погіршення слуху зростає. Багато лікарів говорять про те, що потрібно заборонити торгівлю апаратурою, потужність якої понад 100 децибелів.

Рівень шуму більше ніж 130 децибелів призводить до миттєвого погіршення чутності. Тому не варто зловживати петардами та іншими видами піротехнічних пристроїв, які часто вибухають прямо над вухом. Втім, аудіо травми досить добре виліковуються, якщо вчасно звернутися за медичною допомогою. Також дуже важливо давати відпочити своїм вухам і заради профілактики як мінімум раз на півроку відвідувати лікаря.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *