Ксения Витальевна Омельченко

У тексті сказано:

  • Як впливає акустична травма на слух, і чим вона небезпечна
  • Як розпізнати акутравму
  • Що робити при акустичних травмах

Людям, у яких постраждали органи слуху від гучного звуку, лікарі ставлять діагноз акутравма. Що це таке? Ця поразка волоскових клітин внутрішнього вуха, яке відбувається під впливом сильного звукового навантаження.

Причини акустичних травм

Основні причини захворювання пов’язані з некомфортним звуковим оточенням. Воно може бути короткочасним або постійним.

Короткочасне

Виникає, коли людина чує звуки голосніше 120 дБ – вибухи, сигнали транспорту, стрілянину, виття сирен і т д. При цьому виникає гостра акустична травма – слух на деякий час пропадає, потім повертається. При гострій травмі симптоматика виражена максимально яскраво.

Постійне

Одна з найпоширеніших причин – регулярний вплив шуму. Це один з факторів шкідливості при роботі на виробництвах, в авіації, на будівництві та інших об’єктах. Поступово у людини розвивається хронічна акустична травма, і відбувається пригнічення слухових рецепторів. Падіння слуху в цьому випадку може бути непомітним – мозок звикає до змін.

Симптоми акутравма

При діагнозі акустична травма симптоми такі:

  1. Дзвін у вухах, який поступово вщухає
  2. Різкий біль в одному або обох вухах
  3. Раптове падіння слуху, яке поступово проходить
  4. При сильних травмах – запаморочення, втрата рівноваги, кровотечі з вуха

Помітивши ці симптоми, потрібно швидше звернутися за допомогою. Коли трапляється акустична травма вуха, лікування повинно бути оперативним, інакше людина може втратити слух.

Діагностика

Речевая аудиометрияВизначається акутравма вуха шляхом отоскопії і тональної порогової аудіометрії. Перший метод дозволяє побачити пошкодження зовнішнього вуха і барабанної перетинки. Другий показує, наскільки сильно пацієнт травмований, і як змістилися його пороги сприйняття звуку на різних частотах. Залежно від того, якого виду і ступеня тяжкості акустична травма, лікування підбирається індивідуально.

Лікування акустичної травми

При гострих ураженнях органів слуху доктор призначає пацієнтові медикаментозну терапію. За допомогою ліків вдається прискорити відновлення тканин вуха, знизити ризик подальшого погіршення слуху, налагодити роботу слухових рецепторів.
Якщо у пацієнта хронічна акустична травма слухового нерва, лікування має бути довгим і комплексним. Йому прописують різні групи препаратів для поліпшення тонусу волоскових клітин, стимуляції когнітивних функцій, прискорення місцевого метаболізму.
Паралельно з цим призначають процедури, які налагоджують кровообіг у внутрішньому вусі і стимулюють його роботу. За рахунок такого багатопрофільного підходу, лікування дозволяє мінімізувати наслідки травми.
Коли у людини важка акутравма, лікування включає слухову реабілітацію. Йому підбирають слухові апарати, щоб компенсувати втрату слуху.
Сталася акустична травма вуха? Лікування в Києві можна отримати в нашому ЛОР-центрі. Ми проведемо діагностику, зупинимо падіння слуху і допоможемо з слухопротезування.

Ускладнення при акутравма

Не вилікувана вчасно акутравма може призвести до глухоти. Також вона погано впливає на роботу центральної нервової системи, в результаті людина стає дратівливою, розсіяною, погано спить. У запущених випадках можливі тяжкі наслідки, наприклад, артеріальна гіпертензія.

Профілактика

Щоб не пошкодити органи слуху, потрібна проста профілактика: захищати вуха від гучних звуків. Найкраще з цим завданням справляються беруші. Наш ЛОР-центр може виготовити їх на замовлення – по анатомічних формам ваших вух. Запишіться на прийом, щоб дізнатися більше!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар