- Лікування вушного дерматиту - 01.02.2024
- Бульозний або вірусний отит - 01.05.2023
- Екзостоз слухового проходу (вухо серфінгіста) - 10.10.2022
Ангіома – це доброякісне новоутворення, що формується на різних ділянках тіла з деформованих або розширених кровоносних або лімфатичних судин. Одним з її поширених видів вважається ангіома глотки – доброякісна пухлина горла, яка становить близько 13% всіх новоутворень верхніх дихальних шляхів. Вона може вражати м’яке піднебіння і його дужки, мигдалики, задню стінку глотки, корінь язика.
Дізнайтеся:
- Як і чому росте ангіома горла
- Чим небезпечні доброякісні новоутворення верхніх дихальних шляхів
- Як розпізнати і вилікувати судинну пухлину в горлі
Види і причини виникнення
Новоутворення, розташоване в горлі, буває вродженим або набутим. Також його класифікують за типом судин.
Причини
Іноді немовлята народжуються з судинними пухлинами. Вони помітні відразу або проявляються в перші тижні життя. Причини ангіоми горла вродженого типу пов’язані з патологічним перебігом вагітності або родовими травмами. У придбаних пухлин в горлі наступні причини:
- Травми горла
- Гормональний дисбаланс
- Слабкий імунітет
- Злоякісні пухлини в організмі
- Патології печінки
Види
Основна класифікація проводиться за типом судин:
- Гемангіома – формується з кровоносних судин і може вирости до величезних розмірів. Виглядає як припухлість або вузлик із забарвленням від червоної до багряно-синьою.
- Лімфангіома – утворення лімфатичними судинами. Може мати одну або безліч порожнин, колір як правило блідо-жовтий.
Симптоми ангіоми горла
Досить часто пухлина горла зростає безсимптомно. Потім людина починає відчувати дискомфорт, а після з’являються візуальні ознаки.
Місцева симптоматика
Основні симптоми захворювання:
- Почуття стороннього предмета в горлі
- Утруднене ковтання
- Кашель
- Охриплість та інші зміни голосу
- Задуха і кровотечі з горла – симптоми ангіоми глотки великих розмірів
Візуальні прояви
Якщо пухлина глотки розташована на м’якому піднебінні і його дужках, корені язика або гландах, її можна побачити. Вона виглядає як невелика припухлість або вузлик жовтого, багряного або червоно-синюшного кольору.
Діагностика
Виявити недугу можна методом фарінгоскопії. Він дозволяє побачити пухлину, визначити її тип, розміри та ступінь залученості сусідніх тканин. Таке завдання під силу тільки професійному ЛОРа. Пацієнти часто не розуміють, що таке ангіома і лякаються, виявивши у себе пухлину. Їм здається, що ангіома – це рак, але насправді це новоутворення НЕ злоякісне. При правильному лікуванні його можна прибрати без наслідків.
Ангіоми горла у дитини
Діти нерідко народжуються з ангіомою. У цьому випадку лікарі призначають хірургічне лікування – видаляють пухлину. Дитячі дихальні шляхи занадто вузькі і тільки формуються, тому найменше новоутворення може перешкодити нормальному диханню. Краще прибрати його якомога раніше.
Лікування ангіоми глотки
Якщо у пацієнта виявлена ангіома в голові, лікування залежить від її розмірів, локалізації та інших особливостей. Деякі пухлини можна припікати 70% -ним спиртом, викликаючи склерозування тканин. Іноді цю техніку використовують для підготовки до операції – щоб зменшити розміри новоутворення і знизити ризик кровотечі.
За сучасними стандартами медицини єдино вірний варіант при діагнозі ангіома – видалення. Його проводять різними способами – скальпелем, гальванічної петлею, лазером. Але самим щадним і ефективним вважається метод кріотерапії який застосовується в нашому ЛОР-центрі.
На пухлину направляється струмінь охолодженого рідкого азоту за допомогою спеціального обладнання. При цьому її тканини заморожуються і відриваються. Це найкраща відповідь на питання, як лікувати ангіому горла без травм і за 1-2 процедури. Зверніться до нашого центру, щоб пройти процедуру!
Профілактика
Уникнути зростання придбаної ангіоми допоможе здоровий спосіб життя, правильне харчування, підтримка гормонального балансу і зміцнення імунітету. Також профілактика потрібна вагітним – щоб народити здорового малюка, без пухлин та інших патологій. Лікарі рекомендують їм уникати стресів і активних фізичних навантажень, приймати фолієву кислоту, заздалегідь щепитися від інфекційних хвороб.
Ускладнення хвороби
Найпоширеніше ускладнення даної хвороби – ризик задухи. Пухлина росте і поступово перекриває просвіт дихальних шляхів. Людина не може нормально дихати і недоотримує кисню. При цьому він ризикує задихнутися, якщо новоутворення перекриє просвіт повністю.
Ще одна небезпека ангіом – горлова кровотеча. Хворий ризикує буквально захлинутися кров’ю, якщо пухлина пошкодиться або розірветься. Щоб уникнути цієї небезпеки, потрібно вчасно діагностувати ангіому і видалити її. Запишіться до нас на прийом, щоб дізнатися подробиці і отримати індивідуальну схему лікування!
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
Залиште коментар