наружного отита

Як можна визначити вже з назви захворювання, локалізація запалення знаходиться на зовнішній ділянці вуха – це зона вушної раковини до барабанної перетинки.

Хворобливі та неприємні відчуття

Симптоми захворювання – біль у вусі, що переходить в свербіж, виділення з вуха жовтуватого або білястого кольору. Температура підвищується, вся вушна раковина запалюється, з’являється почервоніння типу екземи, в тому числі й мокра, слух погіршується.

Будьте уважні, коли дитина скаржиться на біль. Вона не завжди може точно розпізнати, де болить. Вушний біль може віддавати в око. Якщо дитина каже, що болять очі, на всяк випадок варто перевірити й вушка.

Докупалися!

Причини виникнення зовнішнього отиту можуть бути різними. Але найбільш часті наступні:

  • Надмірне зволоження або пересихання вушного проходу, що викликає тривале перебування дитини у воді або на сонці.
  • Неправильний догляд за вухами при гігієнічних процедурах, що може призвести до механічного пошкодження шкіри і зовнішнього отиту. Видаляти вушну сірку краще ватною паличкою з обмежувачем, а не підручними засобами, такими як сірники або зубочистки.
  • Інфекція, що викликана грибком Candida, яка є всім відомою молочницею.

Самолікування заборонено

При скаргах дитини на біль у вусі, зверніться до лікаря, щоб не затягувати лікування та отримати кваліфіковану допомогу.

Провівши огляд, лікар призначить протизапальні краплі або антибіотики, препарати, що втамовують біль та знижують температуру.

Якщо хвороба викликана грибком, проводиться обов’язково лабораторна діагностика для визначення його типу. Універсального протимікозного засобу не існує, те, від чого гине один вид, для іншого може виявитися просто «десертом». Тому в цьому випадку самолікування категорично заборонено – без точного визначення збудника інфекції стан можна тільки погіршити.

Краще – ворог хорошого

Ретельно дбайте про здоров’я вашої дитини. Після водних процедур – в морі або річці – ретельно витріть малюка, промокніть вушка рушником і не залишайте його на протязі.

Проводити гігієну вух потрібно кожен день. А ось чистити – не частіше 1-2 разів на тиждень, ця процедура дуже сушить шкіру слухового проходу. Внаслідок того, що шкіра дитини ніжна, а зовнішній прохід більш короткий, ніж у дорослого, чистку потрібно проводити обережно, користуючись ватяними паличками з обмежувачами.

Поясніть малюкові, що в вуха не можна пхати сторонні предмети, тому що можна поранити вушко і занести інфекцію.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *