Ксения Витальевна Омельченко

Бульозний отит – це вірусне запалення вуха, при якому утворюються невеликі кульки, що називаються булами. Вони можуть з’явитися на вушній раковині, всередині слухового проходу або на барабанній перетинці. Ці були мають вид пухирів та наповнені рідиною – серозною або кров’янистою.

Ця патологія зазвичай розвивається як ускладнення ГРВІ, тому її називають грипозний або вірусний отит. У нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих можна отримати ефективне лікування цього захворювання без ризику ускладнень та рецидивів.

Причини захворювання

Отит бульозний – досить поширене ускладнення гострої респіраторної інфекції. Його викликають віруси:

  • грипу;
  • парагрипу;
  • аденовірусу;
  • герпесу;
  • вірусу Епштейна-Барр.

Також нерідко приєднується бактеріальна інфекція. Ймовірність захворіти на бульозний отит підвищена в пацієнтів, що не лікували ГРВІ, або робили це неправильно. Також у групі ризику люди, що мають ослаблений імунітет, неправильно харчуються, приймають сильнодійні медичні препарати, зокрема, хіміотерапію.

Симптоми патології

Основні ознаки, за якими можна розпізнати бульозний середній отит – це висипання у слуховому проході та на вушній раковині у вигляді пухирів, схожих на герпес. Якщо ви хочете знати, як виглядає бульозний отит, фото допоможе скласти уявлення. Також пацієнта турбує інтенсивний свербіж, різкий біль у вусі, виділення прозорої рідини або сукровиці зі слухових каналів. Можуть з’являтися й додаткові симптоми – зокрема, загальна слабкість та підйом температури.

Бульозний отит у дітей

Діти більш схильні до цього захворювання, ніж дорослі. Це пов’язано з тим, що в них ще занадто коротка євстахієва труба, що поєднує носоглотку з середнім вухом. Тому вірус легше занести. При цьому гострий бульозний отит у дитини протікає важко, з високими ризиками ускладнень, тому варто діяти швидко та вчасно звернутися по допомогу.

Можливі ускладнення

Якщо вчасно не вилікувати вірусний отит, може приєднатись бактеріальна інфекція, і хвороба перейде у гнійну форму – гострий середній отит, що потребує призначення антибактераільних препаратів. При цьому здебільшого розвивається запалення барабанної перетинки (мірингіт), що призводить до її перфорації. Далі набряковий вірусний отит прогресує, вражає внутрішнє вухо та вестибулярний апарат, може спровокувати незворотне погіршення слуху внаслідок ураження слухового нерва. У важких випадках запалення розповсюджується на інші ЛОР-органи та сусідні структури й викликає розвиток тонзиліту, менінгіту, енцефаліту, парезів слухового, під’язикового, язикоглоткового нерву. Інколи гострий бульозний отит переходить у хронічну форму, що важко піддається лікуванню та може призвести до розвитку стійкої приглухуватості.

Діагностика

Щоб виявити хворобу, ЛОР-лікар проводить:

  • отоскопію;
  • бакпосіви вуха;
  • тимпанометрію;
  • аудіометрію;
  • загальні аналізи крові.

У нашому ЛОР-центрі є сучасне обладнання, що дозволяє поставити точний діагноз. Зокрема, ми використовуємо метод відеоотоскопії, що дозволяє оглянути структури вуха з багатократним збільшенням та отримати відеозвіт. За результатами обстеження наш отоларинголог підбирає відповідне лікування.

ЛОР клиника для детей и взрослых фотоЯк лікувати хворобу

При діагнозі бульозний отит лікування проводять медикаментозним способом. Пацієнту підбирають препарати, що пригнічують інфекцію, знімають запалення та прибирають висипання. Зазвичай це противірусне лікування – зокрема, мазі та краплі на основі ацикловіру. Якщо виявлено бактеріальну інфекцію, пацієнту призначають антибіотики. Також до курсу входять нестероїдні протизапальні препарати, анальгетики, антисептики.

Якщо у вас бульозний отит ексудативний, лікування у Києві можна отримати в нашому ЛОР-центрі. Тут працюють досвідчені лікарі, що уважно ставляться до пацієнтів та націлені на результат. Вони підбирають для кожного індивідуальну схему терапії та ведуть пацієнта до повного одужання, щоб уникнути рецидивів.

Профілактика

Щоб знизити ризики розвитку хвороби, рекомендується вчасно та правильно лікувати ГРВІ. Також важливо зміцнювати імунітет, правильно харчуватись, вести здоровий спосіб життя та регулярно проходити профілактичні огляди в ЛОРа.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар