Ксения Витальевна Омельченко

Розповідаємо:

  • Через що дитина хропе?
  • Чому дитяче хропіння – тривожний сигнал
  • Як позбавити дитину від хропіння

Хропіння у дітей – порушення дихання, яке відбувається під час сну. При цьому м’які тканини носоглотки і гортані починають вібрувати, видаючи хриплячий низькочастотний звук. Ця проблема може торкнутися дітей різного віку, але найчастіше нею страждають у період 3-7 років.

Симптоми і види

Дитяче хропіння уві сні батьки можуть розпізнати за характерними звуками. Але при цьому ще може спостерігатися синдром апное.

Характерні звуки

Коли дитина хропе, то може видавати хрипи, сопіння, клекіт. Звуки чутні постійно або періодично. Також вони відрізняються за силою і гучностю. Іноді після різкого хрипу, дитина може перестати хропіти.

Апное

У деяких випадках дитячий хропіння протікає з небезпечним синдромом апное. Малюк хропе, а потім різко замовкає. При цьому відбувається короткочасна зупинка дихання. Це небезпечно тим, що мозок недоотримує кисню. Також може статися асфіксія.

Причини дитячого хропіння

У такої проблеми, як дитяче хропіння, причини можуть полягати в запальних хворобах і патологічних розростаннях тканин носоглотки.

Запальні хвороби

За допомогою хропіння дитячий організм дає сигнал – відбувся якийсь збій в організмі, зокрема, в дихальній системі. Коли чути храп у дітей уві сні, причини бувають такі:

  1. Риніт – викликає закладеність в носовій порожнині, і через яку повітря не може нормально проходити через дихальні шляхи. У підсумку, коли дитина уві сні дихає носом, то в носоглотці виникають вібрації, і чути храп.
  2. Різні види синуситу – досить часто хропіння пов’язане з гайморитом і фронтитом (запаленням лобових пазух). Ці патології протікають із нежиттю, яка створює в носовій порожнині вібрації, і дитина хропе.
  3. Запальні процеси мигдаликів, глотки, гортані – тканини набрякають і починають вібрувати при диханні.

Розростання тканин

Якщо виникає хропіння у дітей, причини досить часто пов’язані з тим, що розрослися аденоїди. Тканини носоглоткового мигдалика набрякають і збільшуються в розмірі. У підсумку вони вібрують, і дитина починає хропіти. Те ж саме відбувається при поліпах в носі, які утворюються у дітей через часті застуди. Причиною також може бути вроджене викривлення носової перегородки.

ЛОР услуги для детей и взрослых

Чим небезпечне дитяче хропіння

Хропіння уві сні у дітей супроводжується низкою невеликих пробуджень. Через це дитина спить неспокійно і нормально не відпочиває. Удень вона може бути млявою, сонливою і примхливою.
Чим небезпечне дитяче хропіння крім цього? Оскільки організм не встигає поринути в глибоку фазу сну, нервова система постійно знаходиться в напрузі. У результаті у дитини частішає пульс, порушується серцевий ритм. Надалі це може призвести до серйозних відхилень в роботі серцево-судинної системи.
Сильне хропіння з апное – серйозна проблема. У дітей вона зустрічається рідко, але шкоди для організму приносить більше, ніж дорослим. У дитини відбувається низка зупинок дихання, тому мозок не отримує кисень. Відбувається гіпоксія, може статися повна зупинка дихання і раптова дитяча смерть.

Лікування дитячого хропіння

Щоб зрозуміти, як лікувати хропіння у дітей, потрібно розібратися в його причинах. Якщо вони пов’язані з запальними хворобами дихальних шляхів, то призначається медикаментозна терапія:

  1. Антибіотики для усунення патогенної мікрофлори
  2. Засоби для зняття запалення і набряку
  3. Муколитики і інші спреї в горло – якщо проблема пов’язана із запаленнями глотки, мигдаликів, гортані
  4. Краплі та спреї в ніс – якщо хропіння викликаний ринітом та різними видами синуситу

Паралельно з цим призначаються лікувальні процедури. Це може бути промивання носа за методом «кукушка», полоскання горла, інгаляції, фізіотерапія. Зазвичай, як тільки спадає набряк і запалення, дитина перестає хропіти.
Якщо розрослися аденоїди і поліпи та викликають хропіння у дітей, лікування полягає в їх видаленні. Раніше це робили хірургічним шляхом, що доставляло дитині масу дискомфорту, болю і страху. Сьогодні з’явилися альтернативні щадні методи. У лікуванні патологічних розростань активно задіюють кріотерапію. Аденоїди, поліпи та інші нарости видаляються струменем охолодженого рідкого азоту. Це відбувається без крові і болю.
Якщо ви чуєте по ночах дитяче хропіння, лікування в нашому ЛОР-центрі допоможе вашій дитині від нього позбутися. Запишіться на діагностику – ми знайдемо причину проблеми і усунемо її!

Профілактика

Хропіння у дітей – результат будь-яких патологічних процесів. Уникнути їх допоможе проста профілактика: вчасно лікувати ЛОР-хвороби, одягати дитину по погоді, регулярно приводити на профогляд до ЛОРа. Також потрібно стежити за харчуванням дитини, частіше виводити його на прогулянки, робити щеплення від інфекційних хвороб.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+380977208711

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар