Ксения Витальевна Омельченко

У вас підвищилася температура? Не варто чекати, поки це «саме пройде – такий стан може бути дуже небезпечним. Дізнайтеся, що робити при гіпертермії, і чим ми можемо вам допомогти!

Гіпертермія – це підвищення температури тіла. Температура є одним з найважливіших фізіологічних параметрів. Нормальною вважається температура 36,6 градусів. Якщо термометр показує значення вище – це говорить про патологічний стан організму.

Як проявляється гіпертермія

Гіпертермія пов’язана з порушенням терморегуляції – в організмі накопичується надмірне тепло. Через це людині стає фізично погано, вона відчуває дискомфорт. Коли розвивається гіпертермія, симптоми такі:

  • Підвищення температури тіла – у важких випадках досягає 39,5 ° С
  • слабкість
  • Підвищення артеріального тиску
  • прискорений пульс
  • лихоманка
  • часте дихання

Причини і види гіпертермії

Гіпертермію викликають різні патології і класифікують по температурі.

Причини

Гіпертермія тіла є індикатором наявності порушень в роботі організму. Це захисна реакція у відповідь на зовнішні чинники або захворювання. Коли розвивається гіпертермія, причини можуть бути наступними:

  • Попадання в організм вірусів – за допомогою високої температури клітини з ними борються. Це може бути ГРВІ, грип, кір, краснуха, короновірусна інфекція і т д.
  • Захворювання ЛОР-органів – синусит, секреторний отит, тонзиліт і т д.
  • Інтоксикація лікарськими препаратами та іншими хімічними речовинами.
  • Зовнішні чинники – наприклад, занадто висока температура повітря в приміщенні або на вулиці, довге перебування під палючим сонцем.

Види

Гіпертермія – види:

  1. Субфебрильна – температура в межах 37-39 ° С
  2. Фебрильна – 38-39 °
  3. Висока – 39-41 ° С
  4. Гіперпіретична – понад 41 ° С

Окремим видом виділяється злоякісна гіпертермія. Вона виникає як реакція на дію медичних препаратів, найчастіше використовуваних при наркозі. При цьому температура тіла сильно підвищується, і розвивається гіперметаболізм скелетних м’язів. Це проявляється судинними і м’язовими спазмами і може призвести до смерті людини.

Стадії гіпертермії

Є 2 стадії гіпертермії:

  1. Компенсація – організм починає посилено адаптуватися до перегрівання. Тепловіддача збільшується, теплопродукція зменшується. Температура при цьому підвищена, але незначно.
  2. Декомпенсація – центральні і місцеві механізми терморегуляції повністю «ламаються», і температура стрімко повзе вгору. Це призводить до серйозних порушень в роботі організму.

Що робити при гіпертермії

Навіть незначне підвищення температури вимагає консультації лікаря. Важливо з’ясувати причину і оперативно її усунути. Якщо температура понад 39,5 градусів, і нічим не збивається, потрібно викликати швидку допомогу.

Гіпертермія у дитини

Найчастіше гіпертермія у дітей пов’язана з вірусними та бактеріальними інфекціями. При цьому температура сильно підвищується, а серцево-судинна, нервова система і внутрішні органи гостро на це реагують. Цей критичний стан загрожує життю дитини. Тому якщо температура досягла 39,5 градусів і вище – потрібно терміново викликати швидку допомогу.

Лікування гіпертермії

Коли у людини гіпертермія, лікування зводиться до терапії основного захворювання. Наприклад, якщо причина – запалене середнє вухо, то пацієнту призначають антибіотики і протизапальні засоби. Також прописують жарознижуючі препарати.
У боротьбі з гіпертермією потрібен комплексний підхід. Важливо не просто збити температуру, але і повернути життєві показники до норми. Хворому проводять регідратацію, прописують препарати, що підвищують проникність капілярів, збивають тиск і приводять серцебиття до нормальних значень. Якщо підвищення температури призвело до м’язових спазмів – вводять спазмолітики.
Лікарі нашого ЛОР-центру успішно справляються з гіпертермією. Вони проведуть діагностику і оперативно з’ясують, в якому захворюванні причина, а потім призначать ефективне лікування.

Записаться к ЛОР специалисту фото

До чого призводить гіпертермія

Гіпертермія порушує роботу життєво важливих систем організму. Вона може викликати:

  • відмова нирок та інших органів
  • згортання крові всередині судин
  • оліорганну недостатність
  • порушення проникності судин
  • набряк мозку
  • спазми судин
  • набряк легенів

У найбільш запущених випадках це призводить до смерті хворого. Але навіть якщо його вдалося врятувати, в подальшому це «відгукнеться» на роботі організму. Наприклад, коли температура довго підвищена, страждають ЛОР-органи. У внутрішньому вусі гинуть слухові рецептори – волоскові клітини. Через це людина може необоротно втратити слух.

Як уберегти себе і близьких від гіпертермії

  • Вчасно лікувати запальні хвороби
  • Робити щеплення від інфекційних захворювань
  • Уникати перебування під прямими сонячними променями

Якщо у вас підвищилася температура – зверніться за допомогою до наших лікарів!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380500358717

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар