Пидтоптана Наталия Юрьевна

Потрібні вкладки для слухового апарату? Вибирати їх потрібно грамотно. Дізнайтеся, чим відрізняються індивідуальні від стандартних, і як їх правильно вибирати. Зробимо для вас вкладки по контуру вух!

Щоб завушний слуховий апарат добре тримався і якісно передавав звук, його носять із спеціальною вкладкою. Це виріб, що розміщується у вушному каналі, з’єднується з корпусом апарату тонкою акустичною трубкою. вкладки є важливою частиною ефективного слухопротезування. Від них багато в чому залежить якість звуку і зручність носіння. Тому лікарі рекомендують виготовляти їх індивідуально – по зліпкам вух.

Типи і види вушних вкладок

Внутрішньовушні вкладки діляться на 2 великі групи – стандартні і індивідуальні.

Стандартні

Стандартні примірочні вкладки – це тимчасовий варіант. Вони мають шаблонну форму грибка і зроблені з недорогих полімерних матеріалів. Через це швидко втрачають еластичність і нещільно тримаються у вушному каналі. Термін експлуатації таких виробів – не більше 3 місяців.

Індивідуальні

Для постійного застосування краще замовити індивідуальні вушні вкладки. Їх роблять по зліпкам вух майбутнього носія, що дозволяє добитися максимально герметичного прилягання і високого акустичного сполучення.
Індивідуальна вушна вкладка:

 • Міцно тримає слуховий апарат – пристрій не зміщується і не випадає при жуванні, розмові, активних рухах.
 • Якісно проводить звук – сигнал долітає до барабанної перетинки без перешкод і спотворень.
 • Забезпечує хорошу вентиляцію вуха – за рахунок використання спеціального вента. Це допомагає знизити ризик вушних запалень.
 • Щільно прилягає до стінок вушного каналу – за рахунок цього вдається уникнути неприємного свисту через ефект зворотного зв’язку.
 • Комфортно відчувається – не натирає і не подразнює шкіру, оскільки виконаний за індивідуальними мірками з якісних матеріалів.

Кому потрібні індивідуальні вкладки

Купити вкладки за індивідуальними мірками варто людям із нестандартною формою слухового каналу. Але взагалі лікарі рекомендують замовляти їх усім, хто носить слухові апарати. По-перше, їх не доведеться так часто міняти, як стандартні моделі. По-друге, вони необхідні для правильного функціонування приладу. І хоча на індивідуальну вкладку для слухового апарату ціна вище, ніж на стандартний, вона повністю виправдана.

Як правильно вибрати вкладку для СА

Вкладки відрізняються між собою за розмірами, формою, матеріалом.
За формою розрізняють 3 види:

 1. Канальні – розміщуються в глибині слухового проходу, що не видно оточуючим.
 2. Канальні з упором – вставляються в канал і займають трохи вушної раковини. Це дозволяє забезпечити кращу фіксацію.
 3. Конхи і полукохни – займають вушну раковину і щільно фіксуються.

Форму підбирають із урахуванням будови вуха користувача і ступеня глухоти. У типових вкладок є розмірна сітка від 0 до 5. Наприклад, малюкам підходить 0 розмір, дітям від 4 років – 1. Жінкам зазвичай підбирають №2 і 3, чоловікам – №4 і 5.
Матеріали виготовлення вкладок до слухових апаратів варіюються за ступенем м’якості. Якщо потрібні максимально м’які вироби, краще брати силіконові, якщо тверді – то акрилові. Також сьогодні активно застосовуються нові полімерні суміші, особливо для виготовлення індивідуальних вкладок. Головне, щоб матеріал був гіпоалергенний і вологостійкий.
Перш ніж купити вкладку, варто проконсультуватися з фахівцем. Він підкаже, яка вам потрібна форма і матеріал. При індивідуальному виготовленні розмір вибирати не потрібно – він буде точно відповідати контурам вашого слухового каналу.

Коли варто міняти вкладку для слухового апарату

Нові вушні вкладки для слухових апаратів купити варто, коли старі починають триматися нещільно. Це можна розпізнати за неприємним свистом, який пропадає, якщо натиснути на нижню частину приладу. Також вкладки можуть випадати з вушного каналу, зміщуватися.
индивидуальные вкладыши для слуховых аппаратов фото

Правильний догляд за вушними вкладками

1-2 рази на тиждень потрібно чистити вкладку від сірки, а звукопровідну трубку – від конденсату. Даємо покроковий алгоритм:

 1. Промити виріб під проточною водою
 2. Помістити в теплий мильний розчин на 15 хвилин
 3. Промити під холодною проточною водою
 4. Протерти тканинною серветкою
 5. Видалити залишки вологи, продувши вентиляційний отвір і трубку гумовою грушею

Акустичні трубки

Важливо, щоб трубка, яка проводить звук від слухового апарату до вкладки, залишалася прозорою і еластичною. Якщо вона потемніла або потріскалася, потрібно міняти. Нові акустичні трубки купити можна там же, де і вкладки.

Де купити індивідуальні вкладки для СА

Якщо вам потрібні якісні вушні вкладки, купити їх можна у нас. Наш ЛОР-центр надає:

 • Широкий асортимент матеріалів для вкладок
 • Відповідальний підхід – перед виготовленням вас консультує фахівець
 • Сучасні технології – для зліпків використовуються інноваційні матеріали, виготовлення проходить за допомогою 3D-сканування
 • Адекватні ціни – вартість виробів повністю відповідає їх якості

Зв’яжіться з нами, щоб купити вушні вкладки!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

 

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар