Кристина Альбертовна Оганян

Болить вухо? Це небезпечний симптом, який може вказувати на мірінгіт. Дізнайтеся, чому запалюється барабанна перетинка, і що з цим робити!

Мірінгітом називають інфекційний запальний процес, що вражає барабанну перетинку. Як самостійне захворювання він зустрічається вкрай рідко. У більшості випадків це ускладнення вушних запальних захворювань – в основному, зовнішнього дифузного отиту. Давайте розберемося, що таке мірінгіт, яким він буває, і як його вилікувати.

Види і причини мірінгіту

Етіологія захворювання пов’язана із запальними процесами у вусі. Класифікують його за формою протікання.

Причини

У більшості випадків мірінгіт викликається бактеріями і вірусами, рідше – грибковими інфекціями. Ризики зараження посилюються, коли людина переохолоджується, безсистемно приймає антибіотики, не прибирає воду, що потрапила в слухові канали.

Патологія може бути спровокована:

  • Травмою – при ударі, необережному чищенні вух гострими предметами, впливу гарячої пари, тиску, хімічних речовин. В результаті тканини пошкоджуються, і розвивається запалення.
  • Зовнішнім або середній отит – запалення прогресує, вражаючи оточуючі тканини. У результаті може запалитися барабанна перетинка.
  • Вірусними захворюваннями – кір, грипу та інших. У цьому випадку збудник переноситься через кров і може викликати запалення барабанної перетинки.

Види

  1. Гострий мірінгіт – розвивається стрімко і дає яскраві симптоми запалення і загальної інтоксикації. Якщо вчасно звернутися за допомогою, лікується швидко і досить просто.
  2. Хронічний – уповільнений запальний процес, при якому загострення чергуються з ремісіями. Супроводжується утворенням у тканинах бульбашок, заповнених гноєм.

Симптоми мірінгіту

Коли розвивається мірінгіт, симптоми такі:

  • стріляючий або розпираючий біль у вусі – посилюється при ковтанні, розмові, жуванні;
  • свербіж, важкість, закладеність й інші дискомфортні відчуття в слуховому ході;
  • шум у вухах;
  • виділення зі слухових каналів слизу, іноді з домішкою гною або крові;
  • одностороння приглухуватість – при перфорації барабанної перетинки;
  • підвищена до 38-39 °С тілесна температура;
  • слабкість, нездужання і головні болі.

Патофізіологія цієї хвороби схожа на ознаки отиту, тому люди часто не здогадуються, що запальний процес торкнувся барабанної перетинки.

Мірінгіт у дітей і немовлят

Як правило, мірінгіт у дитини виникає від неправильної гігієни або запущених вушних запалень. Потрібно терміново звернутися до лікаря, якщо малюк постійно тре вухо і при цьому вередує, погано спить, відмовляється їсти.

Діагностика

При описаних скаргах потрібно звернутися до ЛОР-лікаря. Він проведе опитування і огляне вухо за допомогою отоскопа. Цей оптичний прилад дозволяє детально вивчити тканини барабанної перетинки і оцінити їх стан. Також діагностика включає лабораторні аналізи і мазки з вуха на мікрофлору. За результатами обстеження лікар складає прогноз і підбирає схему терапії.

Отоскопия_мальчик фото

Лікування мірінгіту

При діагнозі мірінгіт лікування підбирають з урахуванням збудника. Лікар призначає препарати для усунення інфекції. Також при лікуванні використовуються промивання вуха антисептичними розчинами, краплі і турунди з протизапальними засобами, фізіотерапія. Більш детально про методи терапії можна дізнатися на прийомі у нашого лікаря. Ми підбираємо кожному пацієнтові індивідуальну схему.

Профілактика хвороби

Щоб уникнути запалення барабанної перетинки, потрібно вчасно лікувати вушні хвороби, берегти вуха від травм, дотримуватися гігієни і відмовитися від використання ватних паличок.

Можливі ускладнення

Головна небезпека мірінгіта – ризик перфорації барабанної перетинки. В цьому випадку тканини пошкоджуються, їх структура порушується, а при зрощенні можуть утворитися спайки. Через це розвивається приглухуватість. Також патологія може призвести до ураження лицьового нерва, внутрішнього вуха й інших прилеглих структур.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+380500358717

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар