Ксения Витальевна Омельченко

Розповідаємо:

  • Що таке поліноз, і чим він викликаний
  • Як розпізнати напад полінозу
  • Як вилікувати поліноз раз і назавжди

Поліноз – це сезонний алергічний ринокон’юнктивіт, який загострюється в теплу пору року. Їм страждає близько 15% населення планети, в основному жителі мегаполісів. Захворювання проявляється у вигляді яскраво виражених катаральних симптомів – нежиті, сльозоточивості, задухи. У нього є і інша назва – сінна лихоманка.

Симптоми полінозу

Коли розвивається поліноз, симптоми проявляються в 2 стадії.

Симптоматика 1 стадії

  • Сверблячка в носі, горлі і вухах
  • Набряклість і почервоніння повік
  • Сильний нежить з рясним відділення слизу
  • Погіршення або втрата нюху
  • Ознаки кон’юнктивіту – відчуття піску в очах, світлобоязнь і сльозотеча

Спочатку хвороба проявляється як звичайна алергія. Якщо не вжити заходів, вона переходить в другу, більш небезпечну стадію.

Симптоматика 2 стадії

Якщо напад полінозу вчасно не лікувати, симптоми загострюються. Зазвичай це відбувається через 7-8 годин після того, як алерген потрапив на слизову оболонку. Хворий відчуває сильну втому і нездужання. У нього можуть з’явитися висипання на шкірі. Дихання при цьому сильно затруднено, оскільки дихальні шляхи набрякають, і просвіт звужується. Нерідко це супроводжується головним болем, нудотою і блювотою.

Причини полінозу

Основною причиною є підвищена чутливість до певних алергенів, яка загострюється при впливі різних факторів.

Чутливість до алергенів

Поліноз – це природна захисна реакція організму на пилок квітів, трав, дерев. Найбільш сильними алергенами є пирій, амброзія, лобода, полин, тимофіївка, вільха, дуб, тополя, ліщина, береза. Чим менше розміри пилку, тим сильніше їх подразнюючий ефект. зазвичай подразниками вважаються рослини, пилок яких розміром 10-50 мікрон.

Супутні фактори

Коли у людини розвивається поліноз, причини часто криються в генетичній схильності. Якщо батьки алергіки, то і у дитини, швидше за все, буде чутливість до алергенів. Також величезну роль грає погода. Поліноз розположення до теплого сухого повітря, в якому пилок легко розноситься і осідає на слизовій. А ось при вологій погоді її частинки осідають і практично не присутні в повітрі.

Діагностика

Якщо ви часто чхаєте, потрібна допомога ЛОР-лікаря. Він проводить опитування і становить анамнез, на підставі якого призначає обстеження. При підозрі на поліноз діагностика включає:

  1. Риноскопію – за допомогою спеціального інструменту оглядаються носові ходи, виявляється набряк слизової, звуження просвіту.
  2. Алергопроби – дозволяють встановити чутливість організму до певних алергенів.

За результатами діагностики доктор визначає, як лікувати поліноз у дитини або у дорослого.

Поліноз у дітей

Діти нерідко народжуються з підвищеною чутливістю до деяких алергенів. Згодом вона може пройти, коли організм «переросте». Але чекати цього доводиться занадто довго, та й поліноз у дітей протікає бурхливо, з яскравою симптоматикою. Тому потрібно подбати про те, щоб вчасно купірувати напади. Адже дитячий організм важко їх переносить, і нешкідливий на перший погляд сезонний нежить може легко перейти в набряк і задуха.
Коли виявляється поліноз у дітей, лікування потрібно починати негайно. Для цього застосовується симптоматична терапія, а також імунотерапія. У дитячому віці можна легко перемогти поліноз і підвищити стійкість організму до алергенів.
лечение лор заболеваний фото

Як вилікувати поліноз

Якщо у вас поліноз – чим лікувати це захворювання? Класичне лікування полягає в призначенні препаратів симптоматичної дії. Вони знімають напади і допомагають полегшити стан хворого. Якщо у людини сильний поліноз, лікування може бути проведено хірургічними методами. Пацієнту частково видаляють нижні носові раковини – лазером або методом кріотерапії. Але до такого підходу лікарі вдаються в крайніх випадках.
Якщо у вас поліноз, лікування в нашому ЛОР-центрі допоможе від нього позбутися. Тут застосовується сучасна методика специфічної імунотерапії, яка робить організм більш стійким до алергенів.

До чого може привести поліноз

Якщо не лікувати поліноз носа, напади з кожним разом будуть все сильніше. У підсумку це може спровокувати набряк Квінке, коли просвіт дихальних шляхів сильно звужується, і настає задуха. Також патологія викликає дерматит, бронхіальну астму, депресію та інші ускладнення.

Профілактика

Важливою частиною профілактики є обмеження контакту з алергенами. Для цього потрібно часто промивати ніс і очі в період цвітіння, зволожувати повітря в житловому приміщенні. Провітрювати краще, коли на вулиці безвітряно, і бажано ставити на вікна москітні сітки. Також не потрібно сушити речі на вулиці, краще використовувати кімнатні сушарки.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар