- Дисфонія – що це та як лікувати цю недугу - 01.09.2024
- Особливості військових берушів - 01.05.2024
- Носовий камінь або риноліт - 10.07.2023
З початком повномасштабного російського вторгнення на території України діє воєнний стан та оголошено про загальну мобілізацію. Для людей, що доєдналися до лав ЗСУ, дуже важлива безпека та максимальний захист.
І мова йде не лише про каски, бронежилети та іншу амуніцію. Варто подбати про захист слуху, адже він під час військової служби стикається з доволі сильним навантаженням. Тож розповідаємо, як правильно обрати беруші та чому важливо їх використовувати!
Навіщо потрібен захист слуху
Одна з головних загроз для вух, з якою стикаються люди в армії, – це використання вогнепальної зброї. Вона створює високе шумове навантаження, що шкідливо впливає на слухову систему та провокує розвиток приглухуватості. Також забагато шуму створюють артилерійські установки, зенітно-ракетні комплекси, авіація та інша військова техніка. Через це багато в кого виникають проблеми зі слухом.
Щоб цього уникнути, слід використовувати беруші для стрільби, які забезпечують надійний захист вух та буквально рятують слух. Вони стануть у нагоді не лише військовим, що перебувають на полігонах та на позиціях, але й усім, хто працює на фронті, – медикам, волонтерам тощо. Також їх можуть використовувати й цивільні, чия діяльність пов’язана зі стрільбою, – мисливці, спортивні стрілки, відвідувачі тирів.
Стандарти захисту слуху
У багатьох країнах існують стандарти та рекомендації з використання берушів для військових, які встановлюють вимоги до рівня захисту, комфорту та інших факторів. В Україні жорстких критеріїв немає, але варто звертати увагу на рівень шумопоглинання. Він має бути не нижче 25 дБ, щоб забезпечити високий рівень захисту слуху військовослужбовців від шумів різного характеру. Також беруші військові мають бути комфортними для носіння, особливо на тривалих місіях або тренуваннях. Бажано, щоб вони комплектувалися спеціальним кріпленням на шолом або на каску.
Види військових берушів, їх плюси та мінуси
Ці засоби захисту слуху поділяють на 2 категорії:
- Пасивні беруші (тактичні) – вкладиші механічної дії з високим рівнем шумопоглинання. Вони можуть бути простої конструкції та приглушати всі звуки, або мати спеціальні фільтри для вибіркового блокування сигналів певних частот. Плюси таких засобів полягають у доступності, комфорті та надійному захисті слуху від потенційно шкідливих шумів. Мінуси – в тому, що вони можуть обмежувати здатність військових чути навколишній звук, створює проблеми в комунікації.
- Активні беруші – більш сучасні моделі, оздоблені тонкою електронікою. Ці протишумові вкладиші аналізують навколишнє звукове навантаження й приглушають лише шкідливі сигнали. Деякі аксесуари даного типу мають додаткові функції, такі як комунікація та підключення до радіочастот або інших пристроїв. Плюси їх в тому, що вони значно полегшують спілкування військових під час операцій, при цьому надійно захищаючи слух. Але беруші активні потребують правильного використання, до того ж їх треба підзаряджати, що може бути проблемою під час активних воєнних дій. Ще один мінус цих аксесуарів – висока вартість.
Де купити беруші для військових
Сьогодні ці аксесуари продаються у багатьох мілітарі-магазинах та навіть у аптеках і супермаркетах. Але якщо ви шукаєте дійсно якісні захисні засоби, то можна зробити беруші на замовлення – за зліпками вух. Вони будуть максимально зручні завдяки точному повторенню контурів слухових каналів. Тож якщо вам потрібні надійні та комфортні беруші, купити в Києві їх можна у нашому ЛОР-центрі. Ми виготовляємо їх з якісних матеріалів за допомогою 3D-технологій. За потреби ви можете замовити спеціальні фільтри, доукомплектувати кріпленнями. При цьому в нас вигідні ціни на всі засоби захисту слуху!
Детальну інформацію можна отримати у кол-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих та дітей за телефоном:
+38 (097) 720-87-11
Залиште коментар