Ксения Витальевна Омельченко

Аудіометрія (перевірка слуху) буває суб’єктивною та об’єктивною. Дізнайтеся, чим вони відрізняються, як відбувається суб’єктивна діагностика, і в чому її переваги. Допоможемо вам перевірити слух!

В отоларингології для перевірки слуху використовується аудіометрія – дослідження, що включає різноманітні методи діагностики. За допомогою цих обстежень можна оцінити стан слухової системи, виявити порушення слуху, визначити їх тип та ступінь. Умовно їх можна розділити на дві великі групи: суб’єктивна та об’єктивна аудіометрія. У першому випадку результати дослідження залежать від реакцій та відповідей пацієнта, а у другому – ні.

До об’єктивних методів відносяться КСВП, імпедансометрія та ОАЕ. В інших випадках аудіометрія буде суб’єктивною, оскільки вимагає від випробуваного відгуку.

Як підготувати себе до перевірки

Даний вид діагностики слуху не потребує спеціальної підготовки. Попередньо рекомендується почистити вуха. Якщо ж у них є пробки або сліди забруднень – лікар проведе промивання на прийомі.

Показання та протипоказання

Аудіометрія слуху призначається при підозрі на приглухуватість. Її рекомендують пройти пацієнтам, які:

  • помітили, що стали чути гірше;
  • часто перепитують;
  • нещодавно перехворіли на інфекційні захворювання;
  • приймали курс хіміотерапії та інші серйозні препарати;
  • працюють на шумних виробництвах, будівництві та інших місцях з підвищеним шумовим навантаженням.

До протипоказань відносять:

  • вік до 6 років;
  • несвідомий стан;
  • психічні розлади.

Пацієнтам нашого центру доступна якісна достовірна аудіометрія у Києві та інших містах, де є філії. Перед обстеженням лікаря завжди проводять огляд та виключають протипоказання, а потім індивідуально підбирають пацієнту відповідний метод діагностики.

Методи суб’єктивної аудіометрії

Суб’єктивна аудіометрія буває:

  • Мовна (поведінкова) – досліджує реакцію пацієнта на розмовну та шепітну мову та інші звуки. Не потребує використання інструментів та апаратури.
  • Тональна – проводиться за допомогою апарата, який генерує звукові сигнали та фіксує реакцію (пацієнт натискає кнопку), а потім видає висновок у вигляді аудіограми. Буває порогова та надпорогова.
  • Камертональної – спеціальні тести Бінга та Федеріче за допомогою камертону.

Плюси суб’єктивної аудіометрії

Головні переваги методу полягають у тому, що він:

  • Всеосяжний – дозволяє оцінити роботу слухової системи, починаючи від зовнішнього вуха і закінчуючи центрами кори головного мозку;
  • Інформативний – дає можливість отримати уявлення про повітряне та кісткове проведення звуку.
  • Достовірний – за допомогою суб’єктивного дослідження можна досить точно оцінити ступінь приглухуватості.
  • Простий – не вимагає особливої ​​підготовки, проходить без болю та дискомфорту.
  • Недорогий – на таку послугу, як аудіометрія ціна досить доступна.

Діагностика слуху дітей

Дітям суб’єктивну аудіометрію можна проводити із 6-7 років. Зазвичай для цього використовується ігрова та розмовна аудіометрія, а якщо потрібно уточнити діагноз, то вдаються до інструментальної.

лечение заболеваний ушей фотоДе проводять суб’єктивну аудіометрію

Тест слуху ви можете пройти у нашому ЛОР-центрі. Тут застосовуються суб’єктивні та об’єктивні методи та працюють досвідчені лікарі. Надалі аудіограма буде використовуватись для підбору та налаштування слухових апаратів, які можна купити тут же. Якщо вас цікавить, скільки коштуватиме аудіометрія, ціна вказана в прайс-листі.

Чому важливо своєчасно пройти діагностику?

Якщо вчасно не розпочати корекцію слуху, то надалі він погіршуватиметься. Через це людина не може нормально сприймати мову – зникає чіткість і розбірливість, деякі слова та фрази доводиться додумувати. Надалі це може призвести до повної глухоти. Не доводьте до таких крайнощів – перевірте слух зараз!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар