Ассоль Владимировна Палферова

Хочете, щоб слуховий апарат працював, як швейцарський годинник? Дізнайтеся, як правильно за ним доглядати, зберігати і чистити його. Даємо поради, які допоможуть продовжити термін служби приладу!

Сучасний слуховий апарат – це мініатюрний прилад з тонкою електронікою всередині. Його чутливі мікрофони вловлюють звуки, а процесор адаптує їх під потреби користувача, направляючи на ресивер. Цей крихкий прилад за частку секунди виконує мільйони операцій, тому вимагає дбайливого ставлення. При правильному регулярному догляді він прослужить багато років без нарікань. Даємо кілька важливих порад, як ним користуватися!

Зберігати пристрій краще в сухому прохолодному місці, далеко від нагрівальних приладів і прямих сонячних променів. Також важливо стежити, щоб він зберігався в місці, недоступному для дітей та тварин. Вони можуть використовувати слуховий апарат як іграшку і не тільки зіпсувати його, а й нашкодити собі.
Для зберігання приладу можна використовувати закриту коробку або футляр. Перед тим, як покласти його всередину, треба вийняти батарею. Також важливо стежити, щоб усі деталі апарату були сухі – електроніка приладу боїться вологи. Для цього розроблені корисні аксесуари, які полегшують сушку.

Сушильні бокси

Спеціальні камери, в які треба помістити апарати на ніч. Вони витягають конденсат, прибираючи навіть незначні сліди вологи. Зберігання слухових апаратів у таких боксах допомагає продовжити їх термін служби.

Вологопоглинаючі капсули

Невелику капсулу треба покласти в коробку або футляр, де зберігається прилад. Вона витягує з нього вологу, допомагаючи усім внутрішнім деталям залишатися сухими.

Як правильно користуватися слуховими апаратами

Слуховий апарат купити досить дорого. Тому будь-який користувач хоче, щоб прилад прослужив йому якомога довше. Багато залежить від того, наскільки дбайливою буде його експлуатація.

Даємо кілька простих порад, які допоможуть вашому слухового апарату працювати, як швейцарський годинник:

  • Одягайте і знімайте прилади, сидячи за столом, на який треба постелити рушник. Навіть якщо апарат впаде, тканину пом’якшить удар і не дасть йому розбитися.
  • Якщо ви потрапили під сильний дощ, а при собі немає парасольки або дощовика – краще вимкніть прилади та зніміть їх.
  • Міняйте батарейки вчасно, не допускайте їх повної розрядки. Це шкідливо для приладу.
  • Якщо ви використовуєте вушні вкладки, періодично міняйте їх. Чим щільніше вона прилягає до вуха – тим краще якість звучання.
  • Вушні вкладки для слухових апаратів купити краще за індивідуальним замовленням. Їх роблять за зліпками вух.
  • Якщо прилад барахлить – не намагайтеся полагодити його самостійно. Краще відразу звернутися до слухопротезиста.
  • Догляд слухових апаратів повинен бути регулярним. Підтримуйте їх в чистоті і сухості.

Особливості очищення різних видів слухових апаратів

Для стабільної роботи приладу важливо, щоб усі його деталі були чисті. Тому важливо з перших днів користування розібратися, як чистити слуховий апарат. По-перше, ні в якому разі не можна мити його під водою або використовувати хімічні засоби для чищення. Це просто «знищить» внутрішню електроніку. Чистка слухового апарату проводиться сухим способом. Для цього використовуються прості засоби – серветки з мікрофібри, невеликі щіточки. Купити їх можна в нашому ЛОР-центрі.

Захист апарату від сірки і вологи

Конденсат і вушна сірка – головні вороги слухових приладів. Вони агресивно діють на тендітну електронну «начинку» і можуть вивести апарат з ладу. Деякі виробники наносять на корпус спеціальне захисне покриття, яке відштовхує частинки вологи і сірки. Якщо ж його немає, потрібно якомога частіше протирати і чистити корпус приладу.

Догляд за вушними вкладками

Тим, хто носить завушні слухові апарати, крім самого приладу, треба доглядати ще й за вкладкою. Перш за все, її слід тримати чистою. Як чистити вушні вкладки? Дуже просто – їх треба зняти і замочити на 20-30 хвилин у мильній воді або спеціальному розчині. У нашому центрі можна замовити ефективні засоби для чищення цих аксесуарів. Після замочування вкладки виймають, промивають проточною водою і висушують. Важливо стежити, щоб на них або в звуководній трубці не залишилося вологи.
Крім цього, вкладки періодично треба міняти. Нову вушну вкладку купити час, коли стара прилягає недостатньо щільно. Зрозуміти це можна за неприємним свистом – ефектом зворотнього зв’язку.

вкладыши для слуховых аппаратов фото

Як правильно обрати слуховий апарат

Щоб прилади для корекції слуху були надійні і зручні в носінні, їх потрібно грамотно підібрати. Самому з таким завданням впоратися неможливо. Тому краще звернутися до фахівця із слухопротезування. Він проведе тест слуху і підбере прилади для його корекції індивідуально, а потім налаштує їх. Так ви отримаєте якісний слуховий апарат, ціна якого повністю виправдана.

Де купити слуховий апарат

Наш ЛОР-центр пропонує сучасні слухові апарати в Києві і інших містах України. В асортименті є завушні, внутрішньовушні, внутрішньоканальні моделі від авторитетних брендів. усі вони продаються з офіційною гарантією та сервісним обслуговуванням. Запишіться на консультацію, щоб підібрати прилад!

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар