Кристина Альбертовна Оганян

Вухо, скроня і щелепа стали однією больовою точкою? Без лікаря ви не зможете зрозуміти, в чому причина. Не затягуйте – такі болі дуже небезпечні. Дізнайтеся, як ми зможемо вам допомогти позбутися від виснажливого ​​болю!

Часто коли у людини болить вухо, віддає в скроню і щелепу. Через це буває складно розібратися, до якого лікаря піти – ЛОРа, стоматолога чи невропатолога. Розбираємося, як зрозуміти, в чому проблема, і як бути, якщо біль у вусі віддає в щелепу.

Як зрозуміти, що болить: вухо, зуби або скроня з одного боку?

Припустимо, у вас болить вухо, віддає в скроню. Швидше за все, в даному випадку проблема в вусі. Головний біль проявляється відразу в обох скронях. Якщо ж болить з одного боку – джерело болю точно вухо.
Іноді біль починає віддавати в щелепи. У таких ситуаціях розібратися складніше. Причиною може бути як вушне запалення, так і проблеми з щелепними суглобами. Встановити точну причину зможе тільки лікар. Але щоб зрозуміти, до кого йти, потрібно прислухатися до себе – проаналізувати симптоми.
Коли болить вухо, віддає в скроню і щелепу, то біль зазвичай сконцентрований за вухом. Види болю можуть бути різними. Одні хворі відчувають гострий стріляючий або пульсуючий біль. У інших він тупий, ниючий або тягнучий. Біль може віддавати не тільки в щелепу або скроню, але також в шию і очей. Чим сильніше виражений больовий синдром, тим більше сусідніх структур він зачіпає.

Причини болю

Найчастіше одночасний біль у вусі, щелепі і скроні пов’язаний з отитом, можливі й інші причини.

Отит

Одна з поширених причин вушного болю – секреторний отит. Це гострий запальний процес в середньому вусі, викликаний інфекцією. Найчастіше його провокують бактерії, але також можуть викликати і грибки – в цьому випадку хвороба називається отомікоз.
Причинами розвитку отиту можуть бути потрапляння у вухо води, травми і мікротріщини слухового проходу, переохолодження. Вуха стають сприйнятливими до інфекції і запалюються. В результаті розвивається отит, віддає в зуби і інші прилеглі структури.
Як зрозуміти, що саме отит віддає в щелепу? Крім болю, є й інші симптоми: закладеність і свербіж у вухах, зниження слуху. За ним можна ідентифікувати проблему.

Інші причини

Одночасний біль у вусі, щелепі і скроні може з’явитися і з інших причин. Наприклад, через зуби мудрості або запалення щелепного суглоба. Також скроня може боліти через запалення скроневої кістки.

Що робити, якщо у вас болить вухо, і віддає в зуби і скроню?

Для початку, пройти огляд у ЛОРа, оскільки в більшості випадків проблема саме в вухах. Він проведе отоскопію, яка покаже, чи є в вусі запалення, зайві скупчення сірки, мікротравми. Якщо з’ясується, що це отит віддає в щелепу, то лікар призначить відповідне лікування. Якщо ні – доведеться шукати причину в іншій сфері медицини. Наприклад, звернутися до стоматолога.

Лікування

Коли отит віддає в зуби, пацієнтові призначають антибактеріальну терапію для усунення інфекції. Також йому прописують:

 1. Жарознижуючі – якщо є сильна температура
 2. Місцеві краплі – для зняття запалення і болю
 3. Промивання вуха – щоб прибрати патологічні виділення
 4. Фізіотерапію – для прискорення лікування

У важких випадках доводиться розсікати барабанну перетинку, щоб дренувати її і прибрати гній. Надалі її цілісність відновлюється, і слух повертається. Якщо є ускладнення у вигляді рубцювання тканин, призначають пневматичний масаж, продування слухових труб і УВЧ.
Чим раніше хворий звернеться за допомогою, тим вище його шанси швидко вилікувати отит і позбутися від болю. Отримати професійне лікування можна в нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Наш доктор уважно вас обстежить і підбере індивідуальну схему терапії. Після лікування наші пацієнти забувають про вушний боль і успішно відновлюють слух, втрачений через отит!
проблемы со слухом у детей и взрослых фото

Можливі ускладнення

Коли болить вухо, віддає в скроню і щелепу, це тривожний симптом. Якщо причина в отиті, у хворого можуть розвинутися серйозні ускладнення:

 • Мастоідит – запалення соскоподібного відростка скроневої кістки
 • Перфорація барабанної перетинки
 • Лабіринтит – внутрішній отит з ураженням волоскових клітин і незворотною втратою слуху
 • Неврит лицьового нерва
 • Менінгіт
 • Абсцес мозку

В особливо важких випадках це може призвести до смерті. Тому краще не запускати хворобу, а відразу звернутися за допомогою до ЛОРа.

Профілактика

Щоб не страждати від виснажливого ​​болю, що віддає в щелепу і скроню, потрібно:

 • Берегти вуха від попадання води
 • Уникати переохолодження
 • Вчасно лікувати ЛОР-хвороби
 • Підтримувати гігієну вух
 • Регулярно проходити профілактичні огляди у отоларинголога і стоматолога

Почніть профілактику прямо зараз – запишіться на консультацію до нашого лікаря! Це допоможе уникнути проблем з вухами і іншими ЛОР-органами. Якщо ж ви відчули біль – як можна раніше зверніться за допомогою до нашого ЛОРа. Він підбере відповідне лікування і позбавить вас від болю.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+380500358717

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар