- Лікар-фоніатр та фоніатрія - 01.08.2024
- Антрит (отоантрит): симптоми, лікування та профілактика - 01.03.2024
- Сухий кашель: лікування та профілактика - 10.01.2023
Вухо, скроня і щелепа стали однією больовою точкою? Без лікаря ви не зможете зрозуміти, в чому причина. Не затягуйте – такі болі дуже небезпечні. Дізнайтеся, як ми зможемо вам допомогти позбутися від виснажливого болю!
Часто коли у людини болить вухо, віддає в скроню і щелепу. Через це буває складно розібратися, до якого лікаря піти – ЛОРа, стоматолога чи невропатолога. Розбираємося, як зрозуміти, в чому проблема, і як бути, якщо біль у вусі віддає в щелепу.
Як зрозуміти, що болить: вухо, зуби або скроня з одного боку?
Припустимо, у вас болить вухо, віддає в скроню. Швидше за все, в даному випадку проблема в вусі. Головний біль проявляється відразу в обох скронях. Якщо ж болить з одного боку – джерело болю точно вухо.
Іноді біль починає віддавати в щелепи. У таких ситуаціях розібратися складніше. Причиною може бути як вушне запалення, так і проблеми з щелепними суглобами. Встановити точну причину зможе тільки лікар. Але щоб зрозуміти, до кого йти, потрібно прислухатися до себе – проаналізувати симптоми.
Коли болить вухо, віддає в скроню і щелепу, то біль зазвичай сконцентрований за вухом. Види болю можуть бути різними. Одні хворі відчувають гострий стріляючий або пульсуючий біль. У інших він тупий, ниючий або тягнучий. Біль може віддавати не тільки в щелепу або скроню, але також в шию і очей. Чим сильніше виражений больовий синдром, тим більше сусідніх структур він зачіпає.
Причини болю
Найчастіше одночасний біль у вусі, щелепі і скроні пов’язаний з отитом, можливі й інші причини.
Отит
Одна з поширених причин вушного болю – секреторний отит. Це гострий запальний процес в середньому вусі, викликаний інфекцією. Найчастіше його провокують бактерії, але також можуть викликати і грибки – в цьому випадку хвороба називається отомікоз.
Причинами розвитку отиту можуть бути потрапляння у вухо води, травми і мікротріщини слухового проходу, переохолодження. Вуха стають сприйнятливими до інфекції і запалюються. В результаті розвивається отит, віддає в зуби і інші прилеглі структури.
Як зрозуміти, що саме отит віддає в щелепу? Крім болю, є й інші симптоми: закладеність і свербіж у вухах, зниження слуху. За ним можна ідентифікувати проблему.
Інші причини
Одночасний біль у вусі, щелепі і скроні може з’явитися і з інших причин. Наприклад, через зуби мудрості або запалення щелепного суглоба. Також скроня може боліти через запалення скроневої кістки.
Що робити, якщо у вас болить вухо, і віддає в зуби і скроню?
Для початку, пройти огляд у ЛОРа, оскільки в більшості випадків проблема саме в вухах. Він проведе отоскопію, яка покаже, чи є в вусі запалення, зайві скупчення сірки, мікротравми. Якщо з’ясується, що це отит віддає в щелепу, то лікар призначить відповідне лікування. Якщо ні – доведеться шукати причину в іншій сфері медицини. Наприклад, звернутися до стоматолога.
Лікування
Коли отит віддає в зуби, пацієнтові призначають антибактеріальну терапію для усунення інфекції. Також йому прописують:
- Жарознижуючі – якщо є сильна температура
- Місцеві краплі – для зняття запалення і болю
- Промивання вуха – щоб прибрати патологічні виділення
- Фізіотерапію – для прискорення лікування
У важких випадках доводиться розсікати барабанну перетинку, щоб дренувати її і прибрати гній. Надалі її цілісність відновлюється, і слух повертається. Якщо є ускладнення у вигляді рубцювання тканин, призначають пневматичний масаж, продування слухових труб і УВЧ.
Чим раніше хворий звернеться за допомогою, тим вище його шанси швидко вилікувати отит і позбутися від болю. Отримати професійне лікування можна в нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Наш доктор уважно вас обстежить і підбере індивідуальну схему терапії. Після лікування наші пацієнти забувають про вушний боль і успішно відновлюють слух, втрачений через отит!
Можливі ускладнення
Коли болить вухо, віддає в скроню і щелепу, це тривожний симптом. Якщо причина в отиті, у хворого можуть розвинутися серйозні ускладнення:
- Мастоідит – запалення соскоподібного відростка скроневої кістки
- Перфорація барабанної перетинки
- Лабіринтит – внутрішній отит з ураженням волоскових клітин і незворотною втратою слуху
- Неврит лицьового нерва
- Менінгіт
- Абсцес мозку
В особливо важких випадках це може призвести до смерті. Тому краще не запускати хворобу, а відразу звернутися за допомогою до ЛОРа.
Профілактика
Щоб не страждати від виснажливого болю, що віддає в щелепу і скроню, потрібно:
- Берегти вуха від попадання води
- Уникати переохолодження
- Вчасно лікувати ЛОР-хвороби
- Підтримувати гігієну вух
- Регулярно проходити профілактичні огляди у отоларинголога і стоматолога
Почніть профілактику прямо зараз – запишіться на консультацію до нашого лікаря! Це допоможе уникнути проблем з вухами і іншими ЛОР-органами. Якщо ж ви відчули біль – як можна раніше зверніться за допомогою до нашого ЛОРа. Він підбере відповідне лікування і позбавить вас від болю.
Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
Залиште коментар