Анастасія Тарасівна Цвігун

Дисграфія – це частковий розлад процесу письма, що проявляється як ускладнення в оволодінні писемними навичками. Дитині складно навчитися писати й використовувати це вміння. Дислексія, дисграфія, дискалькулія – досить поширені порушення, з якими стикаються близько 15-20% дітей у світі.

 

Дисграфія – це частковий розлад процесу письма, що проявляється як ускладнення в оволодінні писемними навичками. Дитині складно навчитися писати й використовувати це вміння. Дислексія, дисграфія, дискалькулія – досить поширені порушення, з якими стикаються близько 15-20% дітей у світі. Ці розлади стають серйозною перешкодою в навчанні, тому важливо їх вчасно розпізнати й виправити. У нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих працюють досвідчені логопеди, які допоможуть з корекцією.

Причини поганого розвитку письма

Зазвичай специфічні проблеми з письмом спровоковані недостатньою сформованістю певних психічних функцій. Наприклад, коли ділянки мозку, задіяні в реалізації та контролі цієї навички, працюють некоректно, або немає координації між ними та руховими нервами. Загалом, коли в дитини присутня дисграфія, причини можуть полягати у:

  • спадковості;
  • порушеннях внутрішньоутробного розвитку;
  • перенесених інфекційних захворюваннях;
  • травмах;
  • розладах аутистичного спектру, СДУГ та інших особливостях розвитку;
  • занедбаності.

Патологія може відрізнятися за проявами та мати різні форми.

Дисграфія – види та особливості

Залежно від характеру порушення, розрізняють такі форми патології:

  1. Оптична дисграфія – розлад зорового аналізу тексту, через який дитині складно розрізнити літери, схожі в написанні. Через це вона може замінювати ц на щ, л на м тощо.
  2. Аграматична дисграфія – порушення, при якому дитині складно узгодити слова та враховувати їхній відмінок, рід. Тому вона під час написання плутає суфікси, закінчення, робить грубі граматичні помилки.
  3. Акустична дисграфія – складнощі в написанні тексту під диктовку через порушення звукового сприйняття. Дитина часто плутає літери та склади, схожі за звучанням (ж-ш, з-с тощо).

Інколи зустрічаються змішані форми патології – наприклад, артикуляційно-акустична, коли дитина має дефекти мовлення й пише слова так само, як промовляє. Також логопедам часто доводиться стикатися з порушеннями аналізу та синтезу, що проявляються у заміні чи пропуску букв, складів, слів, переставленні їх місцями.

Як помітити проблему

Якщо в дитини є дисграфія, симптоми наступні:

  • часткова або повна нездатність оволодіти письмом;
  • неоднаковий розмір літер при написанні;
  • багато орфографічних та граматичних помилок;
  • складнощі з переписуванням тексту з дошки або з іншого джерела;
  • проблеми з написанням текстів під диктовку;
  • неорганізоване розташування тексту на папері;
  • повільний темп письма;
  • переставляння букв, складів, слів місцями.

Що буде, якщо не коригувати дисграфію

Ця особливість суттєво заважає процесу розвитку та навчання дитини. Якщо не скоригувати її в дошкільному віці, то в подальшому це може призвести до серйозного відставання від однокласників. Без нормальної реалізації письмових навичок дитині складно засвоювати новий матеріал, виконувати учбові завдання, отримувати нормальні оцінки. Але в ранньому віці проблема успішно коригується – головне вчасно звернутися по допомогу.

Корекція дисграфії в нашого логопеда

Наш ЛОР-центр для дітей та дорослих надає кваліфіковану логопедичну допомогу. Тут працюють досвідчені дефектологи, що використовують у роботі сучасні ефективні методи й поради.

Основні інструменти, за допомогою яких коригується дисграфія – вправи з використанням кольорів, геометричних форм, активних рухів, а також адаптивних засобів письма, таких як комп’ютерні програми або планшети для навчання. Наші фахівці у роботі застосовують принципи мультисенсорного навчання, яке поєднує в собі різні типи сприйняття інформації.

Не менш важлива складова в корекції дисграфії – завдання, що дитина виконує вдома разом з батьками. Це допомагає створити сприятливе середовище для навчання, закріпити вивчений матеріал та швидше досягти прогресу. Зокрема, один з інструментів для домашніх завдань – логопедичний зошит. При дисграфії дуже важливо постійно тренувати каліграфію, а також виконувати різні письмові вправи (анаграми, кросворди тощо).

Логопеди нашого центру завжди готові допомогти вашій дитині навчитись читати й писати, а також подолати дефекти мовлення й полегшити процес навчання. Запишіться на консультацію, щоб отримати індивідуальний план занять!

Детальну інформацію можна отримати у кол-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих та дітей за телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар