Анастасія Тарасівна Цвігун

Дислексія – це нейробіологічний розлад, що впливає на здатність людини читати, розуміти й використовувати письмове мовлення. Здебільшого вона є вродженою вадою та виявляється у дитинстві. Основною її ознакою є проблеми з читанням, що негативно відображаються на процесах навчання, спілкування та загальному розвитку.

 

 При цьому в дитини може бути нормальний інтелект і гарні здібності. Ба більше – ця патологія була в Альберта Ейнштейна, Ганса Христиана Андерсена, Уолта Діснея та інших геніальних особистостей.

Виправити розлад читання можна у нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Тут працюють кваліфіковані логопеди, що вміють знайти вірне рішення навіть у важких випадках. Коригуючи дислексію у дітей, вони дбайливо підбирають індивідуальний підхід і використовують сучасні ефективні методи. Це дозволяє досягати успішних стійких результатів.

Дислексія – причини та фактори ризику

Здебільшого ця проблема пов’язана з порушенням вищих психічних функцій, через які мозок інакше обробляє інформацію. Зокрема, неправильно розпізнає текст, через що дитині складно його прочитати. Ця хвороба може бути спровокована:

 • генетичною схильністю – нерідко дислексія передається від батьків дітям спадково;
 • порушеннями внутрішньоутробного розвитку – якщо під час вагітності в матері бути інфекційні хвороби, хронічні стреси, гормональні порушення, отруєння, або плід мав кисневе голодування;
 • несформованістю певних частин мозку – зокрема, лівої півкулі;
 • перенесеними черепно-мозковими травмами, нейроінфекціями – можуть спричинити дислексію навіть у дорослому віці.

Дислексія – види

 1. Фонематична – викликає проблеми з розрізненням звуків мовлення та відповідних їм букв або графем.
 2. Оптична дислексія – пов’язана з порушенням сприймання друкованого тексту або слів на сторінці.
 3. Семантична – проявляється у вигляді проблем з осмисленням вже прочитаного тексту.
 4. Аграматична – провокує плутання складів та закінчень у словах.
 5. Мнестична дислексія – складнощі з запам’ятовуванням літер та відповідність їх звукам, заміна їх під час читання.

Симптоми дислексії

Основні ознаки, за якими можна розпізнати проблему:

 • повільне читання;
 • заміна, додавання або видалення букв у словах;
 • важкість у вимові слів;
 • складнощі з розумінням тексту;
 • неправильна артикуляція звуків;
 • часто повторювані спотворення слів.

Також в деяких дітей під час читання спостерігаються певні рухові порушення. Зокрема, можна помітити доволі слабку координацію рук та очей.

лечение горла в Украине фотоЯк вилікувати дислексію

Важливо розуміти, що це порушення доволі складне й потребує індивідуального підходу. При діагнозі дислексія лікування треба починати якомога раніше, тоді є шанси на успішний результат. Для цього треба звернутися до кваліфікованого логопеда, який побудує відповідний план з корекції.

Основні методи, якими коригують дислексію – вправи на артикуляцію, ритміку, обведення виписаних літер, читання. Також допомагають диктанти, рухливі ігри та інші активності. Більш детальну інформацію можна отримати в нашого логопеда. Не менш важлива підтримка вдома та в школі: родина та вчителі грають важливу роль у навчанні та розвитку дітей з дислексією.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар