Анастасія Тарасівна Цвігун

Корекційний педагог, також відомий як дефектолог – це фахівець, що спеціалізується на діагностиці та виправленні проблем у розвитку, навчанні та соціальній адаптації.

 

 Здебільшого він працює з дітьми, але також може бути корисним і дорослим, які мають різноманітні порушення в розвитку або освіті та адаптаційні потреби.

Симптоми, при яких варто звернутися до корекційного педагога

Допомога дефектолога необхідна дітям, що мають певні особливості розвитку – на фізичному або когнітивному рівні, а саме:

 • порушення слуху або зору;
 • уповільнений розвиток мовлення або неправильна вимова звуків;
 • загальна затримка розвитку;
 • складнощі з опануванням навичок читання, письма, обчислення;
 • проблеми з моторикою та координацією рухів;
 • поведінкові проблеми (гіперактивність, занедбаність, агресивність тощо);
 • особливі освітні потреби (аутизм, СДУГ, синдром Дауна).

У цих випадках дитині потрібен спеціальний педагог, що допоможе навчитися правильно розмовляти, читати, писати, а також адаптуватися у соціумі.

Як працює та які послуги надає дефектолог

Корекційний педагог – це по суті вчитель, що також має додаткові знання з медицини та психології. Він займається не тільки питаннями навчання, до його обов’язків також входить:

 • розвиток мовлення та комунікаційних навичок;
 • корекція психічних процесів та поведінки;
 • формування навичок читання, письма, грамоти, логіки, арифметики;
 • допомога у соціальній адаптації.

Якщо вам потрібен дефектолог у Києві, отримати його консультацію можна у нашому ЛОР-центрі для дітей та дорослих. Тут працюють кваліфіковані фахівці, що використовують у роботі сучасні ефективні методи та постійно підвищують свій професійний рівень.

Етапи роботи корекційного педагога

 1. Діагностика. Фахівець-дефектолог оцінює рівень розвитку, навчальні можливості та потреби пацієнта, аналізує його психологічний, педагогічний та медичний статус.
 2. Розробка індивідуального плану. На основі результатів діагностики корекційний педагог розробляє програму занять, що враховує потреби та можливості учня.
 3. Корекційні заняття в дефектолога. Фахівець проводить з учнем спеціальні вправи для розвитку мовлення, когнітивних навичок, моторики тощо.
 4. Консультації для батьків. Допомагають їм розуміти особливості розвитку та навчання своїх дітей.
 5. Моніторинг та оцінка прогресу. Педагог вивчає та фіксує динаміку й за потреби вносить коригування до програми.

лечение горла в Украине фотоДефектолог для дорослих

Послуги цього фахівця можуть знадобитись людям, що перенесли інсульти, черепно-мозкові травми, нейроінфекції тощо. Він займається реабілітацією мовлення та академічних навичок, а також допомагає з соціальною адаптацією та поліпшенням якості життя.

Чому важливо вчасно звернутись до фахівця

Робота з дефектологом допоможе значно полегшити процес розвитку, навчання та адаптації дитини з особливими потребами. Якщо ж упустити момент, опанувати важливі навички буде все складніше з кожним роком. Тож не варто зволікати. Якщо вам потрібен корекційний педагог у Києві, що завжди працює на результат – запишіться на консультацію до нашого ЛОР-центру.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:

+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:  Залиште коментар