воздействие музыкальных произведений

Фахівці, що займаються дослідженнями в одному з американських університетів, небезпідставно вважають, що маленькі навушники призводять до проблем з функціоналом слухової системи. Цей аксесуар вельми популярний у молоді, а значить, свій слух ставить під удар значна частина населення планети.

Головний спеціаліст відділу — Дін Гарстецки — розповідає: «Складно визначити, на якому рівні гучності звикли слухати музичні композиції всі користувачі MP3-плеєрів та i-Pod, але те, що значна частина з них вважає за краще слухати музику на максимальній гучності, достовірно відомо. При цьому вони не особливо піклуються про свій слух».

Навушники користувачі вставляють прямо в вушну раковину, а рівень гучності часом досягає 90 дБ. Цей показник можна порівняти з рівнем гучності, властивим роботі газонокосарки.

Внаслідок того, що цей аксесуар найчастіше прилягає до вуха не впритул, то при прослуховуванні музики в вухо проникає шум, який є навколо. Користувач, щоб уникнути його, підсилює гучність. Гарстецки підкреслює, що в цьому випадку молоді люди значно підвищують ризик негативного впливу на свою слухову систему.

Дана проблема стосується не тільки любителів iPod: маленькими навушниками користуються багато меломанів, що мають інші носії.

Вже близько 40 років аудіологи не перестають попереджати про потенційну загрозу втрати звукосприйняття. Люди, що періодично користуються маленькими навушниками, необдумано ставлять під удар свої барабанні перетинки.

Все той же Гарстецки уточнює, що саме iPod здатний завдати найбільшої шкоди, тому що відтворює звуки з максимальною інтенсивністю, що мають до того ж максимальну тривалість.

Однак молоді люди, в силу своєї безпечності або з якихось інших причин, не слухають застережень і спокійно продовжують робити по-своєму. Це підтверджує спеціальне опитування, згідно з яким юне покоління не вважає, що втрату слуху можна віднести до великих проблем. І це не зважаючи на те, що майже всі поголовно відзначають дзвін у вухах після тривалого перебування на концертах.

Фахівці бачать вирішення цього питання в тому, щоб замість маленьких навушників використовувати великі — ті, які не треба вставляти у вушний канал. Стильним шанувальникам музики доведеться поступитися модними тенденціями в цілях порятунку власного слуху.

Якщо розлучатися зі своєю згубною звичкою не хочеться, можна хоча б якось знизити згубний вплив, скоротивши строки прослуховування до півгодини щодня і зменшивши гучність вдвічі.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *