Ассоль Владимировна Палферова

Турбує задушливий гавкаючий кашель у вас або у дитини? Це може бути ознакою помилкового крупа. Дізнайтеся, чим небезпечний це стан, і що робити. Допоможемо зняти помилковий круп і вилікувати його причину!

Помилковий круп – це гострий обструктивний процес у гортані, при якому її тканини набрякають, просвіт звужується, і виникає стеноз. Це призводить до ускладнення дихання і м’язових спазмів. Розрізняють істинний і помилковий круп. Перший проявляється на тлі дифтерії, другий пов’язаний з інфекційними запальними захворюваннями. В обох випадках патологія дуже серйозна і потребує правильного лікування. Тому важливо вчасно розпізнати її і звернутися за допомогою.

Симптоми і види

Хвороба проявляє досить яскраві симптоми і протікає в 4 стадії. Основним її проявом є напади кашлю.

Ознаки патології

Коли проявляється помилковий круп, симптоми такі:

  • гавкаючий непродуктивний кашель – виникає найчастіше вночі;
  • зміна голосу – сильна осиплість;
  • задишка і гучне дихання – проявляється на тлі звуження дихального просвіту;
  • збільшення шийних лімфовузлів.

Стадії

  1. Голос стає хрипким на вдиху, при напрузі виникає легка задишка.
  2. Дихання стає ускладненим навіть у стані спокою, пульс частішає, порушується сон.
  3. Виявляється сильний кашель поряд із задишкою і явними ознаками кисневого голодування.
  4. Розвивається асфіксія, з’являються судоми, пацієнт може впасти в кому.

Причини помилкового крупа

Помилковий круп розвивається на тлі інфекційних захворювань. Це не самостійна патологія, а один із проявів запальних хвороб. Найчастішими причинами є:

  • ларингіт;
  • фарингіт;
  • хронічний тонзиліт;
  • ГРВІ;
  • грип;
  • парагрип;
  • кір;
  • скарлатина.

Діагностика

Пацієнту, який звертається з описаними симптомами, проводиться консультація ЛОР-лікаря. Щоб оцінити стан гортані, лікар робить ларингоскопію. На ній видно набряк, почервоніння тканин і звуження дихального просвіту. Щоб уточнити тип інфекційного збудника, у пацієнта беруть мазки зіва і аналізи крові.

Помилковий круп у дітей

Найчастіше зустрічається помилковий круп у дітей віком від 1 до 3 років. Це пов’язано з тим, що у них ще досить маленька і не до кінця сформована гортань. Крім того, у дітей тканини підскладкової області пухкі та більш схильні до набряклості. А ось помилковий круп у дорослих – явище досить рідкісне і проявляється тільки при гострих запальних процесах у важкій формі.

Лікування помилкового крупа

При діагнозі помилковий круп лікування проводиться в 2 напрямках: невідкладне лікування нападів і усунення основного захворювання. Пацієнту призначають препарати, що знімають запалення і набряк, а також пом’якшуючі і протикашльові засоби. Лікуванням крупа, пов’язаного з ларингітом й іншими хворобами ЛОР-органів, займається отоларингологія. При цьому головне завдання терапії – усунути причину і прибрати запалення.
У вас або у дитини помилковий круп? Що робити – знають у нашому сучасному медичному центрі. Досвідчені лікарі проведуть діагностику і призначать адекватне лікування, яке допоможе нівелювати напади і усунути причину крупа.

лечение лор заболеваний фото

Можливі ускладнення

Помилковий круп – досить небезпечний синдром, який супроводжується стенозом гортані і кисневим голодуванням. Також він може призвести до розвитку трахеоброніхіту, обструктивного бронхіту, пневмонії та інших небезпечних захворювань. Тому важливо вчасно звернутися за допомогою і виконувати всі рекомендації лікаря.

Профілактика

Щоб не допустити цього небезпечного стану, рекомендується вчасно лікувати інфекційні хвороби. Також ефективна профілактика полягає у вакцинації від вірусних інфекцій, носінні масок і дотриманні соціальної дистанції.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей по телефону:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:



    Залиште коментар