Диагностика слуха для взрослого

Багатьом відомо, як впливає підступна гіпертонія на слухову систему. Про те, які ще хвороби провокують порушення слуху, розповість провідний спеціаліст нашого центру Оганян Христина Альбертівна.

Факторів, що призводять до порушення звукосприйняття, безліч. Згадати хоча б сірчані пробки, при виникненні яких у людини неминуче почнуться проблеми зі слуховою системою. Крім сірки, що виробляється у деяких в надмірній кількості, до списку входять інфекційні захворювання.

При отиті, приміром, в середньому вусі розвивається гнійник, що сильно перешкоджає провідності імпульсів. Витікання з вуха свідчать про небезпеку, тому що гній може змінювати структуру слухових кісточок, які грають величезну роль в слуховому механізмі. В результаті людина починає чути гірше.

Людська носоглотка є притулком мільйонів патогенних мікроорганізмів. Сильний імунітет не дає їм розвиватися і вести шкідливу діяльність: вони знаходяться якби в сплячому стані. Сильний стрес або переохолодження послаблюють імунну систему, і мікроби отримують можливість проявити свою патогенну природу. Як наслідок, виникають захворювання типу гаймориту і запалення середнього вуха.

Досить часто вуха запалюються через попадання грибкової інфекції. Деякі помилково вважають, що застосування антибіотиків в цьому випадку допоможе позбутися від захворювання. Однак антибіотики лише допоможуть грибку розмножуватися, що, ясна річ, погіршить ситуацію. Завдання лікаря полягає в тому, щоб роз’яснити пацієнту, які заходи вжити для підтримання імунітету.

Захворювання інфекційного та бактеріального типу часто мають психосоматичний характер. При несприятливих побутових і психологічних умовах, частих стресах, непорозумінні на роботі, неуважності чоловіка або дружини виникають сприятливі умови для розвитку хвороб.

Запобігти поширенню грибкових запалень можна, якщо прийняти участь у формуванні сильного місцевого та загального імунітету. Варіантів багато: чищення зовнішніх слухових проходів перекисом водню, вживання медикаментів з метою зміцнення організму. Якщо захворювання не перебуває в гострій стадії, є резон скористатися вітамінами та гомеопатичними засобами з метою підтримки імунітету.

Траплялося, що дитина, яка перехворіла на скарлатину, раптово втратила слух. Річ у тому, що в минулі роки медики традиційно користувалися антибіотикотерапією, наївно вважаючи, що ці засоби є панацеєю і ніколи не виявляться зайвими. А взаємозв’язок виявився наявним: антибіотики негативно впливали на слуховий нерв.

Сьогодні розроблено декілька препаратів, ефективність яких експериментально доведена. Вони запобігають захворюванню на початковому етапі, не даючи йому ускладнитися. Природно, не слід забувати про дозування, що засноване на вазі та віці пацієнта. Порушені правила лікарської терапії можуть призвести до колагенозу, при якому розвиваються запальні явища, що зачіпають сполучні тканини.

Ніщо не проходить безслідно

Тільки фахівець має право діагностувати захворювання. В ході обстеження він зможе виявити уражену область слухової системи. При гострому перебігу виправданим вважається лікування за допомогою антибіотиків. Але це лікування призначається тільки тоді, коли перед лікарем лежить антибіотикограма конкретного пацієнта. Інформація, що міститься в ній, повідомляє про тип збудника і дає можливість вибрати належний препарат для його знищення. В іншому випадку — коли антибіотикограма відсутня — про призначення антибіотикотерапії не може бути й мови, доведеться обходитися іншими методами.

Гострота слуху у літніх людей може різко знизитися при наявності хронічних захворювань. До групи ризику увійдуть ті, хто страждають від гіпертонії, ішемічної хвороби та атеросклерозу. Тиск, який скаче, не найкращим чином, м’яко кажучи, відображається на загальному стані організму, а на дуже чутливий слуховий аналізатор взагалі впливає різко негативно. Починаються проблеми з появи стороннього шуму у вухах, який спочатку рідко хто помічає, хоча цей симптом є досить тривожним і вимагає консультації лікаря.

Шум, дзвін у вухах, погіршення звукосприйняття, порушення у вестибулярному апараті — постійні супутники людей, у яких діагностований цукровий діабет. І хоча нормалізація цукру найчастіше веде до підвищення гостроти зору, на таке ж поліпшення з боку слуху сподіватися не доводиться.

Ще один ворог хорошого слуху — це артрит. Він веде до порушення кальцієвого обміну, а якщо врахувати, що складний механізм слуху також належить до кісткової системи, то стає зрозумілим, чому це захворювання зачіпає також і його. Дегенеративні процеси часто навіть змінюють конфігурацію звукосприйняття.

Озирнись на себе

Повністю відновити порушений слух — завдання не з легких. Найчастіше для компенсації слуху пацієнтам рекомендують слухові апарати, які можна назвати стимуляторами перетворення. Слуховий апарат допомагає організму виробляти речовини, які беруть участь у відновленні нервових клітин. Якщо дегенеративних процесів не спостерігається, то носіння цього пристрою протягом річного, в деяких випадках — піврічного періоду, може майже повністю нормалізувати слух. Однак при отосклерозі цей метод не дієвий. Вид ураження слухового аналізатора визначається при проведенні фонограми та радіограми.

Інфекційні та системні захворювання будуть обходити вас стороною, якщо ви будете загартовувати організм, правильно харчуватися і проявляти фізичну активність.

Крім того, варто пам’ятати про найпростішу профілактичну міру, що здатна зберегти слух. При будь-яких обставинах намагайтеся фільтрувати рівень шумового впливу. Уникайте по можливості прослуховування музичних композицій в навушниках. Якщо ваша робота безпосередньо пов’язана з впливом занадто гучних звуків, використовуйте засоби захисту.

Детальну інформацію можна отримати в колл-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих і дітей за номером телефону:

+38097 720 87 11

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *