Анастасія Тарасівна Цвігун

Логоритміка – це комплекс вправ, що складається з музикально-ритмічних та рухових завдань для формування та розвитку мовлення. Це один з напрямків корекційної педагогіки, що допомагає дітям навчитися правильно розмовляти й подолати дефекти вимови.

 

Якщо вас цікавить логоритміка у Києві, можна записати дитину до нашого ЛОР-центру. Тут працюють кваліфіковані логопеди та дефектологи, які вміють знайти підхід до кожної дитини та знають, як досягти успішного результату.

Коли варто звернутись до корекційного педагога

Цей фахівець працює з дітьми, в яких є порушення мовлення. Зокрема, доволі дієвою є логоритміка при заїканні, уповільненому або пришвидшеному мовленні, неправильній вимові, порушеннях моторики, дизартрії, затримці розвитку. Правильно підібраний комплекс корекційно-розвиткових вправ допоможе:

  • покращити фонематичний, музичний слух та слухову увагу;
  • навчитися розмовляти й поставити правильну вимову
  • налагодити почуття ритму;
  • поліпшити моторику, координацію та орієнтацію в просторі.

В якому віці краще розпочинати заняття

Найбільш ефективною та корисною є логоритміка для дошкільнят. Чим раніше дитина розпочне тренування, тим кращі результати показує. Займатися певними вправами вдома можна вже з 3 місяців. А починати відвідувати логопеда – з 2,5 років. Загалом, найефективнішою буде логоритміка для дітей в період з 2,5 до 5 років. Це період активного розвитку мовлення, коли формуються комунікативні навички.

защита слуха у детей и взрослых фотоМетоди та елементи логоритміки

Основні елементи, з яких складається логоритміка:

  1. Пісні – допомагають покращити роботу периферійного відділу мовленнєного апарату, а також моторику й координацію.
  2. Гра на музичних інструментах – розвиває почуття ритму.
  3. Прослуховування музики і рухи під неї – тренують координацію, орієнтацію у просторі, пам’ять, почуття ритму.
  4. Корекційні ігри – допомагають опанувати необхідні навички у легкий та цікавій для дитини формі.

Доволі часто логоритміка поєднує між собою різні активності – наприклад, це може бути одночасне виконання музики та віршів. Які саме вправи необхідні дитини – вирішує логопед, коли розробляє індивідуальну програму.

Корекційна логоритміка з дефектологом у нашому ЛОР центрі

Для тих, кого цікавить логоритміка, в Києві доступні послуги досвідчених фахівці нашого ЛОР-центру. Перш ніж розпочати тренування, вони проводять логопедичні тести з дитиною, консультують батьків та виявляють, яка низка вправ буде ефективною в кожній конкретній ситуації. Після цього логопед складає програму та розклад занять, а також пояснює батькам, як займатися розвитком дитини вдома.

Коли дефектолог з’ясовує, чи потрібна дитині логоритміка, вправи підбираються з урахуванням її особливостей розвитку та потреб. При цьому фахівець старається, щоб тренування проходили максимально цікаво та захопливо для дитини. Запишіться на консультацію, щоб отримати більш детальну інформацію!

Детальну інформацію можна отримати у кол-центрі нашого ЛОР-центру для дорослих та дітей за телефоном:
+38 (097) 720-87-11

Записатися на прийом до лікаря:    Залиште коментар